ТЕЛК и започване на работа

  • 119 169
  • 870
# 225
А на кое място се проверява? На "Иларион Макариополски" ли, или в 5-та градска, където е комисията обикновено?
Аз ще се явявам през септември някъде и още има време, но да си знам, вече събирам документация, че при мен са много неща и повечето касата не ги поема.
Виж целия пост
# 226
Там където е комисията ми казаха, че са изпратили две писма вече.
Виж целия пост
# 227
Здравейте, само искам да кажа, че становище за възможността да се извършва дадена работа въз основа на експертно решение на ТЕЛК, може да дава само ТЕЛК. Службите по трудова медицина не могат да дават такова становище, те не са над ТЕЛК и НЕЛК. Казвам го като човек работещ  в СТМ. В момента не мога да цитирам отговора, на въпроса, който зададохме в МТСП. В понеделник, като отида на работа ще го копирам и дам. Обикновено СТМ съветва работодателя да не наема хора с ТЕЛК точно с обоснвоката, че не може да го освободи, но това важи само за няколко заболявания: ИБС, Психични, ракови и имаше още 2  за които не се сещам.
Виж целия пост
# 228
Вярно ли е, че е взето решение да бъдат преосвидетелствани хора с пожизнени решения на ТЕЛК, или грешно съм разбрала?
Възрастни хора с пожизнена инвалидност щели да бъдат преосвидетелствани отново, за да има справедливост. И каква справедливост ще е това? Един човек на преклонна възраст няма да стане нито по-здрав, нито по-млад.
Виж целия пост
# 229


Цитат
: krem-karamel

Вярно ли е, че е взето решение да бъдат преосвидетелствани хора с пожизнени решения на ТЕЛК, или грешно съм разбрала?
Възрастни хора с пожизнена инвалидност щели да бъдат преосвидетелствани отново, за да има справедливост. И каква справедливост ще е това? Един човек на преклонна възраст няма да стане нито по-здрав, нито по-млад.

Има ли официална информация за това нещо?
Виж целия пост
# 230
Не е вярно, остават си така на доизживяване тези с пожизнени добавки към пенсиите. Обикновено са много възрастни хора. Майка ми и баща ми имат такива решения, пожизнени са. Но от 2015 година вече е спряло даването на ТЕЛК на хора с пенсии и съответно на добавки към пенсиите им. Постепенно ще се изчисти тази практика, когато това поколение от много възрастни и болни си отиде. Наскоро свекърва ми беше оперирана от рак, дадоха й І група в ТЕЛК, но не и добавка към пенсията, само 19.80 лв интеграционни добавки.
Именно защото нито един възрастен човек няма шанс да стане по-здрав, затова отнеха това предимство на възрастните болни хора.

ПП А какво е СТМ, не всички абревиатури са познати на широката аудитория?
Виж целия пост
# 231
ПП А какво е СТМ, не всички абревиатури са познати на широката аудитория?
Най- вероятно служба по трудова медицина(СТМ).
Виж целия пост
# 232
ПП А какво е СТМ, не всички абревиатури са познати на широката аудитория?
Най- вероятно служба по трудова медицина(СТМ).
Да, вероятно е така, благодаря! не бях срещала преди.
Виж целия пост
# 233
Обикновено СТМ съветва работодателя да не наема хора с ТЕЛК точно с обоснвоката, че не може да го освободи, но това важи само за няколко заболявания: ИБС, Психични, ракови и имаше още 2  за които не се сещам.

А на мен това ми направи впечатление и то грозно Close
Виж целия пост
# 234
Има ли нещо в тази държава, което да не е малоумно ...
Виж целия пост
# 235
Извинете, не съобразих  с абревиатурата! Да служба трудова медицина. Съжалявам, но забравих да погледна точните заболявания,дано утре не забравя. Подозирам, че бъркам с онкологичните.
Виж целия пост
# 236
Здравейте! Днес се явих на ТЕЛК и както бях обещала бързам да напиша как стоят нещата там
Най-напред най-важното-промените. Има такива. Сигурно си спомняте, че споменаваха как трябва да отпаднат болести, които не предизвикват инвалидизация и за тях да не се дава процент, а да се увеличи процента на нелечимите заболявания. Към тези, които трябва да бъдат повишени изрично споменаха Болест на Бехтерев, от което страдам аз. Надявах се да влезе в сила и да има някаква справедливост вече......Влязло е в сила, но само наполовина. Mr. Green
Всички заболявания, които не предизвикват инвалидност се възнаграждават с 0%, но са "забравили" да вдигнат процента на тежките инвалидизиращи, които са нелечими. Mr. Green
До сега на мен ми даваха най-ниския възможен процент за последен стадий на Болест на Бехтерев, който е 71%, и сега този процент остана същия, а би трябвало да се увеличи според щедрите обещания на загрижените за нас Twisted Evil
За хипертония до сега ми даваха 20%, днес ми дадоха 0%, нищо че хипертонията ми е усложнение на Болестта на Бехтерев, засягаща освен костите и сърце, бели дробове, очи. Въпреки това- 0%, според новата наредба от 2017г, както пише в решението.
Това намали общите ми проценти с 5% и от 86, сега съм с 81%. На практика този факт не променя нищо за мен, тъй като групата ми се запазва, но ме подразни, тъй като се чудеха откъде да ми отрежат нещичко, а си затвориха очите за това, че водещото заболяване- Бехтерев в момента е в криза.
Не разбрах кои са другите болести, които са свалени на 0%, но ако ви намалят групата обжалвайте!
ПП Редактирам, защото вече ме захапаха на друго място и не искам да се ядосвам и тук. Остава важното за явяващите се.

Виж целия пост
# 237
Не се ли сети да звъннеш на някоя медия.Нали уж заради фалшивите телкове беше цялата хамалогия.А те пак на бързо ги привикаха, за да ги уредят  ooooh!
Виж целия пост
# 238
Всичко е нагласено според мен. Всички са в кюпа, и медии, и доктори, всички..... Tired Оплачи се на арменския поп ако щеш....
Виж целия пост
# 239
Вярно ли е, че е взето решение да бъдат преосвидетелствани хора с пожизнени решения на ТЕЛК, или грешно съм разбрала?
Възрастни хора с пожизнена инвалидност щели да бъдат преосвидетелствани отново, за да има справедливост. И каква справедливост ще е това? Един човек на преклонна възраст няма да стане нито по-здрав, нито по-млад.

Доколкото знам има такова предложение, но решение за нормативна промяна в такава насока още няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия