ФЕВРУАРИ месец е студен, но ще бъде най-щастлив за мен ! - Тема 6

  • 26 766
  • 728
# 585
Всеки има мнение това е нормално.И избор.
Затова най-важното е на финала да гушнем здрави и пухкави бебоци.



Е, това е истината!   bouquet
Виж целия пост
# 586

А, колкото до уж "нападката" към момичето, каквато нямаше реално, не става дума за "ЗА" и "ПРОТИВ" естественото раждане или цезаровото, а за това кой заслужавал да бъде майка, според начина на раждане, който е избрал. Тъпо беше. Извинявам се. Не това е определящо.

Бимба - тук съм съгласна с теб!!! Гадничко беше изказването и мен също ме подразни ... Беше си точно заяждане ..., а аз на такива не обичам да отговарям и за това не писах нищо.

Аз обясних просто за секциото в БГ и статистиките по света ... Това, което ти казваш за хода на нормално раждане, което да стане "спешно секцио" го има като вариант винаги ... и никой не е застрахован от такова развитие на нещата ... Но съгласи се, че и страшно много от жените раждат секцио, защото ... абе имат си техни аргументи, които не са свързани с нещо належащо физически ... И Красето го е разказала най-добре - "пише" се в документите каквото трябва, прави се планово секцио - лекаря не "губи" от времето си 15-16 часа да те чака да родиш; дърпат се едни пари повече от касата  ... и те така - както се казва ...
Виж целия пост
# 587
Всеки има мнение това е нормално.И избор.
Затова най-важното е на финала да гушнем здрави и пухкави бебоци.



Е, това е истината!   bouquet
 202uu
Виж целия пост
# 588
Здравейте момичета Simple Smile Отдавна не съм се включвала, но все не ми остава време нещо..

flyin Честит рожден ден! Цялото щастие на земята да ти се стовари на главата (най-вече февруари месец)

Килограмите гледам сте обсъждали, аз пък имам обратния проблем, качила съм само 4 кг и то само в корема, иначе не съм мръднала и вече започвам да се притеснявам дали се храня достатъчно, въпреки, че бебчо си върви добре и миналата седмица на ФМ-ия беше 422 гр.

За раждането просто не мога да преценя кое е по-добрият вариант и ако аз ще трябва да решавам...нз ту се наклонят везните в полза на едното, ту в полза на другото. В крайна сметка както дойде, може и да нямам избор...
Виж целия пост
# 589

Всеки има мнение това е нормално.И избор.
...




Ама това е проблема, хора ... Законово няма понятие като "избор да раждаш секцио" ... За да стане това се преминава през фалшифициране на документи касаещи здравословно състояние ... Ще кажете: Какво от това? Нали и други го правят? ... Не знам ... Аз май се опитвам с вятърни мелници да се боря ... И не само за секциото ... Не ми пука кой как иска да ражда стига да е здрав и да е здраво бебето накрая - НО да не се прибягва до прескачане на закона. Ами като има такава тенденция да се направи нещо за поправка за самия закон.
Все се оплакваме, че живеем в скапана държава ... Ама дали ще става въпрос за здраве, за образование, за теглене на кредит, за покупка някаква, за намиране на работа ... винаги сме готови да "минем по втория начин" ... И все си казваме: да не би само аз да го правя? Ей, това ни мислене ме дразни ...
Виж целия пост
# 590

А, колкото до уж "нападката" към момичето, каквато нямаше реално, не става дума за "ЗА" и "ПРОТИВ" естественото раждане или цезаровото, а за това кой заслужавал да бъде майка, според начина на раждане, който е избрал. Тъпо беше. Извинявам се. Не това е определящо.

Бимба - тук съм съгласна с теб!!! Гадничко беше изказването и мен също ме подразни ... Беше си точно заяждане ..., а аз на такива не обичам да отговарям и за това не писах нищо.

Аз обясних просто за секциото в БГ и статистиките по света ... Това, което ти казваш за хода на нормално раждане, което да стане "спешно секцио" го има като вариант винаги ... и никой не е застрахован от такова развитие на нещата ... Но съгласи се, че и страшно много от жените раждат секцио, защото ... абе имат си техни аргументи, които не са свързани с нещо належащо физически ... И Красето го е разказала най-добре - "пише" се в документите каквото трябва, прави се планово секцио - лекаря не "губи" от времето си 15-16 часа да те чака да родиш; дърпат се едни пари повече от касата  ... и те така - както се казва ...
  добре, де, ами даже и секциото "без причина"-аз пък съм ЗА!Имам едно момиче, чакам-второ.И те ще стават майки някога и защо да ги тласкам пък да се мъчат, ако могат да родят със секцио? На този принцип и упойката при естествено раждане е лошо нещо, нали все пак оказва влияние някакво на плода....дайте пък да раждаме прави по дърветата, защото първобитните са го правили....(ТОВА е просто пример, а не твърдя как са раждали първобитните!)Аз понеже съм раждала със секцио и чух най-хубавите неща за този метод-например, че на детето му се спестяват много кофти неща от естественото раждане, сигурна съм, че раждалите по другия начин пък са чували за своя си метод хубаво....Хайде да не спорим! Всеки да си решава за себе си! Аз съм ЗА планираното секцио! Simple Smile
Виж целия пост
# 591

А, колкото до уж "нападката" към момичето, каквато нямаше реално, не става дума за "ЗА" и "ПРОТИВ" естественото раждане или цезаровото, а за това кой заслужавал да бъде майка, според начина на раждане, който е избрал. Тъпо беше. Извинявам се. Не това е определящо.

Бимба - тук съм съгласна с теб!!! Гадничко беше изказването и мен също ме подразни ... Беше си точно заяждане ..., а аз на такива не обичам да отговарям и за това не писах нищо.

Аз обясних просто за секциото в БГ и статистиките по света ... Това, което ти казваш за хода на нормално раждане, което да стане "спешно секцио" го има като вариант винаги ... и никой не е застрахован от такова развитие на нещата ... Но съгласи се, че и страшно много от жените раждат секцио, защото ... абе имат си техни аргументи, които не са свързани с нещо належащо физически ... И Красето го е разказала най-добре - "пише" се в документите каквото трябва, прави се планово секцио - лекаря не "губи" от времето си 15-16 часа да те чака да родиш; дърпат се едни пари повече от касата  ... и те така - както се казва ...

И това е така.
Да ти кажа може би тази дилема и страх от болките при естествено раждане надделяват при жените, на които ще ни е първо раждане, т.е. тези, които не знаят какво точно да очакват като болка. И като презастраховане повечето избират секциото. Макар че го има и другия вариант. На мен лично, едно момиче, което има 2 деца ми сподели, че първото го е раждала по естествен път, а второто със секцио. В нейния случай болката при първото (цитирам) "беше ужасна, за какво да си го причиняваш сам, затова второто го родих със секцио".
Но според мен дилемата е винаги най-голяма при първо раждане, поради неизвестността и страха. И май отърване от тази дилема при първо, няма. Е! Какво да се прави. Така стоят нещата и това си е.

Аз се чудя нещо друго Simple Smile . Защо бъдещите татковци си причиняват това, да станат свидетели на раждането, особено при секцио. Simple Smile Брутално е. Всяко рязане е брутално и затова не всеки от една страна може да стане хирург. После защо 98% от татковците били припаднали, докато гледали  Laughing Laughing Иначе обаче, преди това го раздават големи смелчаги.  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 592
Аз съм плътно зад la vida loca по въпроса. И отделно нека всеки да си ражда както иска, но секциото по желание да се плаща в пълен размер и готово. То и без това е така по закон.
Как пък ще сте сигурни с кое ще се измъчите повече? Аз родих за по-малко от 6 часа, от които 3-4 часа болезнени контракции и 15 минути на стола. Едва ли едно секцио щеше да ми коства само толкова болка.
Бебето беше 3,850кг и ако някой ми беше обяснил как точно да напъвам, нямаше и шевове да имам.
Нека си дискутираме, само да няма ощипани и обидени накрая.  Спорът е спор, защото сме на различни мнения. Щом не се нападаме, можем да си чешем езиците.
Виж целия пост
# 593
Мило, аз също съм ЗА планираното секцио ... Но да е променен закона ... Лошото е, че при нас българите се получава следното: започваме да знаем и да спорим по даден въпрос само, когато е наш проблем ... Колко от списващите в маммата майки за месеците януари-април 2014 ще раждат секцио, според теб? Според мен о/о 40 процента и реално според мен само о/о 10 % ще имат реални показания за това ... Средно по 140 мами за месец пишещи в маммата това са 560 жени, като от тях 224 грубо ще родят секцио ... Дали тези 224 жени ще застанат зад петиция за промяна на закона, дали ще излязат след година и 1/2 да речем на протест с бебетата си - за да се промени закона и да има "избор за секцио" ... Мисля, че НЕ ... За тях вече въпроса ще е приключил, защото ще са платили, ще са родили и всичко ще им е ОК ... Същото е за всяко нещо ... Ето ви пример: След 2-3 години софиянки ще се впуснем в системата за кандидатстване в детска градина ... Всички ще сме възмутени, всички ще "псуваме" системата и общината ... На някой ще приемат децата през същата тази система, други ще си платят ... Но и едните и другите след това ще забравят и няма да се "борят" за някаква съществена промяна.
Виж целия пост
# 594
flyin, честит рожден ден, мила. Бъди здрава, обичана, щастлива и изпълнена винаги с положителни емоции, като най-голямата от тях ще е вашия първороден син  Hug Весел празник  bdbaloni
Коментарът ти както винаги беше много намясто. Само не разбрах какво против имаш контракцийте  Laughing

Аз също определено не мога да разбера жените, които по желание избират секцио вместо естествено раждане. Да, не може да се определя по това кой заслужава да бъде родител.
При нас например, цезарово сечение не се прави 'щот сега ти е кеф така, само по належаща медицинска причина. И все пак да не забравяме, че при секциото детето има по-голяма вероятност да страда от дихателни проблеми, тъй като околоплодната течност не се изкарва докрай от белите дробове. Предполага се и зависимостта между секциото и развиването на диабет, алергии и автоимунни заболявания.
Аз съм против всичко, което не е естествено /когато няма причина да се прибегне до друг вариант/, но въобще не ме вълнува дали някой е родил секцио или нормално...
и с това изказване си чеша езика /не нападам/ както Красето хубаво  каза  Mr. Green

Силно се надявам да си родя естествено. Дори и таткото вече изявява желание да присъства, макар че аз малко съм предубедена  Laughing
Виж целия пост
# 595

Как пък ще сте сигурни с кое ще се измъчите повече?

Точно това е, че само не раждалите досега, не знаят. Тези, които вече са раждали по естествен път си имат идея какво да очакват. Simple Smile
Затова вече е тенденциозно да се избира секциото, когато не е належащо, а въпрос на свободен избор, дори това да не е законно, да се правят шашми. Simple Smile
Виж целия пост
# 596
Мило, аз също съм ЗА планираното секцио ... Но да е променен закона ... Лошото е, че при нас българите се получава следното: започваме да знаем и да спорим по даден въпрос само, когато е наш проблем ... Колко от списващите в маммата майки за месеците януари-април 2014 ще раждат секцио, според теб? Според мен о/о 40 процента и реално според мен само о/о 10 % ще имат реални показания за това ... Средно по 140 мами за месец пишещи в маммата това са 560 жени, като от тях 224 грубо ще родят секцио ... Дали тези 224 жени ще застанат зад петиция за промяна на закона, дали ще излязат след година и 1/2 да речем на протест с бебетата си - за да се промени закона и да има "избор за секцио" ... Мисля, че НЕ ... За тях вече въпроса ще е приключил, защото ще са платили, ще са родили и всичко ще им е ОК ... Същото е за всяко нещо ... Ето ви пример: След 2-3 години софиянки ще се впуснем в системата за кандидатстване в детска градина ... Всички ще сме възмутени, всички ще "псуваме" системата и общината ... На някой ще приемат децата през същата тази система, други ще си платят ... Но и едните и другите след това ще забравят и няма да се "борят" за някаква съществена промяна.

    Права си мила, абсолютно! Нямаме гражданска позиция и затова сме си виновни само ние.... Cry, нооо питам се, ако пуснат средностатистическите ...немци, англичани, французи, че и гърци да поживеят година-две в нашия абсурдистан-с всичките му екстри-административни, законови и т.н., дали ще имат сили да се борят толкова за правата си с по няколко деца около тях? LaughingИстината е, че всяка от нас си има грижи и така е в цял свят, но при нас и най-елементарното нещо се е превърнало в грижа-от оцеляването да културата.... Rolling Eyes Laughing
Виж целия пост
# 597
Благодаря ви много за хубавите пожелания, момичета, много сте мили! Да ви се връща всичко с най-добри чувства!

Понеже няма какво повече да кажа след коментарите на la vida loca, Тhеа и Красе (заставам абсолютно зад това, което са писали), мисля да си замълча, защото в предишни ситуации хора напускат форума или темата  Laughing  Laughing  Laughing

П.С. Теичке, контракцийте просто ме побъркват, както и утракани  Mr. Green
Ама се опитвам да работя над това  Laughing
Виж целия пост
# 598
Мамита не се карайте.Всеки държи на позицията си .И двете страни са прави за себе си.Просто ние нераждалите сме объркани,защото всеки изтъква предимствата на вида раждане.Но не всички случаи са еднакви и усложнения могат да настъпят и при двата вида
Но най ме дразни отношението на персонала и по-скоро коравосърдечността и безхаберието им към пациентите
Виж целия пост
# 599
flyin Честит рожден ден! Бъди жива и здрава и горда февруарска мама.  bouquet
П.П. Подкрепям те за контакциите и излишно дългите постове. Наистина не мога да ги изчета по няколко пъти. ooooh!

За раждането съм зад позицията на la vida loca, Thea, КрасеPeace
Аз смятам, че как ще се ражда е въпрос на много фактори, от които най-важен е бебето. Да не говорим, че надали един свестен лекар ще направи секцио без медицинска причина за това. Не мога да си представя да обикалям и да си избера доктор, който само и само да ме изроди секцио. Вярвам, че всяка от нас ще роди по начин, който е най-добър за нея и детето. Да не говорим, че най-естествения начин една жена да стане майка е да роди нормално. Да имаш дете не е лека задача, но е безценен дар, който съм готова да приема на каквато и да е цена. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия