Ще имам близнаци! Тема с продължение 31

  • 44 280
  • 738
# 285
Здравейте на всички настоящи и бъдещи двойни мами!

Отдавна не съм писала, но докато се възстановя и грижите покрай едната ми мома и притесненията около другата не ми остава много време. Едното дете е с мен в къщи, а другото е все още в болница. Откриха и вроден порок на сърцето (междукамерен дефект) и съм много притеснена. За сега казаха, че само ще я наблюдават, но ако се влоши може и да се наложи операция на сърчицето.

Звяра честита двойна радост!
Виж целия пост
# 286
Обезщетението за гледане на малко дете от 1 до 2 г. за едно дете, близнаци, тризнаци, петзнаци и прочие знаци е 310 лв. Толкоз.
Справедливо или не, това е друг въпрос. Вероятно си мислят, че общата сума от 3600 лв., която изплащат еднократно при раждането на близнаците е напълно достатъчна  Crossing Arms
Виж целия пост
# 287
Те точно затова и я гласуваха тази сума, за да компенсират донякъде гледането на две бебета едновременно. Дори в началото бяха гласували 2х1200 лв да се изплащат през втората година, а не при раждане  Peace

djudjy, стискам палци на малката кукла, дано скоро всичко е наред и да я гушкате вкъщи  Hug
Виж целия пост
# 288
djudjy
Силно стискам палчетата и другата ти принцеска скоро да се прибере у дома, жива и здравичка Praynig
Дано се размине и с интервенцията Praynig Hug Hug Hug Hug

Хът да така е(те момичетата, вече са се вкл), но аз исках само да напиша и за този вид помощ Peace
Виж целия пост
# 289
djudjy Стискам палчета детенце да се оправи без операция! Обикновено се затваря от самосебе си и не е нужна такава. Как сте иначе с едната принцеса, успявате ли да се кърмите? Кога си я прибра у дома?

кокона, как си ти? Нищо не пишеш след посещението си при доктора  Thinking От какво е било тази слуз?
Виж целия пост
# 290
djudjy Стискам палчета детенце да се оправи без операция! Обикновено се затваря от самосебе си и не е нужна такава. Как сте иначе с едната принцеса, успявате ли да се кърмите? Кога си я прибра у дома?

toridim малката кукла е у дома от 28.10 и е наистина толкова сладка, не мога да спра да я прегръщам. С кърменето и този път не се справих. С баткото имах по 20-30 гр. на хранене и дохранвах с АМ. Сега обаче и толкова няма, спря ми още в болницата. Нали на следващия ден след секциото ме оперираха отново и бях 4-5 дни на легло, цялата в дренажи и маркучи, без всякаква храна и вода, дори стомашния сок от стомаха ми вадеха. Според мен това беше причината кърма изобщо да нямам.
Виж целия пост
# 291
Момичета понеже заговорихте за помощи и обезщетения, да попитам знаете ли какво се подава за да получиш помощи за транспорт на многодетна майка(3 и повече деца) и въобще при какви условия се полага.
Виж целия пост
# 292
благодаря ви момичета  Hug Hug
Виж целия пост
# 293
Момичета понеже заговорихте за помощи и обезщетения, да попитам знаете ли какво се подава за да получиш помощи за транспорт на многодетна майка(3 и повече деца) и въобще при какви условия се полага.

То не е помощ за транспорт, а право на многодетната майка да пътува веднъж в година безплатно с влак и автобус. За да кандидатстваш  попълваш молба, като прилагаш копия от актовете за раждане и удостоверение от служба ГРАО от общината за броя на децата. Издават ти нещо като бланка. Като решиш да пътуваш я представяш пред БДЖ, те попълват съответната графа и ти издават безплатен билет. Ако пътуваш с автобус е малко по-сложно - също ти попълват графата, но си плащаш билета. До един месец след издаването на билета трябва да отидеш в социалните с бланката и билета и те ти изплащат съответната сума.
Виж целия пост
# 294
Момичета понеже заговорихте за помощи и обезщетения, да попитам знаете ли какво се подава за да получиш помощи за транспорт на многодетна майка(3 и повече деца) и въобще при какви условия се полага.

То не е помощ за транспорт, а право на многодетната майка да пътува веднъж в година безплатно с влак и автобус. За да кандидатстваш  попълваш молба, като прилагаш копия от актовете за раждане и удостоверение от служба ГРАО от общината за броя на децата. Издават ти нещо като бланка. Като решиш да пътуваш я представяш пред БДЖ, те попълват съответната графа и ти издават безплатен билет. Ако пътуваш с автобус е малко по-сложно - също ти попълват графата, но си плащаш билета. До един месец след издаването на билета трябва да отидеш в социалните с бланката и билета и те ти изплащат съответната сума.

Извинявайте за глупавия въпрос-С децата ли трябва да сме или може сама да пътувам ?
Виж целия пост
# 295
djudjy, дано да гушнеш скоро и другата си принцеска. Дори и да се наложи операция, е по-добре да е сега, отколкото след години. Дано бебката е боец. А ти как се възстановяваш след толкова операции?

Много полезна информация давате за обезщетенията и помощите. Само ще коментирам, че щеше да бъде хубаво да има условия майките да ходят на работа и спокойно да си оставят децата на ясли през втората година. Не само да ги принуждават финансово, без да имат други удобства да си гледат децата.
Виж целия пост
# 296
Здравейте момичета Simple Smile

Фата, много благодаря за бързия отговор Simple Smile Много полезно инфо  Hug Малката я слагам на гърда 3/4 пъти на ден, дори тя сама си търси и суче активно 10-15 мин, после я дохранвам Simple Smile От гърдата, от която е сукала почти нищо не успявам да доизцедя. Ползвам електрическа помпа, имам  механична, но първата е в пъти по- удобна  Peace Както и ти си ми писала, цедя по 10- 15 мин на гърда. След като слагам Елена по - често да суче и количествата се увеличиха Simple Smile на цедене без да е сукала има по 50-60 мл., ако е сукала 30-40 мл.
През нощта правя пауза от от около 6 часа и сутринта цедя по 90-100 мл. Simple Smile Дано е добре така Simple Smile

djudjy, стискам палци бързо да се оправя принцесата и нищо да не се налага да и правят, да са ти живи и здрави и двечките, на теб кураж и много позитивни мисли  Hug Hug Hug

hut, много се  радвам да  те видя тук, кажи с две думи как сте, как са девойките, споменаваш лекари ..., дано ходите само профилактично  Peace

Поздрави Simple Smile
Виж целия пост
# 297
Момичета понеже заговорихте за помощи и обезщетения, да попитам знаете ли какво се подава за да получиш помощи за транспорт на многодетна майка(3 и повече деца) и въобще при какви условия се полага.

Има едно безплатно пътуване с автобус (двупосочно) на година за майката, няма условие децата да присъстват. На мен ми казаха, че най-малкото дете трябва да е навършило 1 година, за да може да се използва. Като питах моите малките бяха на 11 месеца, повече и не отидох тази година, евентуално за догодина остава. Освен едното безплатно пътуване с БДЖ на година има и  карта Семейство в БДЖ(за 2 и повече деца) има условие титуляра по карта да пътува с  поне 2 деца, с титуляра може да пътува и другия родител на 50%.

djudjy, от мен имаш положителна енергия и стиснати палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 298
Добро утро на всички и честит празник!!!

Имам малко новини от вчерашния преглед, къде хубави, къде не дотам ...


Вчера бяхме при док в АГ-то при който ще раждаме[/b]. Бебките са ОК, води и плацента също, едната бебка е вече 1460 кг, а другата е 1350 кг, обачееее са обърнати вече главично, като по-големичката и по-игривичката душичка на мама Heart Eyes даже се била приготвила да излиза ooooh!
 Главичката и била точно в седалището ми иииии ето оттук идва опастността да започне раждане, а баш сега не е  момента т.к е прекалено рано Rolling Eyes
Др кофти е свързано с кръвното ми, вечер е, все така, високо въпреки допегита (вече съм на доза 3х1)ноооо вечер си скача и това е ...
Сега още няколко дни ще остана на тази доза и на Допегита и ако няма промяна ми изписаха друго по-мощно средство за кръвното нещо май в Ф newsm78 но, не мога да разчета рецептата Crazy
Ако и  с него няма промяна, ще ме вземат в болницата Outta Joint по пътека  Confused
Там ще се прецени, налага ли се терапия на дробчетата на бебенцата и др неща по тях.

Иначе, ако издържим плана максимум е 15-17 (тогава ще съм в 35-36 седмица Praynig) декември за планово секцио Praynig
Ами това е засега от нас ...  Hug

В събота смятам да ходя на 1-2 магазина и да накупя някои неща за бебките, че нищо си нямам, освен някои дрешки (носени) от приятелки, ама нямам нищо новичко пък ... Ааааа и да си стегна едно багажче за всеки случай  Rolling Eyes Отсега насетне и ще трябва повечко да полежаваме, т.к шийката също е доста натежала ииии така
.[/b]
Виж целия пост
# 299
kokona20 браво за добрите мерки на бебчетата. Не те ли посъветваха да си почиваш и да не обикаляш много много - щом има опасност.

Аз лично още нищо не съм купила за бебките... надявам се да има време. Подготвям списък и ще пращам ММ със сестра ми да обикалят (декември), че нали ми е противопоказно.

Бяхме и ние на преглед тази седмица и доки каза да продължавам с активната почивка. Едната бебка вече е 960гр., а другата е малко по-скрита и по трудно се определя (доки каза, че по голяма грешка се получава ) и е около 730гр. Още две седмици ми остават до нашия план минимум...  Praynig Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия