За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 300
На времето като разпитвах как се прави кисел, ми обясниха -компот и нишесте (аз ползвах царевично) кипвах сока на компота, слагах нишестето и добавях пасираните плодове (предварително обелени). Правех кайсия, праскова и круша. АМ съм добавяла в готови пюрета и безмлечни каши.
Виж целия пост
# 301
Аз понеже не давам готови пюрета и избягвам кашите, се поизчерпах откъм идеи и започнах да правя всякакви комбинации - каквото се приемеше - приемеше. Но вече е голям да му добавям АМ, минавам на по-стандартни варианти  Simple Smile

То сигурно готовите кисели са голямо улеснение, ама нещо не ми вдъхват доверие  Tired
Виж целия пост
# 302
Не сме и опитвали готови кисели, както и йогурти. Единствено домашен кисел и по-късно плодово нишесте ядяха до 2 годишни. Ние започнахме с детска кухня на 8-9 месечни, та не сме били дълго с готови пюрета, само неделя и понеделник хапваха купени като няма ДК (вечер ми носеха менюто за следващия ден). Нищо приготвено вкъщи не искаха да погледнат и то не само аз съм пробвала да им готвя а и свекърва ми а баща ми при едно гостуване с какво старание им прави супа и пюрета, не та не отказваха, отворих купеното та и той видя как ядат с апетит. Щом сина ти яде домашно измисляй му комбинации  Peace
Виж целия пост
# 303
Момичета, какво мога да дам за гърло на едногодишно? Мисля, че е зачервено (не мога да видя, но така ми звучи).

благодаря
Виж целия пост
# 304
аз съм пръскала по предписание тантум, но не помня поколко беше.
най-хубаво се чуй поне с лекар, а най-добре да го види. Или карайте на чайчета до утре.
Виж целия пост
# 305
Аз понеже не давам готови пюрета и избягвам кашите, се поизчерпах откъм идеи и започнах да правя всякакви комбинации - каквото се приемеше - приемеше. Но вече е голям да му добавям АМ, минавам на по-стандартни варианти  Simple Smile

То сигурно готовите кисели са голямо улеснение, ама нещо не ми вдъхват доверие  Tired
И моя е научен на домашна храна.На кухня е бил около 6месеца и то с пропуски.Обаче аз готвя
много и различно.Винаги има супа,основно,салати..и той е свикнал пред него да има поне 2-3 чинии
и да хапва различно.Не яде обаче купешки манджи.Пробвах го.Понякога като съм изморена след работа
купувам пица.Случва ми се.Но вече е голям и ако не яде готвени храни не ми стига акъла с
какво ще го храня.
Виж целия пост
# 306
благодаря,  Angel_Dust
Той досега чай не е пил, не знам дали ще иска. Може би ако подсладя малко. Медът как се въвежда, предполагам като другите неща - т.е. само една лъжичка днес  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 307
Мед на върха на лъжичката, сутрин.
Виж целия пост
# 308
Както Сърчи пише... цяла лъжица мед е ужасно много, то толкова стига за цял ден чайове.
Виж целия пост
# 309
Момичета дайте съвет. До сега храних сина си с шишета Нук,но вече не са ми удобни. Искам да минем на Авент,но не знам биберон с 2 или 3 дупки да взема,как мислите. До сега се е хранил с размер S на Нук. newsm78
Виж целия пост
# 310
Момичета дайте съвет. До сега храних сина си с шишета Нук,но вече не са ми удобни. Искам да минем на Авент,но не знам биберон с 2 или 3 дупки да взема,как мислите. До сега се е хранил с размер S на Нук. newsm78
Кое те притеснява в шишето на Нук?
Бих сменила размера на биберона само,но пак си прецени дали е необходимо.
Има вероятност детето бързо да изпива млякото с по-широката дупка на биберона и от там да си причинява дискомфорт в стомаха/газове,подуване/
Какво мляко даваш?
Виж целия пост
# 311
Искам да попитам майките с по-големите деца, кога им изникнаха последните кътници? На моят син от долната страна венците са понадути и зачервени, но ми се струва рано за тях имам спомен че никнат към 6г  newsm78 , или сега просто да се понаместват нещо.
Виж целия пост
# 312
Притеснява ме шишето,не биберона. На НУК шишетата са високи и не ми се побират в микровълновата  Grinning,за да топля вода за АМ ( Милумил ),за това искам да взема шише на Авент, защото е по-ниско.
Виж целия пост
# 313
Никога не съм затопляла директно в бутилката водата.
Или с термоканата затоплях и разреждах или в отделна каничка сгорещявах водата в микровелето и смесвах с АМ.
Виж целия пост
# 314
Здравейте момичета!
Искам да попитам мамите от София къде водихте децата за профилактичната ехография на коремни органи на 6 месеца? В какво се изразява изследването и трябва ли някаква предварителна подготовка?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия