Мартенски бебок се крие – той ли, тя ли – ще го видим вече ние

  • 21 919
  • 688
# 255
Laddy D, за да не се появят мажех и главата с лосиона, с който мажех тялото. При моята щерка се появиха след като спрях да мажа. Оправи се от само себе си. Иначе може да мажеш с обикновен вазелин, може и с този ланолинов крем за зърна на лансинох. Има някакви кремчета уж специално за крустите, но според мен си е излишно даване на пари
Виж целия пост
# 256
Laddy D не е задължително да имат. Ани нямаше като бебе (тя и коса нямаше, не че сега има много), но пък и се появиха на 2 години и нещо. Мажех с преварен зехтин и после сресвам с гребен.

kiksi007 сега на пазара има сини сливи, пробвай с тях.
Виж целия пост
# 257
Момичета, преди малко си взех резултатите от изследванията от БХС.
 От това,което виждам всичко си е ОК, само където ме стреснаха по телефона че препоръчват да направя и втория БХС. Единствено бета-хорионгонадотропин е зажълтен с маркер, без да има дадени референтни стойности. Иначе за Даун -1:18 000, за Едуардс - 1:100 хил., същото е и за Патуа,търнър и Триплоидия.
Иде ми да ги гръмна с нещо,щото само за пари мислят.
Виж целия пост
# 258
Laddy D, аз също мажех с преварен зехтин и след половин час примерно разресвах с гребен и после я къпехме. Сиси си имаше крусти - но когато са били по-малко не съм ги правила нищо.

Днес ми беше емоционален ден - досега Сиси ходеше на частна градина. Днес й е първият ден на държавна ясла и сменихме обстановката - сега се чудя как ще се чувства и дали ще й хареса новото място.

Ходих и на ранна ФМ - видяхме бебче, гледаха черепа, мозъка, сърце, пулс, бъбреци, пикочен мехур, коремче, орбити, носна костичка, гънката на вратлето, пъпна връв, плацента, околоплодни води и размерите. Но не ни казаха пол. Лекарката каза, че е мързеливо бебче и само го ръчкаше с ехографа, за да се завърти - чак ме заболя малко корема от ръчкането. Ама аз пък нямам нищо против още едно кротанче. Искаха да ми вземат кръв за БХС, но отказах. Лекарката реагира така все едно правя най-голямата грешка в живота си, но в крайна сметка решението си е мое.
Виж целия пост
# 259
cherry_cherry ако си го пускала в МД ги послушай Peace
Виж целия пост
# 260
Имам едно питане за изследването за Даун на мен ми препоръчаха да го направя към 18 седмица,и ако недаи си боже има нещо какво става какво се случва.С първата бременност не го правих това изследване сега се чудя още.Ако някой разбира повече да ми обясни newsm78
Виж целия пост
# 261
Имам едно питане за изследването за Даун на мен ми препоръчаха да го направя към 18 седмица,и ако недаи си боже има нещо какво става какво се случва.С първата бременност не го правих това изследване сега се чудя още.Ако някой разбира повече да ми обясни newsm78
Много често докторите го пускат в 18 седмица ,а не в 12- не се безпокой- в Пловдив е честа практика е Peace
Мисли положително Peace
Виж целия пост
# 262
menyanthe а защо не си искала да даваш кръв? Питам те, защото в четвъртък ще ходя на БХС, а много майки не искат да дават кръв и явно има основателна причина.  Simple Smile
Виж целия пост
# 263
ооооооо съвсем ви изтървах  #Crazy

Благодаря за темата, връщам се да чета и по-късно ще се включа  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 264
Цвети, не е заради самото даване на кръв а като цяло за бхс. Аз също не давах кръв. Това изследване си е теория на вероятностите и част от факторите, които определят вероятността са възраст, вредни навици и тн. Наличието на носни костици си е достатъчно основание за изключване на Даун. А иначе ако се определи много висок риск всеки си решава дали да си остави детето или да направи аборт. Синдромът на Даун не е чак толкова страшен колкото се опитват да го изкарат, но не всеки е готов да гледа дете с проблем. То не е и лесно в българия
Виж целия пост
# 265
Значи при положение, че съм на 24г, никога не съм пушила, а преди да забременея съм пила от дъжд на вятър по една чашка и наркотици не съм употребявала, има ли смисъл да давам кръв? Защот оне искам като другите момичета само да ме плашат, че пак трябва да си правя теста и 10 дни да съм под стрес Simple Smile
Виж целия пост
# 266
Всеки си решава. Някои така биха се чувствали по-спокойни. Аз с първата правих и съжалих, че си давах парите. Този път пропуснах с чиста съвест
Виж целия пост
# 267
Значи при положение, че съм на 24г, никога не съм пушила, а преди да забременея съм пила от дъжд на вятър по една чашка и наркотици не съм употребявала, има ли смисъл да давам кръв? Защот оне искам като другите момичета само да ме плашат, че пак трябва да си правя теста и 10 дни да съм под стрес Simple Smile
Аз също съм като теб и на години и на пороци, но ностните костици са на границата и ако и на този преглед са така ще ми правят искам или не. Ако при теб няма този проблем вземи сама решение
Виж целия пост
# 268
Дори резултата от БХС да не е добър,може да се направи аминоцентеза Peace тя дава резултат на 100%. Това изследване няма нищо общо с алкохола и наркотиците Peace
Виж целия пост
# 269
cvetelina.m, аз не искам по две причини:
1. Това изследване за мен не е достатъчно меродавно - показва само вероятността за заболяване.
2. Мразя да ме дупчат - а вече откакто съм бременна са ме дупчили сигурно 8-9 пъти - реших, че това мога да си го спестя - и без това не ми дава кой знае какво като информация.

Освен това на ехографския преглед всичко си е в нормите и не виждам смисъл да си направя БХС, за да ми кажат цифри като на cherry_cherry, примерно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия