Синдром на раздразненото черво

  • 442 550
  • 2 536
# 405
Мен като ме боли е два ,три дни но като се натъпча с хапове отшуми болката. На изследвания ходихте ли ?
Трябва да се съобръзявате какво ядете .
Аз почнах ,но не мога да каже че го спазвам  строго . Боб и леща не ,но кола заради кръвното пия .
Ориз ,фибри такива неща .
Сега пак къркори но се търпи . Дано не ме заболи на НГ .
На изследвания не, нямаше направления. Аз за тов исках да мина през спешното, ама беше голяма лудница. 
Иначе от 4 дни съм на диета, даже вчера от притеснение почти не ядох.
Виж целия пост
# 406
Разбирам протеснението и аз макар да знам че е от червото пак се притеснявам .
Минах да не са бъбреците на ехограф ,но там всичко е наред . За злъчка нищо не са ми.казали . След НГ идете с направление за изследвания .
И аз ще ходя но за друго нещо .
Виж целия пост
# 407
Някой беше писал ЛС и без да искам го изтрих. Нека попита пак Simple Smile
Виж целия пост
# 408
Някой беше писал ЛС и без да искам го изтрих. Нека попита пак Simple Smile

Аз. Понеже бяхте писала за подобно на моето оплакване, питах, дали сте имала болка?
При мен опипвам червото си твърдо и много болезнено на локално място. Болката е непостоянна.
Виж целия пост
# 409
Чак такъв специалист не съм. Болката ми е постоянна и само на едно място. като съм в движение не я усещам, ама като спра или легна си ми пари в дясно от пъпа и понякога слиза на долу. от два дни пия лекарства, а от 4 съм на диета, ама ефект няма. Всичко почна (до колкото си спомням) след ядене на рохки пържени яйца и последвала гадна диария на следващия ден.

ПП: Аз съм мъж, ползвам профила на жена ми.
Виж целия пост
# 410
Някой взимал ли е ОМНИ БИОТИК СТРЕС РИПЕЪР ? Днес поръчах и се надявам да има полза от него.
Виж целия пост
# 411
Някой имал ли е такава болка?
Болка много ниско долу в ляво,все едно е яйчника?
Болката е от около 10 месеца,наподобява малко на болка преди цикъл,но е нон стоп.
Нито се засилва,нито отслабва.
Само когато съм в цикъл не я усещам.
Виж целия пост
# 412
Имах такава болка преди време . Точно затова ме пратиха на ехограф и се откри че болката не е от яйчниците . Имам си синдрома на червето . Но минах задължителен гинекологичен преглед .
Сега ми се успокои малко стомаха ,но пак си е подут.
Чудя се ензи мила дали е за мен ,като му слушам рекламата . За храносмилане е .
Виж целия пост
# 413
Аз бях на гинеколог и уролог,не е такъв проблема.
Бях и на гастроентеролог.
Препоръчаха ми колоноскопия,но аз отказах.
Изписаха ми Прокомбо,Стомахон и Мукофалк.
Пия ги,но засега няма подобрение,дори и по рядко ходя по голяма нужда от преди..
Назначиха ми фекални изследвания.Все още не съм ги правила.
В диагнозата е написано-СРДЧ
Странно ми е да повярвам,че тази болка е от червата точно🤔🤔,макар че май не е сигурно дали е от там.
Виж целия пост
# 414
От червото боли много силно ,аз се првевивам от болка и нищо не ти се яде и повръщах .
Стомахон не съм пила . Моята лекарка ми предписа Дуспаталин ,от него почувствах облекчение . Еспумизан е за подуване. Квото и да пия подуването стои.
Мукофалк не го знам ,пак ли е за болка ?
Виж целия пост
# 415
Моята болка не е силна,яде ми се и не повръщам.
Не виждам нищо общо в симптомите ни.🙂
Мукофалк възтановява нормалната чревна функция(така пише).
Виж целия пост
# 416
Ще го проуча Мукофалк.
Различават се симтомите ни. Не всеки повръща , може да имате синдрома на червото и без да повръщате .
Гастреонолога какво ви каза, че е червото и ви препоръча колонскопия . То и аз не съм си правила .
Виж целия пост
# 417
Още като чу оплакванията ми и попита дали ще правим колоноскопия без да ме преглеждала на ехографа.
След това ме прегледа.
Натиска ме по корема.
Каза че допуска болката да е от дебелото черво.Каза че имам страшно многоо газове в червата.
И в диагнозата е написала-СРДЧ
Виж целия пост
# 418
Мойта докторка направи същото прегледа ме ,пипа ме по корема и каза същата диагноза. Безалкохолно не трябва се пие ,чай ,компоти.
Виж целия пост
# 419
Чай и компоти може така ли?
А мен и от чай и компоти не ми и е добре!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия