Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са мненията за домашните по математика в началното училище?
Какви са мненията за обучението по английски език в началното училище и гимназията?
Какви са опита с езикови училища и допълнителни курсове по английски език?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са мненията за домашните по математика в началното училище?
Мненията относно домашните по математика в началното училище варират. Някои родители смятат, че децата им се справят добре с тях, докато други изразяват опасения относно количеството и сложността на задачите. Въпросът за нивото на домашните и тяхното въздействие върху учениците е важен за родителите.
-
Какви са мненията за обучението по английски език в началното училище и гимназията?
Мненията за обучението по английски език в началните училища и гимназията варират. Някои родители оценяват високо качеството на образованието, което получават децата им, докато други имат опасения относно нивото на подготовка и ефективността на програмите. Въпросът относно ефективността и нивото на обучение е от решаващо значение за родителите.
-
Какви са опита с езикови училища и допълнителни курсове по английски език?
-
Какво е нивото на езиково обучение в ПЧМГ?
-
Какви са впечатленията от обучението по английски език в училище?
На моменти пък ми се струва, че пишете за друго у-ще, а не за ПЧМГ, защото в класа на дъщеря ми масово са зле по всички предмети според мен, дори по мат. Записах детето си в ПЧМГ не заради математиката, а защото ми се струваше, че средата там ще е по-закътана, учителите ще обръщат повече внимание на всеки от учениците, по-ученолюбиви деца, по-малко рискове в сравнение с кварталното у-ще. Не е ходила на курсове предните години, нито и е кой знае колко любим предмет, поради което най-големите ми опасения бяха дали ще се впише, дали няма да е драстично назад, дали няма да се смачка самочувствието и сред изявените математици, но се успокоявах, че ще се справи, тъй като успя да се подготви за приемния изпит за няколко седмици, при все, че с такива задачи почти не се беше сблъсквала. Първите месеци и беше много трудно заради огромните домашни по мат., по английски стартира с няколко двойки за разкош. Въпреки това бях решила да се намесвам само ако нещо не разбира, да не я впрягам и тормозя за ученето и като ми кажеше, че си е научила, не го подлагах на съмнение и не я контролирах. Оказа се обаче, че съм сбъркала. От първи до четвърти клас тя ходеше на частна занималня с още три, четири деца само, и процесът на подготовка на всяко от децата беше строго контролиран от учителката. Не съобразих, че освен новото у-ще, новите учители и съученици и много по-трудните предмети и високи изисквания, ще трябва и да свикне и да се подготвя сама. А и тя винаги ми казваше, че всичко и е ясно, нищо не я затруднява, всичко разбира...Пак не беше толкова зле, де - преимуществено петици срочни оценки, две четворки и няколко шестици. Но си носеше и тройки чат пат. От началото на втория срок учим заедно по англ., домашните по мат. проверяваме, а по разказвателните предмети препитвам на всеки урок. Българският и литературата учи с желание и не се налага да се намесвам там. По другите предмети веднага се усети намесата ми и съжалявам, че не съм си дала сметка още първия срок колко и е било трудно. Не ми е за оценките, просто не искам да вземе да си внуши, че не може да се справя. Като цяло съм доволна от училището, но съмненията дали мястото на детето ми е там, си остават. Успокоявам се, че ходи с желание, атмосферата в класа е добра, децата са свестни. Искаше ми се да се запали и изяви желание за школа по мат. и състезания, но явно няма да стане. Май като за пети клас не е зле, всъщност...
Мисля, че точно ти беше споменала, че си взела дискове към учебника по англ. Бях търсила в сайта на издателството, пишеше, че се разпространява безплатно, но така и не успях да се ориентирам откъде да го изтегля.