Размитата без/отговорност или как /не/ се пазят децата в детските клубове

  • 34 175
  • 918
# 510
Аз не мога да разбера защо го повтаряте непрекъснато. На малоумни ли ви приличаме. Всеки, който има деца, е наясно. Затова правиш максимално, каквото можеш. Едно циганче се беше сварило в казан лютеница, и тези родители ли не са виновни.

Разбира се, че не са, виновно е обществото. И че селото не е изградило
с европари специален пункт за варене на лютеница със специално наета
охрана.

А за себе си и детето си говоря само илюстриращо. Защото всеки ми казва- ти
ще видиш, то всички така правят, ти какво се правиш...а се оказва, че има начин.
Има начин да не се юрнеш стадно към пюрета, детска кухня, клубчета и други
безмозъчни неща, които всички правят.

Не че клубът няма вина, не че регулации не трябват.

Обаче ще спечелим повече от култивиране на лична отговорност, отколкото
от 10 пъти по толкова регулации. Регулациите се нарушават. Вътрешният
глас на отговорността по-трудно се заглушава.
Виж целия пост
# 511
Как се култивира лична отговорност?
Ако ти си култивирала своята, как аниматрката, шефа и или пачите, дето си оставят децата и не са си култивирали личната отговорност, ще го направят точно. Дай рецепта.
Виж целия пост
# 512
Стига вече с тези инциденти, които било нормално да се случват и се случвали навсякъде и постоянно  ooooh!

Едно е дете да излети през ескалатора от такава височина поради нехайство от нечия страна/и,съвсем друго е да си посини коляното ,или Петърчо от градината да му бухне един в муцуна.Ако вие не виждате разлика между типовете инциденти,то аз виждам огромна.

Чета,чета и не мога да проумея ще за хора пишат тук и какво небрежие проявяват спрямо собствените си деца  Rolling Eyes Съжалявам,мислете си каквото искате,дразнете се,роптайте,анатемосайте ме,но просто не мога да си представя как ще си оставя детето в център,в който никой не носи отговорност за него?!?Та те не могат да го опазят да стои вътре,а аз ще се надявам да го забавляват дори  Laughing Явно трябва да разчитам все пак на съвестта на каките и да се надявам,че то няма да прави нищо нередно през това време?Предпочитам да ме тегли за полата и да се тръшка по земята,докато аз пазарувам някакви безценни неща,отколкото да го зареже нейде  Whistling
Виж целия пост
# 513
Ей, другарки, то затова има една бабешка приказка "Като се обърне каруцата, пътища много"... Rolling Eyes


Стига с тая детска кухня, Мамаситова, аман! Не зная как е във Филибето, ама в наш'та готвеха почти като баба, но детето рано-рано се усети и спря да ми оставя.
Виж целия пост
# 514
Е,хайде стига де ,значи аниматорът  не е длъжен поне  да не пуска детето навън ли?

И аз това се чудя. Ако просто беше изчезнало и какво - майка му идва да си го вземе и й казват "не носим отговорност". Ако съседка или приятелка ви помоли да й гледате детето за 1 час предупреждавате ли я, че не отговаряте  за него? И ако нещо му се случи - тя ще си е виновна. Майката, че ще се обвинява и сама, е ясно, ама поне малко вина няма ли да изпитате? А тук говорим за лицензирано заведение.
Виж целия пост
# 515
Сега вече идва и адекватния въпрос в този случай-Има ли работеща институция,която да глоби въпросния съдържател на този клуб?
Виж целия пост
# 516
  Абе вие не разбирате ли, че НЕ НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ. Няма такава професия, тя няма изисквания, няма отговорности. Какво продължавате да се дивите, да разсъждавате и да правите все по-нелепи сравнения. Трябва ви оправдание ли, що ли, че като си оставите детето на тях не може те  да не носят отговорност пък!

 тепърва от АЗД ще правят постъпки тази професия да бъде разписана с изиисквания и задължения. Д]отогава си оставяте детето при хора, които нямат задължения към него. Проумейте го най-накрая.


Сега вече идва и адекватния въпрос в този случай-Има ли работеща институция,която да глоби въпросния съдържател на този клуб?

 За? Като гледам работата върви към дефектен чип на охранителната гривна.
Виж целия пост
# 517
Стига вече с тези инциденти, които било нормално да се случват и се случвали навсякъде и постоянно  ooooh!

Не, не е нормално да се случват, но въпреки това се случват. Разлика правиш, предполагам, или поне се надявам.

11-годишно дете пострада при катастрофа преди дни. Било е баба си и дядо си в колата. Виновен има, но едва ли са спътниците му, че са го качили в автомобил, за да го превозят от т А до т Б.
18-годишен е починал от токов удар, докосвайки оголен проводник, прикрит от нещо си там. Не е крадял кабели.

Ето, примери за инциденти, които се случват, ако и да сме много бдителни и внимателни.
Инцидентът във Варна е инцидент, но не предизвикан от простата случайност, а от куп грешки, довели до него.
Но да се каже, че видиш ли, много бдителен родител съм, аз такова нещо с детето си няма да допусна, говори повече от красноречиво за правещия изказването. В негативна светлина, да не си помислите, че ви издига в нечии очи.
Никога не съм приемала и харесвала хора, твърди и убедени в позицията си по въпроси, касаещи хипотетични ситуации- "аз никога, аз винаги, аз нам си кво", придружено с тупкане в гърдите.
 Ай, да му се не види и смелостта дето я черпите и от къде я черпите.  Stop

Ето, взривът в китайския ресторант. Е, с каква лична отговорност да се въоръжа, за да не ми се случи нещо подобно? Да се огранича в ядетето на китайско ли?
Виж целия пост
# 518
Ако съседка или приятелка ви помоли да й гледате детето за 1 час предупреждавате ли я, че не отговаряте  за него? И ако нещо му се случи - тя ще си е виновна.
Аз може през ден да помолва разни съседки да ми гледат детето за по 1 час.
Но , ако някоя от тях е изкуфяла баба или неблагонадеждна тийнейджърка  и въпреки, че поеме отговорност се разсее и го изгуби, примерно?
Тогава само тя ли има вина ?
Или и аз имам, щото все пак съм родител на това дете и като такъв би трябвало да преценя кой е достатъчно надежден и разумен , за да гледа детето ми.
Виж целия пост
# 519
Не е за вярване, че трябва да го пиша, но хайде: ако детето ти се метне в казана с лютеница в собствения ти двор е едно и друго ако си ми го оставила да го гледам в моя двор, а аз реша да си сваря лютеница и детето ти се метне в моя казан.
Виж целия пост
# 520
  Абе вие не разбирате ли, че НЕ НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ. Няма такава професия, тя няма изисквания, няма отговорности. Какво продължавате да се дивите, да разсъждавате и да правите все по-нелепи сравнения. Трябва ви оправдание ли, що ли, че като си оставите детето на тях не може те  да не носят отговорност пък!

 тепърва от АЗД ще правят постъпки тази професия да бъде разписана с изиисквания и задължения. Дотогава си оставяте детето при хора, които нямат задължения към него. Проумейте го най-накрая.

Извинявай, ама много малко хора го знаят това. Обикновено клубчетата привличат именно с гледане на деца почасово. В стил-докато мама пазарува-ние се грижим. Това, че масово майките не са се впуснали да проверяват има ли или няма такава професия....Да не говорим, че и тук, във форума, където сме...как го написа Мамаситата-с култивирана някаква все пак лична отговорност-се е водил спор какво точно се случва в такива клубове.
Виж целия пост
# 521
Как се култивира лична отговорност?
Ако ти си култивирала своята, как аниматрката, шефа и или пачите, дето си оставят децата и не са си култивирали личната отговорност, ще го направят точно. Дай рецепта.

Култивира се, с поколения и с мислене.

Но аз говорех по-скоро масово, за родителите оттук нататък.
Трудно ще дам директен отговор как да се прекъснат сегашните
стадни инстинкти и масови практики. Тук родителят обича някой да
му каже нещо и всички да го правят, от осоляване едно време до
пюренца-боклуци в лъскави опаковки днес.

А лична отговорност започва да се култивира, като се запиташ-
какви са ми целите, какви са потенциалните проблеми и как да ги
реша главно с моите физически и интелектуални сили, с минимално
разчитане на някаква общност, която да мисли вместо мен.

Няма кой да мисли вместо теб.
Виж целия пост
# 522
Е,хайде стига де ,значи аниматорът  не е длъжен поне  да не пуска детето навън ли?
Всеки родител трябва да съзнава рисковете

Не, не е длъжен. Защото не е робокоп. Даже охранител не е. Нито всеки родител е длъжен да съзнава всички рискове. Но собствениците на съоръженията са длъжни да осигурят всички мерки за безопасност, а контролиращите институции са длъжни да ги контролират. Стандартите не е нужно тепърва да ги измислят. Те са измислени, да ги препишат просто.
Виж целия пост
# 523
Аз само детето си не съм го оставяла.Не ми се и налагало  ,де.И да не мога да проумея как за услуга ,която си плащаш,не ти предлага сигурност,или поне да се избегне застрашаваща живота на детето ти ситуация.

Цитат
Но собствениците на съоръженията са длъжни да осигурят всички мерки за безопасност, а контролиращите институции са длъжни да ги контролират. Стандартите не е нужно тепърва да ги измислят. Те са измислени, да ги препишат просто


С това съм съгласна,писала съм по-напред.
Виж целия пост
# 524
  Абе вие не разбирате ли, че НЕ НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ.

Е,тогава след като си оставил детето там,без теб,кой носи отговорност?
И като не носят те отговорност,защо предлагат тази услуга,при това толкова скъпа....Доколкото разбирам повечето клубове нямат обособено място за повече родители,т.е. оставяш си детето в клуб и се молиш да попадне на читав аниматор,така ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия