В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
# 420
Момичета моля Ви кажете как слагате даден пост като цитат и под него пишете коментар ?  Embarassed Embarassed Embarassed

От цитат горе вдясно на дадения коментар.
Виж целия пост
# 421

Хмм...сега ми направи впечатление, че заглавието не е с пълен член  newsm78
Надявам се да не се е упражнявал с превода някой полуграмотен "преводач"...  Confused

И аз бях забелязала за пълен и кратък член в заглавията и една преподавателка по Българска филология ми каза ,че според нея е правилно в някои случаи  :

В случая :в книгата се разказва  за НЕГО - Спасителя.Така ми даде за пример.

Виж целия пост
# 422
petq B, възможно е да е така...
А аз защо съм си мислила, че винаги в заглавия трябва да се употребява пълен член  newsm78
Виж целия пост
# 423
Ако е прозвище, не се слага пълен член.
Виж целия пост
# 424
Ако е прозвище, не се слага пълен член.

Ясно, мерси много  Hug
Вече ще знам  Simple Smile
Виж целия пост
# 425
Момичета моля Ви кажете как слагате даден пост като цитат и под него пишете коментар ?  Embarassed Embarassed Embarassed

От цитат горе вдясно на дадения коментар.

Благодаря, дано се е получило правилно  Hug
Виж целия пост
# 426
Момичета моля Ви кажете как слагате даден пост като цитат и под него пишете коментар ?  Embarassed Embarassed Embarassed

От цитат горе вдясно на дадения коментар.

Благодаря, дано се е получило правилно  Hug

Съвсем правилно ти се получи  Hug
Виж целия пост
# 427
denim123 , чакам с нетърпение да започнеш трилогията , та да ми кажеш дали ти харесва  Hug
Виж целия пост
# 428
Аз чета 27 на Уилям Дийл. Много ми допада.  Peace
Виж целия пост
# 429

Не обичам книги в които половината глави са написани в трето лице, а останалите са разказ от първо лице на един от героите.  Crossing Arms
Сюжета е малко банален - сериен убиец и опитите да бъде спрян.


Аз чета 27 на Уилям Дийл. Много ми допада.  Peace
Добър избор.  Peace
Виж целия пост
# 430
Сетих се да прегледам тази книжка :
Скрит текст:

"Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 години"
Виж целия пост
# 431
Уроци по грим и горчив шоколад - Красимира Стоева

Виж целия пост
# 432
Най-накрая я дочетох тая пуста "Серенада"...много тегаво четиво ми се стори, мрачно, тягостно. Само смърт, умиращи, умрели и изтормозени хора. Нищо кой знае какво да се случва, само ровене назад в миналото без да се стигне до някакви наистина интересни разкрития - или всъщност то се стига до разкриването на някои истории от миналото, но автора толкова пъти издава предварително за какво става въпрос, че някак си не може да се усети изненадата.
Явно имам питающа нужда от нещо жизнеутвърждаващо.
Сега не знам коя от двете книги, които си взех да започвам:
"Искрено Ваш Шурик"
или
"Богът на дребните неща"
Виж целия пост
# 433
mijjjka, ще чакам отзиви за тази. Тук имат доста издадени негови книги и все по бестселърите наредени и им се чудя.
Вивиан, много ли е свързана с "Лабиринтът"? Че и аз първо тази си купих, после разбрах, че има първа част, но така и не я открих из книжарниците  Crazy
Виж целия пост
# 434
Малкият се разхремави и вкъщи останахме, та от домакинство и грижи по него нямам време да надникна из темите, живи и здрави, като заработя, ще  наваксвам;-) Дочетох обаче "Ожени се за мен" - Ъпдайк. Харесах, грабва, изследване на чувства, семейни връзки - точно по моя вкус  Heart Eyes Малко надъхваща ми се стори и почнаха да ми се присънват някакви (любовни) щуротии (да не види моят какви ги пиша;-))), но си заслужава да се прочете, не само от семеен, а от човешка гледна точка. Може би все пакпо-привлекателното в иначе неоригиналния сюжет беше тръпката - до последно не ставаше ясно и категорично какво следва. Айде да не разказвам повече, някой да не се разсърди...
Сега почнах "Черно мляко" - Шафак, благодарение на съфорумка, която ми я даде за прочит (  bouquet ). Тръгнах малко предубедена, тъй като последните отзиви за книгата в нета не бяха кой знае колко възторжени, а и преди време почвах "Любов", но нещо така и не ми провървя с нея, като оставих за по-нататък. Та изненадах се положително - книгата ме плени с откровеността, елегантността и разноликостта си, както и с тематиката - майчинството, попрището и мястото на жената "под звездите" - все вълнуващи ме въпроси  Grinning Около една трета съм минала и е от книгите, които те притеглят към четене, веднъж като ги почнеш. Такава беше и предишната, прочетена от мен.

Чета Касита харесала "Бял шум" - преди време я имах по препоръка на съфорумец от друг форум , ама хич не ме заинтересува, много моонотонна, скучна, фантасмагорична помня ми се стори. .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия