Мартенски бебок се крие – той ли, тя ли – ще го видим вече ние

  • 21 923
  • 688
# 525
Аз имам алергия към котки и от поне 10 години не съм пипала котенце, а преди, когато съм го правила е било много за малко. Надявам се да нямам проблем, защото не съм си пускала Токсоплазмоза.  Rolling Eyes

Искам да ви питам нещо. Лекарката ми ме накара да си запиша час за 2-ра ФМ, когато съм в 17г.с. а като чета тя може да се прави най-рано в 18г.с. а оптималното е 20г.с....  newsm78 Аз й казах, че искам в 20г.с., а тя "не не в 17г.с. си запиши час аз съм ги сметнала"  И сега какво правим?  33uu Няма да се изненадам тя да се бърка, защото ми беше каза, че нухалната гънка трябва да е под 5мм, а всички знаем, че трябва да е под 3мм! Сега да отменя ли часа на моя глава и да го насроча за 20г.с. или да слушам лекарката? Иначе съм много доволна от ФМ, която направи много прецизно, 40 минути ме гледа и по 5 пъти мери някой части, когато се съмняваше в размера им. Какво ще ме посъветвате?  Praynig
Виж целия пост
# 526
Добро утро мамита
Аз минах вчера на ФМ и както каза Марков всичко ми е перфектно.Заради аборта  ме гледа и влагалищно и малко ме боли корем,но пък съм горда да се похваля с още един мъж  stork-boyв семейството. То не беше ритане, махане, сърцето как бие видяхме и чухме, то .... нямам думи да описвам. Радост голяма  Grinning Grinning Grinning
Довечера ще чета какво сте изписали вчера
Лек  и радостен ден ви пожелавам
Виж целия пост
# 527
Светлана, честита радост! И аз нямам търпение да дойде 13  Rolling Eyes
Цвети, токсоплазмозата се хваща и от недобре измити плодове и зеленчуци, също и от месо и ред други неща. Според мен е хубаво да се направи и не мога да разбера защо някои лекари изобщо не ни казват за него  newsm78. Всичко сами трябва да четем и проучваме, но...както и да е.
Йо, прекрасен празник ти желая!   bouquet
Хубав ден на всички!  Hug
Виж целия пост
# 528
Здравейте!  Simple Smile На мен никой не ми е казвал за тази токсоплазмоза-има ли значение коя седмица се изследва-аз съм 14 та...  newsm78 Ако отида до Бодимед да се изследвам нали няма нужда от лекарско предписание?
Виж целия пост
# 529
здравейте сладурани тез дни не бях добре да влизам ама днес сякаш бива  Mr. Green ще почета назад да видя какво съм изпуснала изписа ли сте доста  Whistling и аз да се похваля бях на преглед порасна ли сме всичко е наред на 24,09 ще се записвам на жк иначе засега никаква промяна в симптомите дето ме мъчат  Sick Sick Sick Sick
Виж целия пост
# 530
Ехо, да ви кажа, ходих да ми вземат кръв за СПИН и за Токсоплазмоза и никой не ме пита в коя седмица съм бременна или нещо по-специално. И аз знам, че не само от котки но и от немити плодове и сурово месо може да се заразиш, а последствията са сериозни. И много се издразних както спомена Нели, че никой лекар не ти казва и сам трябва да ровиш и да дириш из интернет за мнения и за съвети  Close А си е сериозно, не е като да е безобидно...
Виж целия пост
# 531
Скрит текст:
Аз имам алергия към котки и от поне 10 години не съм пипала котенце, а преди, когато съм го правила е било много за малко. Надявам се да нямам проблем, защото не съм си пускала Токсоплазмоза.  Rolling Eyes

Искам да ви питам нещо. Лекарката ми ме накара да си запиша час за 2-ра ФМ, когато съм в 17г.с. а като чета тя може да се прави най-рано в 18г.с. а оптималното е 20г.с....  newsm78 Аз й казах, че искам в 20г.с., а тя "не не в 17г.с. си запиши час аз съм ги сметнала"  И сега какво правим?  33uu Няма да се изненадам тя да се бърка, защото ми беше каза, че нухалната гънка трябва да е под 5мм, а всички знаем, че трябва да е под 3мм! Сега да отменя ли часа на моя глава и да го насроча за 20г.с. или да слушам лекарката? Иначе съм много доволна от ФМ, която направи много прецизно, 40 минути ме гледа и по 5 пъти мери някой части, когато се съмняваше в размера им. Какво ще ме посъветвате?  Praynig
Питай в темата за ФМ- момичетата са много компетентни и веднага ще ти дадат съвет Peace Hug
Виж целия пост
# 532
Благодаря армира, но не мога да открия тази тема. Може ли да ми кажеш къде си я видяла?
Виж целия пост
# 533
Цвети и на мен ще ми правят ФМ в 17-та седмица, така че довери се на лекаря си. Ние четем много насам натам, но това не значи че разбираме повече от тях, а и информацията на доста места е противоречива.
Това е високоспециализирано ултразвуково изследване за аномалии на плода в 15 - 23 г.с. Прочетох го в сайта на клиника Фемина, там работят едни от най-големите специалист.
Виж целия пост
# 534
Благодаря армира, но не мога да открия тази тема. Може ли да ми кажеш къде си я видяла?
Я по-добре питай в тази- супер бързи са Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=733099.0
Виж целия пост
# 535
alyaa ти да не си при моята докторка - Евдокия Маркова?  Mr. Green Знам, че трябва да й се доверя, но тя вече веднъж обърка като каза, че нухалната гънка трябва да е под 5мм и предположих, че може пак да е отплеснала  Sad Армира, благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 536
ФМ (втората) се прави от 17-23г.с. като в 20 и след това е най подходящо защото органите вече са оформени добре, преди това е рано и няма смисъл. Една приятелка сега ходи при Врагалева в 18г.с. и 6 дни била и лекарката искала да я види пак в 22г.с. понеже сега било рано! И аз мислех към 17-18 да си запиша час при Балев, но сега реших да изчакам до 19-20г.с.
Виж целия пост
# 537
Наистина има някои лекари,които знаят всичко и по тая причина нищо не ни казват.Не разбират ли, че сме изплашени и малко разяснение за нещата няма да е излишно,защото интернет не е най-достоверния източник,друго си е да ти го каже лекар.Явно другата седмица ще ида сама да си пусна изследване за токсоплазмоза.
Виж целия пост
# 538
 Цвети аз водя консултация сега в Поморие, и лекарката която ми я води ще ми прави фм, но мисля октомври като се прибера в София да запиша час и там при друг лекар или Марков или Димитрова, тогава ще съм към 20 г.с.
 Но първо искам да видя как ще мине при моята лекарка. Иначе ако ме питаш мен може и всяка седмица да ходиш стига да ти се дават пари.
Виж целия пост
# 539
При Димитрова все още има часове,при Марковски - ако са останали Peace Записвай се на време Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия