В този Форум, научих, че ...

  • 156 897
  • 2 413
# 2 115
Аз работя в мъжки колектив и е по-зле от всеки женски, в който съм била. Хайде да не генерализираме, нито всички жени са еднакви, нито всички мъже.
Виж целия пост
# 2 116
Ама нали знаеш колко ми е важно какво мислиш ти и дали ми вярваш или не? hahaha
Защо не искаш /или не можеш/ да разбереш, че не всички са като теб - да ровят на хората в профилите, да им четат публикациите, да анализират характерът им и да правят гениални умозаключения въз основа на това? Какво, да седна да ти ровя в профила ли? Никакво намерение нямам, защото не си ми интересна, няма какво да науча от там освен това, за което говоря. Сама си потърси, защото ти беше една от тези, които участваха в коментарите - както почти обикновено. Имаше жени, които дори ти направиха забележка, не че това те спря. Ставаше въпрос за жена, която си позволи да признае, е е учителка, имаше починала баба ако не се лъжа и питаше дали да отиде на бал вечерта. По-късно ако имам време ще потърся наистина, за да "повярват" и останалите. ooooh!

П.П. Понеже явно има много невярващи, ето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783334.0
И от кога ти и Трещерица сте всички? Ето, показах ти, и какво се промени? Или ще се промени? Не говоря празни приказки, Лиляно, просто наистина не ми се занимава с такива неща-кой, защо, кога, как....като че ли това е най-важно, а не факта, че наистина се прекалява понякога с неуместни и грозни подмятания.
Хващала ме..... Joy Joy Joy ooooh! ти наистина си се взела насериозно май!
Виж целия пост
# 2 117
Ами ти не само на мен, а на всички, които четат темата показа, че лъжеш, Мери_Ан. И не, не те карам да ровиш профили, а да подкрепиш думите си. Не ти се случва за първи път да те хващам така да си измисляш за да предадеш драма, затова те помолих за линк. Сто реда изписа, досега щеше да покажеш, какво си искала да кажеш.
Виж целия пост
# 2 118
joy_r, аз никак не си падам по обобщенията. И не ги обичам. Обаче женските колективи имат "слава" и това е открай време. Ако са по-малки, може и да липсва отровата. Но ако са събрани много жени на едно място, в 90% от случаите има караници и интриги. Това не се наблюдава само в bgmamma, почти навсякъде е така - най-вече на работни места, където преобладават жени.
Виж целия пост
# 2 119
Ставаше въпрос за жена, която си позволи да признае, е е учителка, имаше починала баба ако не се лъжа и питаше дали да отиде на бал вечерта. По-късно ако имам време ще потърся наистина, за да "повярват" и останалите. ooooh!

П.П. Понеже явно има много невярващи, ето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783334.0


Ако въпросната не беше споменала, че е учителка, никой нямаше да обърне внимание на правописа ѝ. Но понеже е, начинът, по който пише, е направо скандален и абсолютно недопустим. И не, не е причината в починалата баба, то си личи кога човек е тотално неграмотен.
Все едно лекар да се оплаче от шумни съседи и от поста му да стане ясно, че не може да различи глава от корем или черен дроб от сърце. Няма ли да се възмутиш от потресаващото му невежество?
А ако е професионален шофьор, който не познава Правилника за движение или не различава червен от зелен светофар?
И с учителите е същото. Не трябва да се допуска толерантност, когато някой не отговаря на най-елементарните изисквания за професията си.

ПП Argent, мъжът ми работи в преобладаващо мъжки колектив. И при тях е същото - клюки, сплетни, интриги, подмазвачество, доносничество... Просто методите за изясняване на взаимоотношенията са други - от здраво напиване за "сплотяване на колектива" до физически сблъсъци. Но независимо дали става въпрос за женски, или мъжки колектив, всичко зависи от ръководството - ако допуска и поощрява този род отношения, няма оправия.
Виж целия пост
# 2 120
joy_r, аз никак не си падам по обобщенията. И не ги обичам. Обаче женските колективи имат "слава" и това е открай време. Ако са по-малки, може и да липсва отровата. Но ако са събрани много жени на едно място, в 90% от случаите има караници и интриги. Това не се наблюдава само в bgmamma, почти навсякъде е така - най-вече на работни места, където преобладават жени.
Според мен се дължи не на пол, а на ниво на конкуренция каква ще е атмосферата в дадена група.
Виж целия пост
# 2 121

И с учителите е същото. Не трябва да се допуска толерантност, когато някой не отговаря на най-елементарните изисквания за професията си.



Абсолютно съм съгласна с това. Peace
Но не ставаше въпрос за него. А за факта, че темата не беше за обсъждане на качествата и квалификациите на Х, и дали става или не за професията, която упражнява. Случило се беше нещо лично, и се искаше съвет за него, имаше и доста потребителки, които го дадоха независимо от неграмотното писане. След като на някого това му боде очите, направете си тема и там си го коментирайте, цитирайте го в темите за правопис или каквото си решите.
Надявам се, ти поне ме разбра какво искам да кажа. Peace
Мислиш ли, че тогава, в този момент дори и да е била уместна, забележката ви е взета под внимание от авторката? И защо когато някой /който и да е/ се издразни от правописа на друг не му направи забележка на ЛС? Ами го пльосне в темата, пред всички, и се започват -найсе страници коментари с клакьорство и от двете страни? Това демонстрация на какво е? Любопитно ми е, ти си "стар" потребител, затова питам. Във всяка тема рано или късно се стига до правописа....
Виж целия пост
# 2 122
joy_r, аз никак не си падам по обобщенията. И не ги обичам. Обаче женските колективи имат "слава" и това е открай време. Ако са по-малки, може и да липсва отровата. Но ако са събрани много жени на едно място, в 90% от случаите има караници и интриги. Това не се наблюдава само в bgmamma, почти навсякъде е така - най-вече на работни места, където преобладават жени.
Според мен се дължи не на пол, а на ниво на конкуренция каква ще е атмосферата в дадена група.

 Simple Smile А тук какво има да се конкурират потребителките и какво имат да делят, след като до голяма степен дори не се и познават.


Ако въпросната не беше споменала, че е учителка, никой нямаше да обърне внимание на правописа ѝ.


Как` Сийка, в конкретната тема правописните дефекти на авторката нямат значение. Като искаш, пусни след това ако щеш тема за неграмотността на българските учители, където да се обсъждат тези въпроси и да се дават примери. Предвид това, че близък роднина на жената е починал и тя се обръща с въпрос, отнасящ се до съвсем друго нещо, елементарната култура и човещина изискват негласно човек да си замълчи и да се въздържи да вади червения химикал.
Виж целия пост
# 2 123

Как` Сийка, в конкретната тема правописните дефекти на авторката нямат значение. Като искаш, пусни след това ако щеш тема за неграмотността на българските учители, където да се обсъждат тези въпроси и да се дават примери. Предвид това, че близък роднина на жената е починал и тя се обръща с въпрос, отнасящ се до съвсем друго нещо, елементарната култура и човещина изискват негласно човек да си замълчи и да се въздържи да вади червения химикал.

Е, един учител ме разбра все пак.
Опираме до болднатото, нали? То и в цитираната тема се каза същото.
Но не, важното е да се следим и да се "хващаме", другото са подробности.
Виж целия пост
# 2 124
Аз правя забележка за правопис, когато човекът отсреща прояви претенции за интелект и култура, които не покрива с показаното във форума.
Виж целия пост
# 2 125
Любопитно ми е, ти си "стар" потребител, затова питам. Във всяка тема рано или късно се стига до правописа....

Защото писва. Залети сме от океан от неграмотност, която нараства лавинообразно. Ползвам интернет от 1997 година и сравнявам, и виждам как от ден на ден се влошават нещата.
Защото човек с времето претръпва донякъде и може да се примири, че интернет се напълни с илитерати и всякаква паплач, която не може да върже две смислени думи в едно изречение. Че е нормално за една тъпа кифла да пише с интимните си части и в целия този процес главата ѝ да не взима никакво участие, защото ѝ е нужна за други, по-важни неща.
Но когато в стадото се включи и учител, УЧИТЕЛ??? Е, това вече не може да се преглътне.
Защото имаме деца и ни е важно на какво ги учат в училище.
И накрая - защото грамотността не се учи със зубрене на правила и решаване на тестове, а с четене на грамотно написани текстове. Защото като прочетеш днес 10 пъти "децки", на 11-ия го пишеш самата ти и даже не ти прави впечатление, че не се пише така. Защото започваш да живееш с вътрешното убеждение, че точно така трябва да се напише. А някои от нас се грижат за правописната си хигиена и правят забележки на мига, когато ги "оцапват".
Ако на улицата се разминеш с някой мърляв, кален, видимо нечистоплътен човек и той се отърка в дрехата ти, няма ли да му направиш забележка на мига, нищо, че може любимата му баба току-що да е умряла или да му се е случило нещо много по-трагично?
Аз продължавам да се съмнявам, че въпросната потребителка наистина е учителка, искрено се надявам да не е, освен ако не е учител по практика - "Шеф и кройка" например. Не, че не очакваме и от тях да са грамотни, ама по е допустимо някак си да не контактуват с учениците си писмено.
Виж целия пост
# 2 126
Разбирам.
Но все пак - последно, защо не я направиш на ЛС - забележката, след като ти е писнало толкова много?
И мислиш ли, че след като е публично порицан, конкретният потребител ще си вземе забележка и ще се поправи? Особено, ако е по "подобаващ начин"? С грозни подмятания и наистина злобнички коментари?  Аз не мисля.
Ако я нямаш вътрешната потребност от това, или просто на тези години си стигнал до едно ниво и не смяташ, че имаш нужда от по-високо такова, ако ще 123456 потребителки да изкажат недоволство, чешейки езици, губещи време или избиващи някакви собствени комплекси - все тая.
Поне аз така мисля, а и престоят ми тук го потвърждава. Или си грамотен, или не си на тези години. Дано си права за това
Цитат
защото грамотността не се учи със зубрене на правила и решаване на тестове, а с четене на грамотно написани текстове.
.
Цитат
Ако на улицата се разминеш с някой мърляв, кален, видимо нечистоплътен човек и той се отърка в дрехата ти, няма ли да му направиш забележка на мига, нищо, че може любимата му баба току-що да е умряла или да му се е случило нещо много по-трагично?
Сравнението е неуместно, най-малкото защото този човек не го познавам, за да знам какво му е душевното състояние. Докато тук авторката го сподели.
Виж целия пост
# 2 127
О, и на мен ми е любимо това със злобата и завистта, коментира се, но пак не спира да се натъртва.

А мъжките колективи по нищо не отстъпват на женските. Навсякъде е едно и също, зависи от главатаря.
Виж целия пост
# 2 128
Разбирам.
Но все пак - последно, защо не я направиш на ЛС - забележката, след като ти е писнало толкова много?


Къде видя, че правя забележка? Цитирай ме, моля.
Доколкото си спомням, попитах авторката дали наистина е учителка, защото не повярвах на очите си.
Не помня да съм писала нещо друго в темата ѝ.
Виж целия пост
# 2 129
Аз направих забележката, защото се възмутих много. И не беше забележка, а директно обвинение. Защото съм чувала колеги да се оплакват за безработицата в Монтана, а такова недоразумение заема място и учи децата, че даже и до бал ги е докарала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия