Готини сме ний мадами, ще бъдем Февруарски мами ! - Тема 5

  • 36 910
  • 759
# 135
Подкрепям с две ръце казаното от Цветелина . Че на едно детенце с увреждане аз це му дам цялата си обич и грижи но нищо повече . Няма да мога да запълня пропуснатите ползи от живото които би имало едно здраво дете . И никога дяма да мога да запълня болката и страданието в тези невинни детцки очи .
Кафе с канела , чести празник . Нека целия Ви живот пъде една пътека от светлина , щастие и любот . Нека проблемите нямат място във Вашия живот .
Виж целия пост
# 136
Здравейте  и от мен, февруарки! От доста време ви чета, но все не пиша, казвам се Елена, на 36 години, врора бременност, имам 10 годишен батко, който много се вълнува и очаква с нетърпение малкото човече:) все още не знам пола със сигурност, на първата фетална казаха мом4е, след това в 16 седмица на преглед при друг лекар - момиче, чакам с нетърпения 2 ФМ към края на месеца, за да разбера със сигурност. Пожелавам на всички мами лека бременност с прекрасни малки слънчица на финала:)))
Виж целия пост
# 137
благодаря много на всички за мнението Simple Smile но това че за вас не трябва да се интересувам от мнението на родители и свекърви и че съм ги допуснала толкова на вътре е нормално поне в моя свят така да се изразя все пак те също са били родители и по начина по които сме отгледани с съпруга ми ме интересуват и техните гледни точки точно за това ме интересува и тяхното мнение защото те ще са ми упора както при раждането така и при отглеждането на детето ми Simple Smile родителите ми смятат че това трябва ние с мъжът ми да го решим но все пак казват гледната си точка която за мен е доста важна все пак съм отгледана от тях Simple Smile  Simple Smile
Виж целия пост
# 138
Здравейте, милички!
Танче, благодаря за хубавата темичка
Аз се по изгубих малко, много сте изписали, сега ще ви прочета надявам се всичко да е ок с вас и с бебоците Simple Smile
Аз се чувствам прекрасно след почивката Simple Smile Утре съм на доки и се надявам всичко да е ок, евентуално и пола ще ни кажат  Simple Smile , а пък във вторник сам за втория БХС Simple Smile
Е, хайде лека вечер от мен Simple Smile
Виж целия пост
# 139
И аз слушам съветите от свекървата, но накрая решението ще си взема аз .Цветелина ,мисля че трябва да чуеш съвет от жени раждали секцио и пак ти си решаваш,трябва да чувстваш кое е най- добре за теб. ММ когато загворих за раждане първия път и той ми вика раждай секцио да не се мъчиш,ама той не знае че и при секциото пак се мъчиш след това Simple Smile.Тук където ще раждам няма такова нещо да си избереш секцио,единствено ако лекарите кажат,или накрая ако има усложнение. А в БГ много познати имам които доброволно раждат секцио. Имам братовчедка която първото дете си го роди секцио по спешност защото установяват че е спряло да расте последния месец,имало е някакво заболяване при нея което не позволява бебето да получава хран.в-ва, грешката е била на лекаря че не разбрал по рано ,защото е било лечимо,но тя ражда секцио,а бебето е били близо килограм,след няколко дни умира. След половин година тя пак забременява и милата сигурно е правила всички възможни изледвания за да са по спокойни, вече задължително пак е със секцио но си спомням че много и се искаше нормално да ражда. Роди здраво бебе 3400 , да е им е живо и здраво.  Та наистина според мен е божа работа,с първата бременост пак са и правили изследвания гледали са е често на ехограф,ама явно така било писано. И аз като ви чета с толково видове изледвания ,и малко паранои си вкарвам,но истината е че се чувствам спокойна и без тези БХС и т.н. ,мисля си че и да ти кажат някакви проценти само биха ти развалили щастието от бременноста.
Онзи ден видях една майка с момиченце около 2 годишно което мисля че беше със синдром на Даун, и си го гледа и си го обича.Да ,запитах се ако моето дете има пробле как бих се справила,еми незнам. Всичко е в божиите ръце,можеше и аз да съм родена с някво заболяване ,ама не...............
Виж целия пост
# 140
VeselinaMN  много ти благодаря мен именно това ме валнуваше аз исках мнение а не да ме критикуват кой да слушам това е мое решение исках да ми кажат дали са опитвали и на какво мниние са  благодаря  ти още веднъж Веси целувки
Виж целия пост
# 141
Добро утро  Hug !  Само се показвам , че съм тук (да знаете че ви наблюдавам отблизо  Mr. Green ).  Нещо ме е хванала параноята , не го усещам това бебе от няколко дни , а като чели преди го усещах по 1-2 пъти на ден . На 16.09. се каня да ходя на БХС И  после с резултатите при доктора , ама докато стигна  до видеозона ще откача  Rolling Eyes .
Cwetellyna Решете си вие с мъжа ти как ща раждаш, но ако всичко е наред не виждам причина да "лягаш под ножа" , то затова и  на другото му казват "нормално раждане ".   Hug
Отивам да простирам дрехите  да омогна на Мики да се оправи за градина и после отлитам на работа  Confused
 Лек ден от мен   bouquet
Виж целия пост
# 142
Добро утро мамчета!
Цвети,аз не съм искала да те обидя.Искаш мнение-давам го. Разбира се,че можеш да изслушаш близките си,щом като толкова държиш на тяхното мнение.Но решението си го вземи ти.Всъщност решение можеш да вземеш ти само ако решиш секцио по желание.Другото така или иначе го решава доктора независимо ти какво мислиш или твойте родини. Wink
Щом е само за съвет,аз ти казах.Родих секцио първото си дете.Не го препоръчвам,особено по желание. Ако имаш мед. показатели,тогава е различно. Но ако имам право на избор,не бих избрала операцията.Мамите около мен,които баха родили нормално още след втория час са припкали като кози. Аз 24ч. реанимация,после адското ставане,адското главоболие,което ме държа месец заради упойките,риска да ми повредят гръбнака,защото никога не може да си сигурна в анестезиолога.От операцията не боли чак толкова след раздвиването,но определено се чувстваш като парцал. Та мнение на жена от опит:не избирай секциото,ако можеш да родиш нормално. Wink
Виж целия пост
# 143
Кафе с канела  честито и от мен. Пожелавам ви дълъг и щастлив семеен живот!  Hug
Виж целия пост
# 144
Добро утро момичета,


След трите почивни дни, днес трудно ще влезем в крак Simple Smile

Еlena.Pan честито и добре дошла във Февруарския отбор  Hug Ако желаеш да те добавим във FB групичката, моля  да ми пишеш на ЛС

Kaфе с канела Честито и на теб ! Пожелавам ви щастлив съвместен живот и само хубави емоции  Hug

iucka май всички имаме тия притеснения и аз преди го усетих няколко пъти доста силно и сега затишие. На 19.09 съм на втората ФМ и се надявам всичко да е наред

Виж целия пост
# 145
Момичета и аз до преди една седмица много често го усещах бебето ,всеки ден почти,през изминала седмица голямо затишие ,няколко дни нищо не съм усетила,но вчера пак доста силно го усещах вечерта точно преди да заспя,даже викам на ММ бебето взе да шава ,а той почти беше заспал вече,ама аз много доволно си заспах.Явно е нормално това,а пък и все още са ни мънички бебчета,като пораснат последните месеци ще имат да ни ръчкат постоянно  Crazy
Виж целия пост
# 146
Добро утро мамчета. И аз известно време не бях усещала бебчо да шава, до снощи.
Почивните дни бяха много напрегнати при нас, болна баба имаме в болницата и се наложи да идем на село да помагаме с готвене, чистене и останалата домакинска работа. Дали от това, че се поизморих повечко, но снощи моят малък мъж РИТНА силно и ясно, а не както досега само си се местеше и го усещах лекичко и нежно. Вие усещате ли вече ритничета?
Виж целия пост
# 147
Здравейте момичета
Злати,тъкмо си мислех за теб че се загуби някъде! Hug
Относно движенията,аз от 3,4 дена ги усещам всеки ден,викам на една приятелка че е уникално и ми е по-спокойно,а тя ми вика(в 8-ми месец е)-"като не го усетиш няколко дена и ще се побъркаш".И като ви чета представям си какво ви е,и мен ме чака-да не мисля че всеки ден ще ме рита,и то трябва да спинка.А чувството което изпитвам-ритане не е,,защото е прекалено малко да ни рита,-то е нещо като почукване ,пърхане,все едно се мести и плува от единия до другия край и все едно тупка.Интересно ми е да разбера и вашите движения.
Относно кг.гледам да се ограничавам,но ви казвам много ми се яде,постоянно,направо нещо страшно е,особенно хляб,та гледам да ям черен(ама не ми харесва).И все пак се радвам че си седя още на 60 кг.,демек 5 кг.отгоре,но изпитвам страх да се качвам на кантара.
На 2 ри съм на ФМ,нямам търпение да отидем,най-вече заради мъжа ми,гледал е бебето само на снимки.
Каква е причината да си правите втори БХС?Не разбирам-лош резултат от първия ли?

Виж целия пост
# 148
здравейте мили момичета, как сте днес? аз все още се чудя това дето усещам дали е бебе или просто си въобразявам но много прилича на почукване о побутване особено вечер като си легна но все още си мисля че са прекалено малки бебенцата че а усещаме тях. на мен доки ми каза че моята плацента е задна и по лесно мога да усетя бебе а при предна плацента още по късно се усещало бебето. вие с какви плаценти сте
Виж целия пост
# 149
Дуденка,и аз съм със задна,и аз така знам за усещането-значи го усещам:-)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия