Есента скоро ще отлети,нека всички я изпратим с така желаните две черти-тема 44

  • 20 398
  • 742
# 75
Сладурки, с ненагледния напоследък и двамата чакаме. До скоро само аз се напрягах и исках и се притеснявах..... Последния път, най-после и в него видях желание. Нямам търпение, това май е проблем, а и шефката ми една крива, не си признава че е в менопауза, ама нищо почти съм свикнала.
Виж целия пост
# 76
фло напълно те разбрахме  Hug дано имаме хубави новини тия дни!
нещо интересно
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.30
Виж целия пост
# 77
Скоро дъжд ще завали, но от „онзи“ с  две черти!!!
Виж целия пост
# 78
Хайде дано е проливен!! ))
Виж целия пост
# 79
Хайде дано е проливен!! ))

 Mr. Green Дано!
Виж целия пост
# 80
 PeaceАзира,мноооого полезна статия PeaceА за позите все съм си мислела, че имат значение,но в действителност оплождането си е естествен процес и като всеки такъв се случва спонтанно,без необходимост от разни условия.Ние сами си усложняваме живота май newsm78

Фло,Азира,Моник,стискам ви палци момичета!!!! PraynigАко има друг НЕ чакащ да си признае веднага.Ох,така като като преживявам тръпката на вашето очакване ми става по-леко да превъзмогна разочарованието си..Особено ако цъфне и някое положително тестче GrinningУсещам приближаването на вълна от такива Hug

Червенокоске,успокой се,мила-тези придръпвания в яйчниците са нормалнии и продължават до 2-3 месец Hug
Виж целия пост
# 81
Здравейте!

Както казват тук "Липсата на новини е добра новина!"...
Та в тази връзка при мен ИМА новини!
Обадиха ми се от клиниката, за да ме "зарадват", че имам Hypothyroidism, т.е. ниски нива на Тироксин... Колко ниски не знам! Резултатите от изследванията не ми ги дадоха, което аз разбрах като се прибрах вкъщи.
Ходих до клиниката, за да си взема рецептата + информация от Д-ра и предполагах, че в плика ще са и резултатите. Както и да е!
Започвам EUTROXSIG (thyroxine sodium tablets), единствено по дозата, която ми е предписана, се ориентирам, че нивата навярно не са чак толкова ниски! 1/2 таблетак от 50 микрограма, т.е. половината на най-малките!
На 28/11 - контролни изследвания!

Малко като гръм от ясно небе ми дойде това...
Виж целия пост
# 82
dbojidarova78 : Мерси много. Много си миличка  Hug
Аз също всеки ден следя с темата с надеждата да видя още бременни. Винаги се радвам, много е зареждащо.

Аз снощи сънувах ужасен кошмар. Беше свързано точно с бременността. Не ми се иска да го разказвам, толкова неприятен беше. Уфф. Много тежка нощ. Сега нямам търпение да свърши работния ден, да се прибера, да направя нещо вкусно за вечеря и да си почивам с мъжа. Особено в този студен ден, друго не искам.
 1countingsheep tv eat

InataCh : Не се притеснявай мила, всичко ще се нареди. Важното е, че се взимат мерки, ще видиш ! Simple Smile
Виж целия пост
# 83
InataCh ,хубавото е,че това е нещо,което се преодолява.TSH то ли ти е високо?
Виж целия пост
# 84
мен ми бяха интересни снимките на тестовете, доста бях търсила подобни, за да сравнявам
макар че вече ми мина О

Уф тъпо ми е, ядосвам се на себе си с тия ровения в нета за разни информации; вместо да мисля за нещо друго; идеше ми да отида на един кръвен, та да ми мине поне надеждата, явно тя ме тормози ...

за бой съм  Crossing Arms

червенокоске, моя приятелка имаше силни болки в началото, но сега е в 7 месец и всичко е наред, просто в началото така реагира матката  Hug Hug
Виж целия пост
# 85
Милена, и аз не знам кое какво ми е! В писмото, което ми дадоха от клиниката пише, че са открили че тироидната функция е "sub-optimal", т.е. на бг ще да значи, че функцията на щитовидната жлеза е под оптималната предполагам... Тироксин е главният хормон, който се произвежда от thyroid gland, т.е. щитовидната жлеза, това ми пише в писмото, както и това, че състоянието се нарича Хипотироидизъм. Надявам се правилно да ги пиша нещата на Бг!
Та така, оказа се, че късната овулация навярно ми е най-малкият проблем, прав се оказа мъжът ми!

Тоито, как хубаво си ме нарекла ИнатЧЕ!  Wink Аз се замислих, че тези загряващи лепенки не се препоръчват в някои случаи! Дано физиотерапията ти помогне, много неприятни са тези болежки!
Виж целия пост
# 86
Боже момичета вие сте супер специалистки, днес направо ми се зави свят от термини. Добре че ви има да се светна и да разбера колко съм застреляна. Явно съм попаднала обаче при по-застрялян лекар.
Благодаря!
Виж целия пост
# 87
Inatach,ти къде живееш в момента?/извинявай ако съм пропуснала/.Ама какви са тези писма-не говори ли с лекаря си ????Какви изследвания ти правиха по този повод-само хормонали или  и видеозон на жлезата?Аз тази чужбинска медицина не я разбирам/простете ама съм пристрастна по темата/
Виж целия пост
# 88
InataCh ,има огромен шанс О да се регулира след като почнеш хапчетата.Важното е,че правите стъпка напред.В БГ правят изследване след 45 дни как се повлиява жлезата от хапчетата

Днес ми е 7 ми ден след предполагаемата О.Пуснах си прогестерон

Прогестерон (Prog)   33.2 nmol/l   м:0.35-2.70; ж.фази:ф:0.98-4.80;л:16.4-59.0;меноп:0-2.50;

Не е много добре.Посредата е за лутеалната фаза
Виж целия пост
# 89
dbojidarova78, и на мен ми е трудно да я разбера понякога тяхната медицина! Все мислех, че при подобен проблем би трябвало да се отиде при ендокринолог или поне ехограф... както и да е!
В Австралия съм. По някаква причина изследванията тук ги пазят докторите, много рядко някои ги дават, моят ЛЛ примерно ми даде всичко преди 7 месеца. Но обичайната практика е да се коментират резултатите и да се задържат!
В момента контактувам с клиниката по стерилитет. Докторът назначи една торба изследвания, честно казано и аз не знам какво точно! По направлението, което ми е дал виждам, че е пуснал Thyroid Function Test (Функция на щитовидната жлеза???), т.е. предполагам това е направил и сега.
И така, сестрите се обаждат да информират и за да не се налага да се записват нови часове, информацията се изпраща по пощата, включител рецептата и новото направление! За да не чакам, аз отидох да си ги взема, защото живеем много близо до клиниката. Не знам дали изобщо си заслужава да се обадя утре и да попитам за стойностите или направо да си искам резултатите.

Иначе чужбинската медицина не искам и да я коментирам... За някои неща съм доволна, други още не мога да проумея! Например това, че гинекологичен преглед просто не се прави! Изследвания, колкото щеш, а един прост гинекологичен преглед не пускат! Само вагинален ехограф, туй то!
За да ми направят цитонамазка трявба да отида отново при личния, да ми даде направление и навярно сестрите да вземат пробата...

Миленка, дано си права! На мен цялата тази работа с този хормон ми е малко чудна... От всичките симптоми, които би трябвало да се явят аз имам само една непрекъсната умора и желание за съм от едно известно време насам! Най-вече срещам мнението, че би трябвало да се качат килограми... Аз съм 170см висока и нормално съм 55кг, сега съм 57 - СЛЕД ЗИМАТА! Които само след 1-2 месеца ще бъдат 53, защото лятото ставам много слаба! Simple Smile

Както и да е, надявам се тези хапчета да са правилното решение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия