73 СОУ - гимназиална степен

  • 119 363
  • 795
# 330
Дами, наблюдавам напоследък проблем - не носят униформи! Вчера мойта тръгва с цветна ризка, отдолу-бяла тениска, ако я проверят. Спирам я и й казвам да махне цветната риза, а тя почти приплаква: "Всички така ходят. Да видиш пък 9-ти клас..." Искам си униформите, така, както беше в началото на уч. година  Naughty Naughty
Доколкото знам, нашите са в една смяна с малките, а не с 9 клас. Wink
Моята си ходи с униформа, но също мрънка, че другите били без. Спомена ми дори за цветни дънки, нещо от сорта на оранжево, лилаво.... Най-малкото директорката им влиза два пъти седмично в час, та засега удържам фронта ( или поне така си мисля Simple Smile). Да не споменавам, че това хубаво сако го облякохме само веднъж, суитчъра пък бил много топъл, а елекът ѝ е на мекица. Първите седмици перях и гладех елека като шашава, сега го разнася на топка, на баница е станал и не знам облича ли го въобще, но поне го влачи! Simple Smile
Нали знаете, всичко задължително е омразно! Това да им е дерта на децата!
Моята я залъгвам с това, че събота и неделя, може да излиза шарена като клоун, а и малко остана и лятото ще си ходи както ѝ е кеф! Да не се дъни за глупости на финалната права!
Иначе и аз съм за униформите, защото при тях са доста демократични ( дънки и бяла блуза/риза/тениска), не е да ги втъкнат в манти или изсивяли от пране поли и да имат по две блузи!
Виж целия пост
# 331
Моят хъш ходи с бяла тениска без да мрънка. Мрънкаше по едно време, 3-4 пъти като се прибра вечерта го видях с цветна блуза с оправданието "всички ходят така". В крайна сметка си побъбрихме и сам стигна до извода да си ходи с бялата тениска, като е по-студено суитшърта отгоре, а сега като е топло, само тениската. Елекът е насмотан в чантата за всеки случай.
А ние сако така и не взехме. Нашата поръчка бяха бъркали нещо, трябваше да е готово чак края на октомври и аз го отказах слещу още един суитшърт.
И аз така се чудех как като директорката им влиза в часовете, не им прави забележка. Уж беше много строго
Виж целия пост
# 332
Привет, някой знае ли нещо повече за летен лагер. Моят хъш не можа да ме светне много-много, обаче знае, че искал да ходи ... Confused
Виж целия пост
# 333
Привет, някой знае ли нещо повече за летен лагер. Моят хъш не можа да ме светне много-много, обаче знае, че искал да ходи ... Confused
И ние сме така! Simple Smile Нещо им е споменала госпожата на предната екскурзия до Банско, че ще има и море през лятото, но подробности и да е казала - явно никой не е чул. Ние също ще ходим - няма значение къде е, компанията правела прекарването незабравимо. Simple Smile Ако науча подробности, ще пиша!
Виж целия пост
# 334
 Eдна снимка от бала на 73 СОУ, от 25.05:)

Беше страхотен купон, незабравимо изживяване. Една снимка, с малка част от преподавателския състав и моя милост ( с бялото по средата) Smile
http://postimg.org/image/u6vzuxbsh/
Виж целия пост
# 335
ganis, да не се повтарям от седмокласната тема, само да ти пожелая учениците ти да те помнят и уважават цял живот и да казват "прекрасен учител ми беше"   bouquet

Разбрах, че децата са във възторг от г-жа Арнаудова след едно заместване Simple Smile. Много са харесали г-жата по биология и съжаляват, че е бременна и няма да им е тя догодина. А за психологията, дъщеря ми няма търпение да започнат да учат, защото г-жата разказвала невероятно интересни неща Simple Smile. От историята - голям страх и ужас Simple Smile

Най-актуалният проблеблем - класното по немски (което е било еднакво за всички паралелки). Много слаби оценки...Майки от другите класове, моля споделете при Вас как са оценките.
Виж целия пост
# 336
Фара, по психология преподава мъж, не е жена:)
Виж целия пост
# 337
жена е била при 8-ми клас. Студентка, последна година, завършила 73-то Simple Smile
Виж целия пост
# 338
жена е била при 8-ми клас. Студентка, последна година, завършила 73-то Simple Smile

Оооо, да:) Цвети, беше ми ученичка:) Разкошно момиче. Вярно, че тя ще предава на 9 клас по Психология и Логика:) на НЕ.
Виж целия пост
# 339
даа, и аз много им се радвам на младите учители Simple Smile
Виж целия пост
# 340
Моят човек на класното по НЕ е с 5 и нещо, но не запомних точно, като обясни, че грешките му са били повече от разсеяност, отколкото от незнание, което разбира се не го оправдава. Каза ми също, че най-високата оценка в неговия клас е пак 5 и нещо, т.е. май нямат 6 (но не е много сигурна тази информация, предвид неговата отнесеност). Нас сега ни вълнува повече класното по математика, което предстои и уж решава задачи за подготовка.
ganis, знаете ли кой ще преподава биология догодина и дали ще е на немски език?
Виж целия пост
# 341
Привет. Колежката, която преподава Биология на НЕ е бременна и ще бъде в отпуск по майчинство. Нямам идея, кой ще преподава биология.
Виж целия пост
# 342
Привет, мами!
Ганис, страхотна си на снимката, голяма свежарка!  bouquet
Относно класното по НЕ резултатите ни са плачевни, сега ще изчакам покорно и НВО –то, което уж било доста по - лесно от класното. Лесно, лесно....колко да е лесно. Simple Smile
Класното по МАТ е обявено на безумната дата 16.06 (понеделник), при положение, че матурата по НЕ е на 20.06 (петък). В една седмица класно и матура, голяма веселба.Така че, за жалост, математиката ще изгърми за сметка на немския, ама каквото – такова! Sad
Някой да ме «светне» колко е времетраенето на матурата по немски език?
Доколкото разбрах, устния им изпит ще е на 23.06 ( понеделник), нали?
Виж целия пост
# 343
Мисля - , че е 3 часа.
Виж целия пост
# 344
mimchoni ,радвай се ,че само едно класно и една матура имате в седмица Joy
По-нататък ще се радвате на ден без писмено изпитване Laughing
За тази седмица имаме три писмени изпитвания,а устните са между другото Wink
Така,че очаквайте неочакваното Laughing
Сега сериозен въпрос-възможно ли или по-скоро практика ли е в правилниците на училищата да се определя броя изпитвания за определен период.Например-само едно класно на седмица,само едно писмено изпитване на ден newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия