Приучване към гърне - част 3

  • 83 257
  • 1 486
# 975
джей, ужас..има и такива инати деца, значи оставяш тя да си реши кога...
Виж целия пост
# 976
Като ви чета явно е много индивидуално при всяко детенце... Аз свалих памперса на 2 години и 3 месеца. Преди това се опитвах на по-ранна възраст да я  карам да сяда на гърнето и да пиша ама просто не й беше дошло времето и не я насилвах. Изчаках да дойде лятото и я оставих по гащи само да се разхожда и да пиша навсякъде, стирката беше станала продължение на ръката ми. Всеки път й обяснявах, че трябва да пиша на гърнето, без да й се карам, по-скоро демонстрирах разочарование когато се изпиша някъде другаде. А като пишаше на гърнето демонстрирах такова мега веселие с радостни викове и крясъци, че съседите сигурно са си  мислели, е печеля от тотото  Grinning За една седмица се научи,  че трябва да пиша на гърнето, явно тогава й е било времето. Веднъж се напиша на площадката и я прибрах от там, защото се е напишала- това също помогна според мен. Но още спи с памперс гащи вечер и следобед, това лято ще ги махна и тях, въпреки , че сутрешния й памперс винаги е пълен и не знам- сигурно ще трябва да ставам да я изпишвам посред нощ ако не го прави несъзнателно де. Струва ми се, че ако отрано се натискат децата за гърне, преди да са готови, после се заинатяват , но пак си зависи от детенце. Само не им се карайте Simple Smile И спокойно- няма да отидат на бала с памперс- все някога ще се научат и ще разберат за какво иде реч Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 977
Здравейте,мами ! И аз имам нужда от съвет. Имам близнаци и когато бяха на около 1год. и 3-4 месеца започнахме да ги учим да сядат на гърне. Сега вече са на 1 год. и 10 месеца и ходят без проблем на гърнето,но след уговорки,подкупи и т.н.,но това не е проблем. Проблем е,че ходят само ако ги молим и ние ги слагаме. Пробвах няколко дни да ги оставя сами да ми кажат,като ги подпитвах от време на време,но уви пишкат си в гащите или ми казват от както са свършили работа. Искам да ви помоля за някакви съвети... Тъй като мислим след 2 годинка да ги запишем на ясла, а там ако не пишка само детето държат на памперси, а на мен не ми се иска да ги слагаме пак при положение,че вече 6 месеца се мъчим да ги отучим. Вече съм обезкуражена тъй като ми казваха,че седнат ли на гърне до 2 месеца ще започнат и сами да си казват,но уви... Мисля с някакви игри и награди  дали няма да има ефект,но говорим обесняваме за гърнето и как трябва да казват сами и те викат "Добре,добре" и до там.
Виж целия пост
# 978
Най-лесният начин е просто да не им слагаш "памперси". Това, обаче, само ако те нямат нищо против. Като гледам, че имате само два месеца, не виждам друг начин. Все пак, не мисля, че е голяма трагедия да са на ясла с памперси. А колко ще са с тях, зависи най-вече от персонала на яслата.
Много е важно, обаче да има къде да сушиш прането. Съвсем нормално е да се напишкват в началото. Ти просто всеки път трябва да им обясняваш, че трябва да ти казват. И в никакъв случай не трябва да им се караш.
Виж целия пост
# 979
Здравейте,мами ! И аз имам нужда от съвет. Имам близнаци и когато бяха на около 1год. и 3-4 месеца започнахме да ги учим да сядат на гърне. Сега вече са на 1 год. и 10 месеца и ходят без проблем на гърнето,но след уговорки,подкупи и т.н.,но това не е проблем. Проблем е,че ходят само ако ги молим и ние ги слагаме. Пробвах няколко дни да ги оставя сами да ми кажат,като ги подпитвах от време на време,но уви пишкат си в гащите или ми казват от както са свършили работа. Искам да ви помоля за някакви съвети... Тъй като мислим след 2 годинка да ги запишем на ясла, а там ако не пишка само детето държат на памперси, а на мен не ми се иска да ги слагаме пак при положение,че вече 6 месеца се мъчим да ги отучим. Вече съм обезкуражена тъй като ми казваха,че седнат ли на гърне до 2 месеца ще започнат и сами да си казват,но уви... Мисля с някакви игри и награди  дали няма да има ефект,но говорим обесняваме за гърнето и как трябва да казват сами и те викат "Добре,добре" и до там.

 Не станат ли готови нищо не помага. Моят син го мъчих по същия начин, върнахме се към памперса, докато една сутрин месец преди да стане на три, сам влезе в тоалетната, изпишка се и пусна водата, но го направи без ние да му висим на главата и беше горд, че се е справил сам.
Виж целия пост
# 980
За да стане готово детето, трябва и родителите да помогнат. А понякога те дори пречат.
Виж целия пост
# 981
Аз  за това го оставих,колкото повече го натискаш толкова се дърпа това е мое мнение.Не насилвам за нищо и не се опитвам да го вкарам в-това другите вече го правят,а твоето не.
Виж целия пост
# 982
Записвам се при вас, че и мен това ме чака. За момента реве само при опитите да я сложа на гърне, и съм се отказала, само опитвам един път месечно, дали пък не й мина страха, но още не е. Но наесен е на ясла и трябва да съм махнала памперса, така че ще ви следя за да имам идеи как да се справя.
Виж целия пост
# 983
Моето дете в градина отиде с памперс,какво остава ако ходеше на ясла.Това,че трябва не значи,че детето ще се съгласи.И на мен ми казаха,че е по-добре да е без ,но като не иска какво да го пребия,че на тях така им е лесно.Минаха няколко месеца и го махна и готово. Grinning
Виж целия пост
# 984
Моето дете в градина отиде с памперс,какво остава ако ходеше на ясла.Това,че трябва не значи,че детето ще се съгласи.И на мен ми казаха,че е по-добре да е без ,но като не иска какво да го пребия,че на тях така им е лесно.Минаха няколко месеца и го махна и готово. Grinning
Аз за такава опция не съм чувала ,но щом казваш може и да има .А като знам децата какви са ,не се ли присмиваха на детето ти ?Не се заяждам само питам.
Виж целия пост
# 985
Няма за какво да ви лъжа.Не,не са, редовно му го сменяха или леличката или госпожите.Не са ми мрънкали и тем подобни.Най-вероятно са му говорили ,че е голям и не може и след около 4 месеца той сам каза големите не носят и така.В къщи си остана с него обаче махнахме го по късно пак по негово желание.
Виж целия пост
# 986
   Здравейте!
 Да не чуе дявола, но искам да се похваля, че имаме успех!  newsm44
Малката от 4 дни не се е напишквала, а дори от 2 дена е болничка, но с със сухи гащички! Дори вече все по-често си казва "пиш" и тича към тоалетната!!!   animal037 party006 newsm81 baloni Много съм щастлива!!!
Дано и занапред да продължаваме така!!!  Praynig
Цял месец на опикани дрехи, диван и под, но си заслужаваше усилията!!! Пожелавам на всички майки да бъдат упорити и търпеливи и нещата ще се получат! Hug
Виж целия пост
# 987
и в групата на моето има дете с памперс.На 3 годинки е и сутринта майката му се караше че се е напишало в пампата докато дойдат до градината.
Виж целия пост
# 988
Цял месец на опикани дрехи, диван и под, но си заслужаваше усилията!!! Пожелавам на всички майки да бъдат упорити и търпеливи и нещата ще се получат! Hug
Няма да си го причиня насред зима, но ми е интересно друго, че видях детето е малко, казва ли си кога иска да пишка, или ти го слагаш под час.
Виж целия пост
# 989
Цял месец на опикани дрехи, диван и под, но си заслужаваше усилията!!! Пожелавам на всички майки да бъдат упорити и търпеливи и нещата ще се получат! Hug
Няма да си го причиня насред зима, но ми е интересно друго, че видях детето е малко, казва ли си кога иска да пишка, или ти го слагаш под час.

Ами слагам я аз често, но от 4 дена и тя си казва , когато и се пишка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия