ДЕКЕМВРИйче още порасни, за среща с мама през декември ти се приготви!

  • 25 944
  • 773
# 195
Аз веднъж получих крампа и болката беше ужасна.После изпитвах болка в мускула няколко дни.
Ние вече направихме първата покупка за беба-легло  1crib от тези,които после стават на легло,бюро и шкафче.Сестра ми ни донесе корито със стойка и дрехи от нейните деца,каза че има и столче за кола.Кръстницата ми пък ни е приготвила 6 торби с дрехи и количка(мисля да си купим и нова с големи гуми,че имаме много лоши улици покрай нас,но поне знам,че ако нямаме възможност може да изчакаме).
Вчера бях на зъболекар.Направи ми счупения зъб,защото вече е умъртвен,но за другите ще чакаме да родя,ако е възможно.Появили ми са се няколко кариеса и изпаднах в ужас  smile3518.
За кървенето на венците,защото помня,че имаше и други мами-паста-parodontax(аз си я имах и каза да продължа тогава с нея),сутрин след пастата вода за уста EludrilPERI,а вечер гел Parodium.Ще пиша дали има ефект.Иначе много ми е гадно с това кървене.
Виж целия пост
# 196
MerryMerry, честито за покупките и придобивките. Със здраве да си ги ползвате.  Party

Моята зъболекарка, че успокои, че няма нищо притеснително в кървящите венци. Каза да си ги чистя  както обикновено и да не се притеснявам от количествата кръв. Всичко ще се върне към нормалното, след раждането. Просто през бременността, това е една от екстрите, с които трябва да се примирим.

И аз имах няколко доста неприятни сблъсъка с крампите на краката и не винаги техниките помагат, за съжаление... От известно време нямам, слава богу.

Случайно някоя от вас да е усещала движенията на бебето й като треперене? Имам чувството, че понякога моя бебо целият се тресе и ме притеснява леко... Уж четох из англоезични сайтове, че е нормално, но все пак ще се радвам да споделите, ако сте усещали нещо подобно. Simple Smile

Лека и спокойна вечер на всички.
Виж целия пост
# 197
Дон Бебон, аз усещам понякога движенията на бебчо като треперене, но май е нормално, защото и други бременни са го описвали така. А отскоро бебчето ми не рита толкова много, колкото го усещам като се върти.
Firenelly , какви точно ти бяха изследванията за гестационен диабет? Аз се притеснявам за това...
 Относно крампите - имах вече 2 - 3. Ужасно е чувството, а си мислех, че като пия магнерот няма да получавам.
Виж целия пост
# 198
Ку ку....  gydi  няма никой  newsm46
Виж целия пост
# 199
Добро утро мами.
И моят корем се тресе като вибрации. По-рядко ме рита, но бая се върти мушморока Simple Smile Щом мърда всичко е наред Grinning
Виж целия пост
# 200
Добро утро Simple Smile

И моя корем вибрира доста често,чак ми става смешно,защото с баткото н еми се е случвало ,но както казва баща ми-"те женските са по-въртоглави"  Joy Отеснява им какво и да си говорим аз вече усещам как се мъчи да се разтяга ,за да си направи място да се мръдне..а как боли... ooooh! от тук от там маневрират разни издутини  hahahaДа са ни живи и здрави дребните Simple Smile

Velvet Успокоих се след като видях в колко часа си писала..не съм единствената значи...   bouquetсвиркай,ръчкай..и аз си търся компания Simple Smile редовна съм   bouquet
 
 Sentido Викаш д не се успокоявам,че кат пия магнерот а това нямам крампи...да ги очаквам в гръб дет се вика  JoyС баткото беше ужасно.Както си спях и то се извикваше,болката е непоносима...то само те ми липсват...

Вчера след като ви се оплаках за гъбите,че може пак нещо да са се навъдили,реших да си всема клотримазол-доки ми го беше изписала ако ми е кофти при нужда леко външно д асе мажа,подмина се намазах се да е глухо злото и най-вече тия навлеци сега ми е ОК  bowuu
Виж целия пост
# 201
Да ви питам, т.к. в събота съм на ФМ и искам диск, лекарката ми каза да съм наядена и да изпия един магнерот, ама т.к. досега не съм пила и се чудя няма ли да се получи и без него, не ми се купува цяла кутия за едното хапче.
Виж целия пост
# 202
Добро утро и от мен Simple Smile  Coffee kaffeetrmker_2
Аз често усещам треперенето на бебчо и ми е много любопитно какво прави в точния момент,за да го усещам така Simple Smile
Може да ви се стори глупаво,но аз не мога да различа дали само ме рита или се и обръща  smile3506
Днес съм на ЖК,надявам се всичко да му е наред,защото няколко дни го усещам прекалено активен.
Снощи се видях с една приятелка,тя е седмица след мен бременна,била е вчера на ЖК и лекарката й казала че за 1м. тя е качила 4кг,а бебето е станало 2400кг,а на предната консултация мин.месец е било 1100кг и според лекарката бебето вървяло 1 седмица напред,учудих се на драстичната разлика в кг и на майката и на бебето,да видим мен днес как ще ме изненадат  newsm53
Искам да ви попитам и нещо друго....бях на Ден на отворените врати в Хирургиите и там ни казаха че задължителните изследвания,които трябва да носим при приемането в болницата са васерман,ПКК,влагалищен секрет  и кръвна група,та....някой знае ли тези изследвания в кой месец се правят,в 9м или по-рано,замислих се,защото аз искам да раждам нормално,но за вече почти 8м до момента нито веднъж не ми е взиман секрет и си мисля ,че  ако имам някакви гъбички примерно заради тях няма да мога да родя нормално  newsm12
Виж целия пост
# 203
sveti8, туй пък лекарката от де си го измисли. Кажи и, че си пила и готово ooooh! Тези доктори всеки ден ме учудват с нещо.
Станислава Димовска-Текьова, васермана ти го вземат още в началото, ПКК ти дават да се изследваш като влезеш в 45-дневните болнични, влагалищния секрет също. В смисъл, да пресни, пресни дет се вика Simple Smile
Поне на мен така ще ми ги направят и с първата бременност бях така.
Станислава, я да те питам, нещо важно казаха ли, като ходи в Хирургиите, освен тези изследвания? Ще може ли да предадеш горе долу какво са казали?
Виж целия пост
# 204
важно чак не са казали Simple Smile
Дадоха списък с нужните неща за бебето и майката през престоя им в болницата,разведоха ни из отделенията и залите
ВИП стаята е 30лв на ден,като отскоро е разрешено в определен час да се прави свиждане директно в стаята,обикновенните стаи са с по 2легла,ВИП е с 1 легло и климатик(той е разликата и свиждането в стаята)
Ако искаш избор на екип е добре поне 1 месец преди това да го избереш и да започнеш да ходиш на консултации при лекаря който си избрала,общо взето е това...ако се сетиш за нещо,което не съм писала-питай Simple Smile
Виж целия пост
# 205
На мен онзи ден докторът ми каза, че ВИП-а по принцип е незаконен и забранен от ХЕИ-то. Засега тайно казват, че има такова нещо, защото не е редно да има свиждане в стаята. Каза, че докато родя, може пак да го забранят ВИП-а. Защото на мен ми се щеше да съм там, че първия път сестрите адски много се изложиха и бая си изпатих.
Благодаря ти много Станислава  bouquet Ако се сетя нещо, пак ще питам.
Виж целия пост
# 206
ВИП има от много години,не е от сега,сестра ми преди 7год роди там и тя беше в ВИП стая,направиха ми лошо впечатление само,че не ползват калцуни в отделението
Виж целия пост
# 207
Здравейте и от мен, мами Simple Smile и моят корем се тресе като вибрации и аз се чудех дали е нормално, но явно е Laughing също ми се случва и по 3 бързи силни ритника да получавам заедно с вибрациите и след това се спира  Grinning
За крампите - и аз понякога имам, въпреки че пиех Магнерич. При мен помага много контрашпица. А сега ми смениха магнезия на Нутри-маг и слава богу нямам контракции и крампи.

Да ви питам за 45-дневния болничен преди раждане - знаете ли дали може да се издаде със задна дата? Трябва да изляза от 20ти октомври, а лекарката ми е дала час за 23ти, тъй като на 20ти не е на кабинет в поликлиниката. Да и звъня ли за по-ранен час според вас Confused да не стане някой фал с болничния
Виж целия пост
# 208
Станислава, да и аз знам, че отдавна съществува ВИП-а. Каза ми, че за кратко време е била затворена стаята, но сега пак са я отворили и не се знае, ако разберат дали пак няма да я затворят.
Ноеми, мисля, че няма да има проблем със задна дата да ти издадат болничния. На мен ми започва от 26-ти, но се пада събота и ми казаха да отида на 28-ми.
Виж целия пост
# 209
ами да се надяваме че няма да затворят ВИП стаята до декември Simple Smile Аз мислех да се възползват от нея  newsm53
Относно болничния-не мисля че 45-дневния е по-различен от другите и ще има проблем да се издаде с 3 дни назад,но за да си по-сигурна най-добре звънни на лекарката си и я попитай
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия