Ще имам близнаци! Тема с продължение 31

  • 44 280
  • 738
# 585
Еее, радвам се, че вече и двечките са си вкъщи! Аз давам Абоколикен и също още не виждам ефекта, мисля да купя и такова одеалце за коремчето което се затопля в микровълнова...но явно няма спасение и просто ще трябва да си мине времето...  Hug



Александра  Hug а какво е това одеалце?

Здравейте момичета!
Записвам се плахо в темичката с въпрос- аз съм пациентка на клиника Надежда, досега ходих при Сигридов, за съжаление обаче се оказва, че за напред не може да се разчита на него- ще отсъства цял месец, отменят постоянно часове и .т.н. Та въпросът ми е: вие при кой се следяхте и доволни ли сте? За София става въпрос.


 Hug
Виж целия пост
# 586
Здравейте маменца!
Виждам и нови попълнения откъм бебешркарчовци и много се радвам!
Дай Боже на всички ни здрави бебета !
Аз вчера бях на първа ФМ,крайно разочарована останах,беше 2Д,премериха само обиколка глава,коремче,бедрена кост и сърдечна дейност...така както чета а и слушам от други майки,на 1ва ФМ доста повече мерят.Доктора чинно ми обясни ,че в 23 г.с.ще е о добре ,а и първата била винаги 2Д...Нещо аз ли съм много руса,лекарят ли му беше писнало...бях втора и той умрънка света ,че и първата бременна била с близнаци,сега и аз...за 38 години това не му се случвало и колко време трябвало и бла бла...дайте да сверя инфо с вас,коя кога  и така..защото много съм объркана #Crazy
Виж целия пост
# 587
Кой е този лекар? Той ти е направил обикновен преглед.
ФМ е доста подробна- мерят се гънки, костици, гледа се сърцето и още много неща. Около 50 минути продължи при мен.
Виж целия пост
# 588
А и първата ФМ се прави 11-13 седмица newsm78
Виж целия пост
# 589
Действието се случва в  Пазарджик,а лекарят е д-р Корсимов,единственият с 4Д тук,Приятелка ,която също има близнаци и е здравен работник,силно ми го препоръча,увери ме на 100 % ,че е добър специалист,сега в началото на 18 ми направиха първата,като досега освен стандартните изследвания кръв и урина ,други не съм правила
Виж целия пост
# 590
Извинявам се, не е одеалце, а възглавничка, пълна с костилки, която се затопля и се слага на коремчето. Но днес не намерих..
Виж целия пост
# 591
mimikosan, а ходила ли си преди това на друг такъв преглед? Защото първият преглед, който се нарича ранен скрийнинг, се прави в 11 - 13 г.с., както ти е казала ivankaka.  Тогава се мерят някои важни показатели, като нухална транслуценция и други, които дават индикации за евентуални генетични проблеми. А първата ФМ, която си е де факто втори преглед, се прави по това време, по което са ти я направили на теб - 16 - 18 г.с. Това, че е на 2Д не е проблем, важното е да е измерил необходимите показатели.

Момичета, аз днес бях на поредния си преглед и всичко ни е наред. Бебетата си вървят според седмиците, сърчицата им тупкат, движат се според наличното пространство Simple Smile. Тя е малко по-едричка - 1800 г, а той - 1500 г. Води, плаценти, шийка са ми добре  Grinning. Иначе ми повишиха дозата на л-тироксина, за да го вкараме в норма, че много рязко беше скочил. Надявам се при следващото контролно изследване показателите да са добре.
Виж целия пост
# 592
Здравейте момичета!
Записвам се плахо в темичката с въпрос- аз съм пациентка на клиника Надежда, досега ходих при Сигридов, за съжаление обаче се оказва, че за напред не може да се разчита на него- ще отсъства цял месец, отменят постоянно часове и .т.н. Та въпросът ми е: вие при кой се следяхте и доволни ли сте? За София става въпрос.
Пак да повторя въпроса си, че никой не ме отрази newsm78
Виж целия пост
# 593
Здравейте мамчета!
Много изчетох в нета ,за това какви изследвания е необходимо да се правят с близнаци,Подробно всеки път обяснявах на лекарката ми в ЖК,но...нищо...най накрая когато ме прати на биохимичен и то в 16 г.с. и ме върнаха от Майчин дом,в което бях на 200 % сигурна,тя ми каза ,че не е имала близнаци и са и малко объркани,спрямо нормалните бременности...beat@ специално помолих да се измери назалната тръба ,там си и остана...искрено се надявам ,с бебетата всичко да е  наред,поне мерките им досега са наред и са според седмиците си Praynig
Виж целия пост
# 594
 Ivankaka,радвам се,че си сред нас. За лекар ЖК не мога да помогна - аз с ходих в Плевен,но за ФМ съм доволна от Марков.
Виж целия пост
# 595
здравейте и от мен - да наминавам да се разписвам от време на време, че май май няма да е много дълго нашето 3 в 1  Simple Smile
бяхме на последна ФМ във вторник и д-р Марков каза, че имаме малко калцификати по плацентите и малко намалели води и да не се лъжем - няма да изкараме до 38-мата седмица, та сега съм с малки крачки към финала - и аз като Торидим - в момента целта е 32 седмица, после 34-та и с Бога напред - 36-та  Simple Smile

 mimikosan - не се притеснявай за апарата 2Д - нашите ФМ винаги са били на 2Д ..... 4Д го наричат "купон за родители" и там не се виждат никакви вътрешни органи, а само външен изглед на бебето като за близнаците ни увериха, че на 4Д нищо не се вижда защото винаги има нещо, което пречи - крак върху лице или дупе върху глава  Simple Smile важно е да е видял докторът всичко, което трябва да се види. а те и в София не са много щастливи да гледат близнаци, но навсякъде има различни цени за близнаците - при Томова и Димитрова - двойни, при Марков - с 1/2 отгоре

 ivankaka - не мога да те посъветвам за проследяването, нашите близнаци и те са от инвитро, но след няколко първоначални посещения на една от инвитро-клиниките реших, че само си губя времето там и те ме изтормозиха доста - искаха да ми махнат едното бебе - и накрая си намерих АГ, която няма нищо общо с клиниките, но пък самата тя има близнаци и да ти кажа - много съм доволна от избора си  Simple Smile


Виж целия пост
# 596
Много ме учуди това, че ви взимат двойно или 1/2 повече за прегледи на близнаци.  newsm78 Аз се следях и в Хасково при моя АГ, който имаше хубава апаратура и в АГ болница Селена в Пловдив, никога не са ми взели нещо допълнително от това, което се заплаща при едноплодна бременност. А при раждането също ли е двойно? В Селена си платих само това, което си е за секцио, без значение, че имах близнаци, даже бях и в самостоятелна стая.
Виж целия пост
# 597
mimikosan , аз също бременеех в Пазарджик, за женската консултация и раждането се доверих на д-р Станев от Хигия. Доволна съм много от него. Само да ти кажа, че в Пз-к няма кадърен специалист, който да ти направи правилна и точна ФМ, особено пък на близнаци. Първата ми ФМ беше в Майчин дом в София- беше много обстоен преглед и на двете бебета и платих 70 или 80 лева за всичко. Следващите две ФМ ги правих в Пловдив при д-р Траянчев или нещо от сорта му беше фамилията. Също много хубаво прегледа близнаците, даде м и дискове с клипове и снимки и отново съм плащала 70-80 лева за всичко. Ако нещо те интересува, пиши ми на лични.... Леко бременеене и на финала здрави и пухкави бебоци:)
Виж целия пост
# 598
Здравейте прекрасни мамчета! Hug
Искам да честитя на всички,които празнуваха вчера или днес е техният празничен ден!  bouquet
Бъдете живи и здрави,усмихнати и обичани с безкрайни вълшебни моменти със семействата ви! Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Благодаря и за бързите  ви отговори по повод моите притеснения около ФМ,Ek3oTu4Ha  на теб специално ще ти пиша за повече инфо,защото действителността наистина показва ,че в Пазарджик някои специалисти липсват....което в случая е в мой ущърб и на всички близнашки мамита  Sad  Мисля за раждането да заложа на ВМИ Пловдив,като първо ги посетя в деня им на отворените врати,и евентуално та да си запиша час за следваща ФМ,макар че още проучвам навсякъде!Мамчетата от Пловдив тук ще да много полезни! newsm20
Поздрави на всички newsm19

Виж целия пост
# 599
Mimikosan,кога е този  ден на отворените врати във ВМИ Пловдив?
Аз съм в 12г.с и ходих на ФМ при д-р Даскалов.На ЖК не съм се записала още...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия