За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 210
И моят се лигавеше от двумесечен, първият зъб изкочи на 7.5м. Вече не се лигави.
Виж целия пост
# 211
Здравейте
Бебето ми е на 1седмица.Едното око днес цял ден е с много гурели,чистих го 2 пъти със содиум разтвор(физиологичен).Сега забелязах,че очето е и леко подуто.Нормално ли е да има толкова много гурелчета.Ще звънкам утре на педиатъра,но ако има кой да каже преди това.....
Благодря.
Виж целия пост
# 212
Здравейте
Бебето ми е на 1седмица.Едното око днес цял ден е с много гурели,чистих го 2 пъти със содиум разтвор(физиологичен).Сега забелязах,че очето е и леко подуто.Нормално ли е да има толкова много гурелчета.Ще звънкам утре на педиатъра,но ако има кой да каже преди това.....
Благодря.
Възможно е да е конюктивит,но само педиатъра ще каже със сигурност.
Виж целия пост
# 213
Здравейте
Бебето ми е на 1седмица.Едното око днес цял ден е с много гурели,чистих го 2 пъти със содиум разтвор(физиологичен).Сега забелязах,че очето е и леко подуто.Нормално ли е да има толкова много гурелчета.Ще звънкам утре на педиатъра,но ако има кой да каже преди това.....
Благодря.

С риск да ме анатемосат - кърма в окото. Залепнало око със зелени гурели се е оправяло от няколко дни пръскане директно от цицката (за да е най-стерилно). Пробвай, ако имаш кърма. Ако не му помогне, поне няма да навреди.  Peace
Виж целия пост
# 214
Здравейте
Бебето ми е на 1седмица.Едното око днес цял ден е с много гурели,чистих го 2 пъти със содиум разтвор(физиологичен).Сега забелязах,че очето е и леко подуто.Нормално ли е да има толкова много гурелчета.Ще звънкам утре на педиатъра,но ако има кой да каже преди това.....
Благодря.

С риск да ме анатемосат - кърма в окото. Залепнало око със зелени гурели се е оправяло от няколко дни пръскане директно от цицката (за да е най-стерилно). Пробвай, ако имаш кърма. Ако не му помогне, поне няма да навреди.  Peace
Е,за анатема няма....но аз лично не бих експериментирала с толкова малко дете.
По добре с преварена вода да се обтрият оченцата до отстраняването на гурелчетата,а утре на лекар  Peace
Виж целия пост
# 215
Аз не виждам някакъв момент на експеримент, когато става дума за кърма...Звучи ми, все едно крие дори и минимален риск, а когато говорим за кърма, такъв не мисля, че има... Peace
Виж целия пост
# 216
Благодаря Ви днес 2 пъти чистих очичките,дано не е конюктивит  Cry
Виж целия пост
# 217
Чувала съм и аз за чудодейния ефект на кърмата при такива очни проблеми,но все пак става въпрос за едноседмично бебе...както писах вече,не бих рискувала...


Може и да е лепнало детето някое стафилококова инфекция от раждането,а в случая кърмата в окото няма да му помогне..но да не стресирваме майката все пак  Hug
Виж целия пост
# 218
И ние имахме този проблем. ЛЛ ме посъветва да промивам окото с тампонче напоено с лайка и ако до 2-3 дни не се подобри тогава да изписва капки. Още на първия ден от 2-3 промивки се оправи, смятам че лайката няма да навреди Peace
Виж целия пост
# 219
Благодаря ви за съветите.  bouquet
Виж целия пост
# 220
Аз не виждам някакъв момент на експеримент, когато става дума за кърма...Звучи ми, все едно крие дори и минимален риск, а когато говорим за кърма, такъв не мисля, че има... Peace

Напротив има сериозен риск, ако иде реч за бактериална инфекцияможе  много да се влошат нещата, понеже бактериите виреят чудно в млечна среда, дори и да няма може да вкараш инфекция.
Кърмата - в устата...не в очи, нос и уши.
Виж целия пост
# 221
Педиатър най-добре наистина. Да види какво е. И аз имах такъв проблем, докато бебка беше и тя толкова голяма. Докторът каза, че е леко запушване - оправи го той - "механично" така да се каже.
Виж целия пост
# 222
Помня, че и моето дете имаше проблем с очите като новородено. Тогава Окацин капки изписа нашата докторя и детето се оправи с 2 накапвания.
Отделно преди това почиствах очите със стерилни кърпички за очи (Продават се в аптеките) и капвах. За ден-два нямаше и следа от секретите.
Виж целия пост
# 223
Привет. Преди 3 дни дъщеря ми имаше 2 водни изхождания, на следващия ден всичко беше нормално, вчера също има 2 водни изхождания и повърна 2 пъти, след като се нальока с вода  Rolling Eyes Температура НЯМА и не е имала, настроение има , както и много апетит  Shocked  Опитвам се да давам Хидрасек, яде само запичащи неща (филии припечени, картоф, ориз, нар, банани - без млечни храни) ... Можете ли да ми дадете съвет какво още мога да направя, за да й помогна да си възстанови флората в коремчето? Утре ни е рожденичка и се надявам поне да не оповръща празника си  Blush
Виж целия пост
# 224
дай ентерол и смекта. Давай и пробиоптик. Не, че ще се възстанови до утре напълно.
Аз бих спряла банана и нара. Може печена ябълка вместо тях, ако приема лечебна хумана, бих дала и нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия