ДЕКЕМВРИйче още порасни, за среща с мама през декември ти се приготви!

  • 25 944
  • 773
# 600
Деси, мисля да перя само малките дрехи сега. Ама първо незнам какъв прах ще си купя Confused Пък после и по - големмите, като им дойде времето за ползване. Иначе четох, че се слагали в някакви торбички тези дребните неща- чораоки, ръкавички, за да не ги търсим  из пераалнята... Ааа и още нещо....Днес четох една  статия, че дрехите на бебо не се перат на 30 гр. ДА, но нали на някои дрешки се дава толкова?! Това заради стрептоококовите бактерии , че не умирали. И на 60гр. не било гаранция , че ще измрат.... , но било по -добре на 60гр. Е, добре де, ами нали като ги минем с ютията и всичко заминава, умира-затова ги гладим отвътре / че с Габи май ги гладехме отвътре и отвън.... Thinking /.

Клеопатра, с Габи ползвах един израелски Maxima Sano и бях много доволна. Беше ми неудбно сега да карам майка ми да ми го носи от БГ-то иначе пак бих го използвала...
Виж целия пост
# 601
Мами аз съм си направила и списък какво ще ми трябва за бебчо в болницата,което разбира се ще ми го донесат на 1-вото свиждане.И това е :памперси 5-6 бр. които ще си стоят при мен,крем против подсичане,ръкавички за да не се драска,но ще ги слагам само докато си е при мен;лигавник 1-2бр. и мокри кърпи,които и аз и детето ще си ги ползваме.Това е
Виж целия пост
# 602
За протокола, моят корем е 112см. Обаче ми е щръкнал напред, настрани не иска да расте Simple Smile и така ми опъва ooooh!
Виж целия пост
# 603
...което разбира се ще ми го донесат на 1-вото свиждане.И това е :памперси 5-6 бр. които ще си стоят при мен,крем против подсичане,ръкавички за да не се драска,но ще ги слагам само докато си е при мен;лигавник 1-2бр. и мокри кърпи,които и аз и детето ще си ги ползваме.Това е
Пиле, защо на първото свиждане, като те приемат в болницата обикновено искат пакет памперси, а не само 5-6. И то след това. Трябва да са в торбата на бебо. А, ако не слагаш ръкавичките когато не е при теб нали пак може да се одраска?!
Виж целия пост
# 604
Здравейте, мами! Само да попитам лекаря който ви води бремеността ли ви мери корема или вие защото моя до сега никога не е мерен

Виж целия пост
# 605
Анджи и моя не е мерен . Аз все се каня да си го измеря..., ама да видим кой ден ще свърша тази работа.
Виж целия пост
# 606
Здравейте, мами! Само да попитам лекаря който ви води бремеността ли ви мери корема или вие защото моя до сега никога не е мерен



На всяка консултация ми го мерят- и на обиколка и на дължина. На всяка консултация ми записват тонове- тоест правят доплерова диагностика, както и биометрия/ размери на бебето, на водите и на плацентата/.
Виж целия пост
# 607
Здравейте, мами! Само да попитам лекаря който ви води бремеността ли ви мери корема или вие защото моя до сега никога не е мерен



На всяка консултация ми го мерят- и на обиколка и на дължина. На всяка консултация ми записват тонове- тоест правят доплерова диагностика, както и биометрия/ размери на бебето, на водите и на плацентата/.

Супер. На мен корема никога не са ми го мерили, доплерова диагностика ми правиха само когато ходих на фетална морфология иначе една консултация ми протича с мерена на кръвно, килограми и гледане на бебето на обикновен видеозон след което само ми съобщават "всичко е нормално" и това е

Виж целия пост
# 608
Andji, и обикновен ехограф може да има опции за доплер- тоест могат да ти следят тоновете на бебето- пулса му, който дава информация за това как диша бебето. Ако са нормални, значи кръвоснабдяването от теб към него е ок. Просто явно не всеки апарат има тези възможности.
Виж целия пост
# 609
И на мен не са ми мерили корема нито един път. С първата бременност ми го мереха, ама сега явно доктора не смята за нужно. Мери ми кръвното, килограмите и на ехографа, това е.
Виж целия пост
# 610
Andji, и обикновен ехограф може да има опции за доплер- тоест могат да ти следят тоновете на бебето- пулса му, който дава информация за това как диша бебето. Ако са нормални, значи кръвоснабдяването от теб към него е ок. Просто явно не всеки апарат има тези възможности.


аз като цяло не съм особено доволна от този доктор, но дано всичкое наред защото малко остана Simple Smile

Виж целия пост
# 611
...което разбира се ще ми го донесат на 1-вото свиждане.И това е :памперси 5-6 бр. които ще си стоят при мен,крем против подсичане,ръкавички за да не се драска,но ще ги слагам само докато си е при мен;лигавник 1-2бр. и мокри кърпи,които и аз и детето ще си ги ползваме.Това е
Пиле, защо на първото свиждане, като те приемат в болницата обикновено искат пакет памперси, а не само 5-6. И то след това. Трябва да са в торбата на бебо. А, ако не слагаш ръкавичките когато не е при теб нали пак може да се одраска?!
Да да знам,че 1 пакет памперси още от началото ти го взимат и също кърпички.Ама като го оставят при мен и ако свърши работа детето да не мислиш,че ще ходя да им се моля за памперси вадя си от моите резервни за бебо и готово.А за ръкавичките само при мен ще си е с тях ,защото иначе ще й ги свалят най-вероятно и ще ги потурчат нанякъде.
Виж целия пост
# 612
Пиле, ама аз си мисля, че бебчетата ще са при нас постоянно. Поне в болницата, в която съм решила да съм е така.  Peace За това се учудих.  Hug
Виж целия пост
# 613
За праха-първата бременност перях дрехите с Тео Бебе,но не излизат много петната  Peace Сета мисля да взема да пробвам на Бочко.
За гладенето-гладих ги редовно до 6-7 месец отвътре и отвън  Peace
Багажа за болницата-с каката изобщо не съм го приготвяла и сега пак така.В последният момент ще го направя.Иначе си имам 1нощница и 2 чифта пижами,а за бебо работите ще накарвам майка ми да ги взима като съм в болницата  Wink
Момичета пак започнах от 1седмица да ставам да пикая точно в 4ч сутринта  #Cussing out Той не ми стига това,че не мога да спя цяла вечер,ами и пикаенето сега  Mr. Green
Виж целия пост
# 614
Аз ставам по няколко пъти вечер
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия