Ще имам близнаци! Тема с продължение 31

  • 44 280
  • 738
# 315
това за момиченцата и аз съм го чувала, но моя опит сочи друго  Peace каките са родени в 33+3, малките в 34+0. каките бяха 10 дни в ноенатологията, първо на сонда и после на шише. също ги пекоха на лампа и едната имаше шум на сърцето, който остана до днес. малките си бяха веднага при мен, без сонда, без лампа .....
Виж целия пост
# 316
Да, явно си зависи и от самото с-е на бебенцата  Crazy
Виж целия пост
# 317
кокона20, бебките се родиха 950 и 1250гр. в последния ден на 29-та седмица. правих и инжекции за белите дробчета. денят преди да родя сложих последната инжекция  Simple Smile

и да, момиченцата са по-жилави от момченцата, така казаха и неонатолозите  Laughing
Виж целия пост
# 318
Здравейте момичета Simple Smile
Ние вече сме си вкъщи всички от понеделник Simple Smile
Малките са ми много кротички, девойката е като часовник, приближи ли хранене и почва да издава звуци да почвам приготовленията Simple Smile. И двамата за сега предимно спят и хапват. Мъчат ги колики, но разминават бързо и са предимно вечер и с малко гушкане и галене по коремчето минава и това. Слагам им капки Еспумизан, поръчала съм си и Лефакс от Германия, дано така леко го минат този период.
Косето го изписаха 2110 гр., Simple Smile много здрав  и със страхотен апетит, веднага като се прибра го сложих да се кърми и веднага засука. Simple Smile
Остава ми време даже, нищо че таткото си е вкъщи и помага, пробвах и сама, не е невъзможно. Даже днес се опитах да ги кърмя едновременно, получава се, само трябва да оттренирам да ги слагам така, че да им е удобно. После и дохранването с шише е лесно и дори и с оригването успях да се спрявя успоредно и с двамата Simple Smile

Момичета, радвам се на хубавите ви новини от прегледи и никоя да не ражда преди да е минала 34-та седмица. Всяка седмица след 30-та е все по - тежко, но се изкарва, аз в назалото на 36-та,вече едвам се движех и дишах, нооо нали гоним плам максимум  Hug
Хът, много се радвам, че сте добре Simple Smile

Фата, ще се опитам да отговоря на всичко Simple Smile
За дохранването, смятам го горе долу така - ако най - малкото количество изцедена кърма за деня от едната гърда е било 30 мл., дохранвам с 40 мл. АМ при положение, че бебето трябва да яде по 70 мл. на хранене. Смятам го така, понеже и аз си мисля, че бебето суче повече от колкото аз изцеждам. И също така после остават обикновено около 5-15 мл. от АМ.
Сега с всеки изминал ден и двамата сучат все по продължително, например предното им хранене преди 3 часа и двамата сукаха по почти 30 мин. Сучат почти непрекъснато, дори не се налага да ги побутвам или да ги будя.
За изцежданията, цедя след всяко тяхно хранене, т.е. 7-8 пъти на ден. Понякога се случва да ядат на 4 часа или на 3:30 и затова едно ядене идва по малко, но това е от нощните хранения, не бързам да ги будя ако спят.
Кърменията са 5-6 за денонощие. Не кърмя след като ги изкъпя, никакви сили не им остават и давам или кърма или АМ и после изцеждам цялото количество. И храненето посред нощ също е само на АМ, а аз изцеждам.
За количествата - това е по дни: 2.11-150мл.; 3.11-95мл.; 4.11-180 мл.; 5.11-190.; 6.11-290 мл.; 7.11-230 мл.; 8.11-230 мл.; 9.11-270 мл.; 10.11-200 мл.; 11.11-125 мл.; 12.11-160 мл.; Вчера не съм
ги смятала, откакто ги кърмя и двамата изцеждам след храненето им не повече от 5-10 мл. от гърда.
Мерси много за обратната връзка, ще се радвам ако пак споделиш, спрямо този ни график, има ли какво да подорим Simple Smile Ще се постарая да не пропускам нощните кърмения  Peace
Виж целия пост
# 319
 Simple Smile  Браво Звяра чудесни новини  Hug
Виж целия пост
# 320
Звяра, само мога да ти кажа Браво. А и имената, с които си кръстила малките герои са много хубави. От това, което успяваш си правя извода, че ако бяха приели на градина голямото ми дете преди да родя, можеше да кърмя и повече от 3 месеца. Но такава е била съдбата на моите младежи.
Виж целия пост
# 321
Zviara, толкова спокойна и уверена звучиш Simple Smile. Много положително ми подейства това, което си написала. Радвам се, че сте всички заедно вкъщи и така успешно се кърмите. Браво на теб!
Виж целия пост
# 322
Хътче браво на бебките ти Peace Борбени са тези девойки и това е Hug

Звяра много се радвам за прекрасните новини при теб и че вече и двамата мъници са си у дома Hug Добре, че намираш време и за нас   bouquet

А ние вчера бяхме на поредната ЖК вечерта не писах, че ми беше доста зле Rolling Eyes Затова сега кратък отчет сега давам Blush

Едната ми бебонка е вече цееели 1760 грама, а другата е 1690. Плацентата е 1-ва степен на зрялост, води в норма, тонове сърдечни също, само дето пустото кръвно сутринта беше 150/90  Rolling Eyes! Аз го отдавам на това, че  нещо не можах да мигна предната вечер:?

Сутринта, рано- рано в 05.00 ММ ми го мери, беше споаднало на 138/85,  а тази сутрин към 08.00 ч. вече беше 130 /75
Дано се задържи така Praynig че нещо не ми се влиза в болница Rolling Eyes
То и  аз днес се чувствам къде-къде по-добре от вчера Crazy

Да се похваля вече си имаме доста покупки Mr. Green А снощи ММ сглоби и кошарките, страхотни са! Влизам често в стаята да си ги гледам с умиление Crazy Луда работа! Само не ми се смейте, моля ви Hug
Виж целия пост
# 323
Фата, ще се опитам да отговоря на всичко Simple Smile
За дохранването, смятам го горе долу така - ако най - малкото количество изцедена кърма за деня от едната гърда е било 30 мл., дохранвам с 40 мл. АМ при положение, че бебето трябва да яде по 70 мл. на хранене. Смятам го така, понеже и аз си мисля, че бебето суче повече от колкото аз изцеждам. И също така после остават обикновено около 5-15 мл. от АМ.
Сега с всеки изминал ден и двамата сучат все по продължително, например предното им хранене преди 3 часа и двамата сукаха по почти 30 мин. Сучат почти непрекъснато, дори не се налага да ги побутвам или да ги будя.
За изцежданията, цедя след всяко тяхно хранене, т.е. 7-8 пъти на ден. Понякога се случва да ядат на 4 часа или на 3:30 и затова едно ядене идва по малко, но това е от нощните хранения, не бързам да ги будя ако спят.
Кърменията са 5-6 за денонощие. Не кърмя след като ги изкъпя, никакви сили не им остават и давам или кърма или АМ и после изцеждам цялото количество. И храненето посред нощ също е само на АМ, а аз изцеждам.
За количествата - това е по дни: 2.11-150мл.; 3.11-95мл.; 4.11-180 мл.; 5.11-190.; 6.11-290 мл.; 7.11-230 мл.; 8.11-230 мл.; 9.11-270 мл.; 10.11-200 мл.; 11.11-125 мл.; 12.11-160 мл.; Вчера не съм
ги смятала, откакто ги кърмя и двамата изцеждам след храненето им не повече от 5-10 мл. от гърда.
Мерси много за обратната връзка, ще се радвам ако пак споделиш, спрямо този ни график, има ли какво да подорим Simple Smile Ще се постарая да не пропускам нощните кърмения  Peace

Zviara
, радвам се, че и двете бебенца сучат успешно и със желание.  Heart Eyes Добре е, че сукането е и продължително, а след това и цедиш, така се стимулират още повече гърдите.
Единственото нещо, което би могла да промениш е кърменията да не са по-малко от 8 за денонощието, обикновено са дори повече. 7 кърмения на тази възраст не са много, а и бебенцата са с малки стомахчета, имат нужда да ги пълнят по-често. Дори бих посъветвала, като изключим една малко по-дълга пауза за денонощието, просто ти да будиш бебенцата на около 3 часа за хранене, понякога са доста поспаливи на тази възраст. Същият "график" важи и за изцеждането, ако пропуснеш хранене за сметка на АМ е добре да изцедиш, за да компенсираш. По-дългите паузи може да оставят в теб впечатление, че гърдите са по-пълни, но точно когато те остават по-пълни за по-продължително време, организмът получава сигнал да намали производството на мляко, след като няма "търсене. Принципът важи и наобратно - колкото по-често се изпразват гърдите, толкова повече мляко се произвежда, за да отговори на "търсенето". Оттам и съветите за по-често кърмене или изцеждане.
Доколкото разбирам, понякога дохранваш с изцедената кърма, а понякога с АМ. Ако дечицата са започнали да сучат по-ефективно, забелязваш ли у тях желание да приемат по-малко добавка? Обикновено добавката от АМ и преминаване напълно към гърдата се постига именно като тя постепенно се намалява, първоначално с около 10 мл.., след няколко дни с още 10 и така до пълното й премахване. В този период обаче на бебенцето трябва да се даде възможност да се храни на поискване, възможно е то да иска да се храни малко по-начесто, за да стимулира производството на повече мляко. Много майки на близнаци предпочитат да премахнат добавката първо на едното бебе и после на другото. Някои я премахват и за двете бебенца едновременно. Ако смяташ, че някое от бебенцата има готовност, пиши, за да обсъдим как да процедираш нататък.
Що се отнася до коликите, за които споделяш, ако бебенцата са по-неспокойни само вечер, има голяма вероятност просто да са преуморени и изнервени. Много мъничета си "изкарват" вечер емоциите събрани през деня. Понеже споделяш, че къпането вечер е уморително, може просто да го преместиш в по-удобен за всички час. Бебоците така или иначе все още не прекарват целия ден навън, за да имат нужда от къпане точно вечер. Сутрин или по-раничко следобед в много случаи също е удачен вариант, който спестява (изморителни) емоции на всички Peace
И последно:
Даваш ли нещо друго освен кърма и АМ - вода, чайчета... Как е наддаването на бебенцата и колко пълни (напишкани и наакани) памперса имат в денонощието?

Лека и спокойна нощ!  Hug

Виж целия пост
# 324
Здравейте,
Присъединявам се и към вашата тема, тъй като очаквам близнаци - момчета, с термин 08.02.2014 и планувано секцио за 14.01.2014. Живея в София и ще раждам в Шейново. Успех на всички близнашки мами!  Hug
Виж целия пост
# 325
Ехооо!!! Има ли тук някой? Какво е това затишие? След като мама Звяра роди тук е мъртвило  newsm78

alexandra.kostova Добре дошла! Хубава дата сте избрали:)

Коконка, и ти забегна някъде  ooooh!

В нащата темичка имаме вече родени 2 двойки близначета , и леко се паникьосах  Shocked Аз утре сигурно пак ще ходя на тонове, че на доктора това постоянно побутване с крачета на едната беба му се струва проблем.  То хем ако не мърда проблем, хем ако пък мърда повечко пак било проблем  #Cussing out не знам ... с тази бременност много се измъчих, дано скоро идва Декември , че вече ми дойде множко, а и вече започна доста да ми тежи  Mr. Green мрън, мрън ...

Гушкам ви всичките  Hug
Виж целия пост
# 326
Успех на прегледа, всичко ще е наред!! И аз забелязах, че 2 или 3 двойки близначета с термин януари са се родили вече и леко се спекох, но ние ще сме пример за издържане до термина (датата за секцио)   Hug
Виж целия пост
# 327
Дааа, ще стискаме и когато, тогава!!! Поне вече сме в хубави седмици и се надявам дори и да тръгнат сега да са дишащи мишоците  Praynig Praynig Praynig Аз сега гоня 34г.с. (01.12) дано, дано ... ако ги стигна ще е може би ден за ден знам ли ... иска ми се да стигна и до 9м , ноооо Божа работа Hug
Виж целия пост
# 328
Торидим Hug Hug Hug тук съм, влизам често, но никой нищо не пише и аз съответно си мълча Crazy

Какво представлява този запис на тонове? И на мен в четвъртъка ми предстои newsm78

Аз си чакам  датичката за декември между 15 и 19 трябва да  е Praynig


alexandra.kostova добре дошла   bouquet
Виж целия пост
# 329
Ами в продължение на 20-тина минутки лежиш опакована в колани:) и записват тоновете на първо едното бебе, после още 20 мин. тоновете на другото. Поне при мен беше така. Лежах първо на дясно, после за другата на ляво , но на мен не ми повлия добре, изтръпнах, киселините почнаха веднага и меко казано беше кошмарно . А за капак на всичко една явно студентка започна записите на дясна бебка без хартия , та си отвисях още 20 мин. уж , че записва  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И като драснем чертата бях в легнало полжение близо 1 час , че даже и малко повече заради тази мила дама #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия