НОЕМВРИйска мама чувство я полази – “Камион ме блъсна, трактора ме гази” Тема 15

  • 42 895
  • 728
# 270
Веронче, Пепита е мамата с пюретата. Във фейса е Пенка Белчева. Пиши и лс и ще ти каже
Виж целия пост
# 271
я да ви питам че се замислих скоро като излезеш в 45-дневния болничен какво се случва ако преносиш, ходиш да ти го удължават ли или....какво?

На една от моите ЖК, когато вече щях да си тръгвам - само чаках док да донапише разните там фермани влезе една мама с доста голям корем. Док я пита за какво е, а тя отговори - За болничен. Док й вика "Ама нали ти казах, че ще ти издам болничния след като родиш" (става въпрос за преносване), а мамата отговаря - "Ама аз родих преди една седмица"... И док я изгледа отгоре до долу, а мамата се оправдава "Ами аз родих секцио и още не ми се е прибрал корема". Както и да е...
Та док й каза, че ще й издаде болничния, но той вече се плащал...Нямам представа защо, и колко струва, защото си излязох от кабинета..
Надявам се това да ти е от полза  Hug
Във връзка с болничните да ви информирам от 1-ва ръка  Grinning
Тази седмица док ми издаде болничния по майчинство, който е безплатен. Предишните ми струваха по 10лв заради ЛКК. Той сам ме подсети, ако преносиш ще дойдеш да ти издам болничен за дните, ако родиш по-рано- педиатъра на бебето ще ти издаде болничния за въпросните дни. Peace
Надявам се, да съм ви помогнала Heart Eyes
Виж целия пост
# 272
Момичета здравейте и от мен , не съм ви забравила просто все не смогвам да седна на пиша, все си имаме гости вкъщи  Simple Smile Да ви се похваля днес накупихме дрешките за бебока, както и лигавници, шапчици, чорапки, ръкавички - и то със сто зора, тоя моя мъж не ми дава да купуваме нищо -било рано е как ли не  Joy Сега сме се разбрали началото на октомври отиваме и за другите неща, че аз нямам търпение вече preggo Честито  Вампи,       желая ви да бъдете много щастливи, да се обичате и едно живо и  здраво бебче през ноември    bigdance2                                                                                                 
Виж целия пост
# 273
anji78 tanya_misha благодаря ви  Wink
айде честитот и на г-жа Борисовааа много щастие и късмет на новото семейство и влез да се кажеш сега като те пренебрегнаха вечерта поне брачна сутрин имаше ли?  Mr. Green
рейни и на вас честит ви нов дом напълнете го само с положителни емоции  Hug
с ММ днес ПАК обсъждахме имена и след поредното двучасово умуване той предложи Калина какво ще кажете за пръв път ми казва нещо над което се замислям  ooooh!
оф мами вчера се поуплаших малко...беба нали е още седалищно и човек с медицинско образование ми каза че това се предавало генетично в много от случаите и вероятността да се обърне след 8-ми месец в тези случаи е малка  Shocked (а и го бях чела из нета ама аз не се доверявам на всичко което чета та не го взех на сериозно тогава), та понеже аз съм родена седалищно (по естествен път с мнооого зор от страна на майка ми и лекарите....) че и в 8-мия месец се чудя дали няма и беба да си остане седалищно и всъщност проблема ми е че лекарите сега не се навиват да израждат по естествен път седалищните бебоци а мен зверски ме е страх от секцио и изобщо не съм го планирала това  #Crazy  #Crazy почвам от днес упражнения за обръщане на бебата дано помогне....
Виж целия пост
# 274
Ето ме и мен аз цял ден спя и преди малко поиграх малко карти с мм и сега ми е време за вас...
Мисис Лутър аз пък мой та бебка не мога да я хвана да хълца...
Гери и Габи Честит Рожден Ден!  ( на патеричка ) Всичко най и много сладък бебок...
rainbowgirl Мерси! И честито ви гнезденце много прекрасни мигове...
kadrova4kata мерси мерси..
Jenny_83 мерси .всички ще се държим...
Iki_to Честита ви годишнина! ( със закъснение )
Вампи Честито дълъг и щастлив семеен живот!
destiny_ff то и двете са страшни, но ако лекарите преценят по добре секцио.Най важното е бебето да е ок.... Успех дано се обърне по скоро...
 Приятна вечер от мен!!!
Виж целия пост
# 275
tanya Misha тази липса на такт, че са те накарали да платиш след кюретаж, защото не си била вече бременна... Shocked Shocked Shocked ужас

дестини според мен Калина е много красиво българско име за момиче. А песента назад назад моме Калино винаги ме насълзява   Embarassed за седалищно разположеното бебе може да пробваш разни пози и упражнения, на една приятелка бебето се обърна в 34 седмица. Аз си купих една топка за Пилатес, било хубаво да сядаш на такава, спането на ляво също се препоръчва, а сигурно по интернета има и други пози - стискам палци да се обърне, в крайна сметка и да има някаква зависимост, надали е сто процента сигурно, така че не се стресирай а си почвай упражненията както си решила bouquet

Аз днес съм с нула енергия за разлика от рейни опитвам се да събера сили да отида до местното кафене за кафе и кейк... Ама току що се събудих и още дремя...надявам се да е само днес така!
Виж целия пост
# 276
Ох много ми е тежко, задушно. Не мога да дишам и ми е изнервено едно такова. Не че съм нервна аз самата ами ме сърбят краката и пощурявам. И много странно си усещам бебо. Корема отдолу сякаш ми е празен и самия бебок сякаш се е позиционирал над пъпа ми. Това възможно ли е? Странно чувство!
Виж целия пост
# 277
Аз момичета излизах на разходка и отидоха 3 часа навън и да ви кажа за пръв път ми се случва като вървя и започна да ме боли ужасно между краката сякаш кокаляците, дали това не е разширяването на таза, случвало ли ви се е?
Iki_to, дано ти е минала главата и си добре вече  Hug, аз възглавничка съм купила, но разбрах, че май не се слага от началото  Simple Smile, моята не е такава, а е обикновена.
Simonita1106, аз съм много луда и знам, че не е хубаво предварително, но вече съм измислила дата за кръщене и е друга, мисля да е на годишнината от сватбата ни и понеже пропуснахме църковния брак да направим 2 в 1  Laughing Laughing, дано да се изпълни плана  Laughing
veron4e666, мисля, че Пепита беше с пюренцата  Simple Smile
iveto__, честити покупки  Grinning  bouquet
destiny_ff, аз също съм родена естествено седалищно, но сега нашата беба отдавна е с главата надолу, не знам, може пък да се обърне, пробвай с тея упражнения, пък дано помогнат  Hug
Виж целия пост
# 278
Хе... лесна е вашата! Амааа аз - млада невеста, цял ден търча и отчитам дейност. Ми имах първа брачна сутрин - да #Shocked ... даже по едно време си мислех, че май сънувам нещо или някакви халюцинации съм получила  smile3557 . Но снощи и аз дори спах като пън. Явно зора е бил да ме вземат за невеста и оттам нататък вече ще се търкалям и лежа по цял ден по креватите Mr. Green Laughing. Вече няма пред кой да се превземам, каква булка-мечта съм аз Peace
Това е положението. Уф, само глупости пиша, ама искам да се включа и аз в темата, а не зная с какво и за това нареждам зверските тъпотии Laughing Laughing
Ходих да си купя пръстен, защото никой не ме отрази да ми даде на тежката сватба. Та днес си взех, довечера ще ви го снимам и пусна да се изфукам. Сребърен е, ама аз златно не ща.
Благодаря на всички за пожеланията Hug Hug Нека ви се връщат двойно и тройно Hug

Виж целия пост
# 279
Здравейте мацки Crazy
Тук съм и ви чета, но днес от обяд съм със силно главоболие и не ми се пише!
Прегръдки на всички и спокойна нощ!
Виж целия пост
# 280
Това, за болничните на които ви искат пари за тях си е пладнешки обир  и тормоз . Peace

Вампи,честито!
Виж целия пост
# 281
Здравейте момичета
Вампи,честито! Много щастие и разбирателство!
destiny_ff,  и моята бебка е разположена седалищно, но лекарката каза ,че до 36-та седмица би трябвало да се обърне. Но това за упражненията не го знаех, определено ще се поинтересувам, ако мога по някакъв начин аз да й помогна.
Ние днес с ММ ходихме на училище за родители  Simple Smile Беше и интересно, не знам доколко ще ми е полезно като настъпи момента, но поне разбрах основното, а именно че колкото по-спокойни сме толкова по-леко ще мине всичко. Ще  ходим на още две лекции, но аз с нетърпение очаквам тази,която ще е първи грижи за новороденото. Знам че бебчето само ще ни научи, но на мен това си ми е на грижа, досега не съм имала никакъв контакт с малко бебе и искам поне малко от малко да съм подготвена като ми дадат моето.
Пожелавам ви лека и спокойна вечер!
Виж целия пост
# 282
 Party Party Здравейте и от мен
Вампи честито Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 283
А
Виж целия пост
# 284
Вампи, честито! Много, много любов, щастие и глезене ти пожелавам!  bouquet
Дестини, на моя приятелка, която роди преди 2 г. и ходеше при моята доки бебето беше седалищно и след 36 седмица се обърна. Знам, че стоеше в някаква поза, но не знам точно в каква. Ще я питам, не знам дали това помогна или бебето само си се обърна, тя и много ходеше, правеше едни преходи...
 А за името Калина - това е нашия избор за нашата мома, отдавна го решихме и вече бебка ми прилича на Калина, нищо че още не съм я видяла.  Heart Eyes
Днес купихме спален комплект с обиколник от трико - многго е мекичко ето това, но е бледо жълто и зелено. Нямах намерение да е с обиколник, ама не мога да обикалям, че трябва да лежа и отидох само в един магазин Вис Виталис. Там имаше и без обиколник за 28лв., но не ми харесаха цветовете.  Иначе е много меко и хубаво. Според мен си заслужава.
http://www.bebelandia.bg/product/5675/vis-vitalis-olekoten-detsk … a-okantovane.html

Тези комплекти от българското хасе са много груби, не са мекички, а не българските са мн.скъпи за мен, не мисля, че си заслужава да се дават по 100лв. само за чаршафи и не съм гледала материите..
Купих и дебело, мекичко одалце, но от друго място.
Отивам да ям, че ще припадна...  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия