Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 316 014
  • 1 095
# 510
Не искам да правя реклама, но вижте на какво попаднах днес  http://www.mama24.bg/article/6570093
Виж целия пост
# 511
Правят го освен в Щерев и в Цибалаб. Мисля, че и по други места съм виждала, но в момента не мога да се сетя.
svetlanavaleva, може ли да споделиш защо предпочете да направиш теста в Щерев?
Виж целия пост
# 512
Няма никаква значение къде ще се направи тестът. Даже може би изразът "направи" не е никак точен, защото тестът в крайна сметка се прави в САЩ, а не в БГ. В Бг само ти вземат кръв и уреждат формалностите по изпращането на пробата в САЩ, събирането на парите и съответно получаването на резултата.
В Щерев ми взеха единствено и само кръв и организираха изпращането по куриер до съответната лаборатория в Калифорния. След това ми се обадиха за резултата. Със същия успех кръв могат да ти вземат за Панорама и в Цибалаб и на другите места, които имат сключен договор с Панорама (честно казано  се сещам  в момента само за Щерев и Цибалаб, но има със сигурност и други места).
Аз лично избрах Щерев да направят тази организация, защото живея наблизо. Там ми предоставиха много подробна информация от специалист (после си направих мое проучване в интернет). Обещаха ми, че в колкото и часа вечерта да пристигне резултата, ще ми звъннат, а няма да чакат работните часове на следващия работен ден. Това за мен беше много важно, защото напрежението е голямо докато чакаш. Изпълниха всичко, което обещаха. Но както казах няма значение кой ще организира всичко това.
Виж целия пост
# 513
Благодаря за изчерпателният отговор.
Виж целия пост
# 514
Здравейте, да се отбележа и аз. Направих Пренатест 1 в началото на 10 седмица. Чаках 8 работни дни и тогава ми се обадиха да ми кажат, че в първата епруветка кръв няма достатъчно фракции за точен резултат и са започнали втората, но това ще забави резултата. Е, тези 24 часа чакане заради "фракциите" ми накъдриха косата от притеснение. В крайна сметка снощи в 17 ч, тоест на 9ти работен от взимането на пробата ми се обадиха с отрицателен резултат Simple Smile Причината, поради която избрах Пренатест 1 само за Даун, е че ме посъветваха, че другите два синдрома се виждат и на фетална морфология, така че ако на по-късен етап има някакви съмнения мога да си доплатя и да ми направят изследване и за тях. В събота съм на ранна фетална морфология.
Виж целия пост
# 515
Здравейте, да се отбележа и аз. Направих Пренатест 1 в началото на 10 седмица. Чаках 8 работни дни и тогава ми се обадиха да ми кажат, че в първата епруветка кръв няма достатъчно фракции за точен резултат и са започнали втората, но това ще забави резултата. Е, тези 24 часа чакане заради "фракциите" ми накъдриха косата от притеснение. В крайна сметка снощи в 17 ч, тоест на 9ти работен от взимането на пробата ми се обадиха с отрицателен резултат Simple Smile Причината, поради която избрах Пренатест 1 само за Даун, е че ме посъветваха, че другите два синдрома се виждат и на фетална морфология, така че ако на по-късен етап има някакви съмнения мога да си доплатя и да ми направят изследване и за тях. В събота съм на ранна фетална морфология.
Същото ми го каза и моя АГ.  И при мен го имаше момента с втората епруветка.  Важното е, че резултата е отрицателен.
Виж целия пост
# 516
Здравейте, да се отбележа и аз. Направих Пренатест 1 в началото на 10 седмица. Чаках 8 работни дни и тогава ми се обадиха да ми кажат, че в първата епруветка кръв няма достатъчно фракции за точен резултат и са започнали втората, но това ще забави резултата. Е, тези 24 часа чакане заради "фракциите" ми накъдриха косата от притеснение. В крайна сметка снощи в 17 ч, тоест на 9ти работен от взимането на пробата ми се обадиха с отрицателен резултат Simple Smile Причината, поради която избрах Пренатест 1 само за Даун, е че ме посъветваха, че другите два синдрома се виждат и на фетална морфология, така че ако на по-късен етап има някакви съмнения мога да си доплатя и да ми направят изследване и за тях. В събота съм на ранна фетална морфология.
Същото ми го каза и моя АГ.  И при мен го имаше момента с втората епруветка.  Важното е, че резултата е отрицателен.

ДА!
Виж целия пост
# 517
Почти бях решила да правя Панорама и лекарят ми препоръча Вижън. Като каза да направя най-малкия пакет, защото бил доста скъп.
И сега се чудя. Имам време поне до началото на януари, защото съм на преглед тогава и ще го обсъдим пак.
Ако някой има по-пресен опит или и формация, ще съм благодарна!
Виж целия пост
# 518
Вижън в Кипър ли го правеха?
Виж целия пост
# 519
Вижън в Кипър ли го правеха?
В Англия, Лондон и още една лаб някъде там из острова
Виж целия пост
# 520
Аз лично правих Панорама. Бях сравянвала Вижън и Панорама, когато беше време да правя аз (преди 3 месеца). Вижън се прави в Англия, Панорама в САЩ. Цената между двата е доста драстична, поне за пакета, който аз исках (т.е. с включени микроделеции). За "по-малките" пакети може и разликата да не е толкова драстична. Панорама предлага изследване за трииплодия (май така се казваше), което Вижън (а  и никой друг тест, който се предлага в БГ) не го предлага. Вижън обаче предлагаха още една микроделеция, която пък Панорама не предлагаха. Имайки предвид обаче, че резултатът за микроделеции (при който и да е от предлаганите тестове)  не е с такава представителност, каквато е за другите генетични аномалии, реших че ще мина без тази допълнителна микроделеция, която Вижън предлага, защото както казах разликата в цената беше доста драстична между сходни пакети на Панорама и Вижън. Успех.
Виж целия пост
# 521
Здравейте, аз използвах вижън! Миналата седмица ми взеха проба- все още няма резултати. Този път не съм разучавала  нищо предварително, доверих се на АГ  . До 35 год. Тези тестове са по желание и основният пакет е предостатъчен. И аз смятам, че трябва да се направи български аналог на тези тестове, но явно апаратура и др са доста скъпи щом все още ги няма в повечето европейски държави Sad
Виж целия пост
# 522
Здравейте, днес за трети път ме "посъветваха" да не правя подобни тестове, защото резултата не е точен при двуплодна бременност? Трета клиника имам предвид. Живея в чужбина и им нямам много вяра, но на три места да ми кажат едно и също ... някой има ли такава информация?
Виж целия пост
# 523
бхс-то знам че не дава точни резултати при близнаци , а за тези именно че са 99,9 % точни
Виж целия пост
# 524
бхс-то знам че не дава точни резултати при близнаци , а за тези именно че са 99,9 % точни

Съкратено - дори и да има отклонения, не може да гарантираме дали е при двете бебета, при едно от тях и кое. Най-добре да се изчакат ултразвуковите прегледи и ако там се появят съмнения - амниоцентеза, която би била точна, защото са в отделни амниотични сакове. Всичко друго би било по-скоро объркващо. Това ми казаха ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия