Февруарски мами трупат килограми, но няма тук измами-ний пак сме хубави мадами !

  • 30 965
  • 737
# 180
хахах аз изяждам по кило ябълки ...като си ги обеля и нарежа много ми се ослаждат...и моркови много обичам да хрупам....е браво аз не мога да се похваля с такова здравословно ядене ...закусвам с препечени филийки със сирене и чайче и после цял ден на плодове та до вечеря,като преди да седна задължително изпивам чаша ,две вода  ....след вечеря гледам да не ям нищо,а ако огладнея пак някой плод
Виж целия пост
# 181
Добро утро ,мамита....май само аз не ходя на работа и по цял ден умирам от скука и се чудя какво да правя Cry Не се бях замисляла ,че може да съм качила кг-те от витамините ,като се има нажпредвид ,че стартирах 49 ,а сега сам 60 ,ми се струва ,че съм станала като "слон в стъкларски магазин",както обича да казва майка ми ....Чудех се някой от вас имат ли домашен любомец и какво мислите да правите с тях като се появят малките щастия  Thinking

Здравейте на всички Simple Smile Аз си имам каракачанец, който гледаме в апартамент и не съм си и помисляла да се разделим с него. Чух за изследвания, който се правят ( главно на котки) за някакви червейчета в цибелаб. За кучето ми каза док, че няма проблем, ако разбира се се поддържа много добра хигиена( всеки месец къпане, след всяка разходка миене на лапите и забърсване с мокра кърпа), но е добре първите 6 месеца да живее в друга стая ако има такава възможност.
 
Хубав и успешен ден на всички мами Simple Smile
Виж целия пост
# 182
да за храните съм съгласна ,че трябва да си ги споделяме,че без това са ни и ограничени на някои Simple Smile
в седмицата по два пъти си правя фреш с портокали и НАР,според мойто АГ и разни статии предимно чужди се твърди,че в нара се съдържат страшно много полезни неща,от които се нуждае една бременна жена и най-вече желязо.НО не трябва да се прекалява с този плод,препоръчват го по два средно големи плода на седмица.аз започнах да го ям,в последствие реших ,че на фреш е по лесен за консумация и по-бързо организма го възприема.И всяка вечер фреш с ябълки и моркови и портокали.и постоянно ми се яде някакъв плод,което преди бременността никога не ми се  е случвало.Странности безброй Simple Smile
Виж целия пост
# 183
Момичета, влизам да се похваля! Днес станах леля на момченце, казва се Христо, тежи 3 кг. и е висок 50 см. Той е детенце на мой първи братовчед, но понеже аз съм едно дете и таткото ми е като брат, затова съм му леля Grinning
Виж целия пост
# 184
Здравейте дами,

Аз също доста хапвам плодове... Без тях не мога и винаги е било така  Wink Иначе не мога да ям месо- едвам, едвам се насилвам пилешко да хапна, но за щастие хапвам рибка. Аз пия витамини на Dr. Jamieson, водят се някакви био - малко по-скъпи са, но не мисля че влияят върху килограмите. Между другото, ако кг са качени от някакво лекарство, като страничен ефект, би трябвало да се свалят веднага щом лекарството се спре Simple Smile.
Виж целия пост
# 185
Toni77,Честито ви щастие!
Виж целия пост
# 186
И аз изяждам сигурно м/у 5 и 10 ябълки на ден, зависи колко ми се яде сладко, по круша-две на ден  eat. Отделно си правя фрешове с ябълки, моркови и червено цвекло или тези неща на салата с малко орехи и лимон. Даже мойта гинеколожка ми каза, че хемоглобина ми е малко по-висок от нормалното (за разлика от повечето бременни) заради червеното цвекло и ябълките, доколкото я разбрах. В закуската с овесени ядки, мляко и мед, слагам често и по един банан и орехи. Правя си и сместа с лимони и мед редовно, за витамини, че покрай детето от градината и до мен стигат много бацили  Rolling Eyes Отделно пия и чист гел от алое вера, в което има мнооого витамини и минерали.
За венците пия и прополис на таблетки, защото иначе са доста възпалени и се мия с една много хубава паста-гел с прополис и алое Simple Smile
Виж целия пост
# 187
Здравейте!
Аз май също не ям толкова много ябълки ,малко съм скромна по 2-3 бр. Embarassed,другото е банан,сега и мандарините да излязат от тях мога да ям по много защото ги обичам страшно,от зеленчуци ям зеле,моркови,марула,красавици и домашни туршии  Grinning.Сладко също си хапвам,но не прекалявам.За закуска много обичам юфка и то баба ми я прави и си е домашна и много вкусна eat,закусвам понякога мляко с бисквити,филийки намазани с нещо,сандвичи.Основното е предимно готвено  Wink.Това е хубаво лошо това ми се яде това ям ,не мога да се тъпча с неща които не харесвам  Naughty

Toni77 честит племенник,да е жив и здрав !
Виж целия пост
# 188
За закуска хапвам филийки със сирене и чайче,по 2-4 ябълки на ден,грейфрути,2 чаши прясно мляко,и манджички и супички,салата от зеле,моркови и цвекло-всеки ден от 3 месеца на сам,явно и на мен затова хемоглобина ми е добре.Аз не пия витамините от 1,2 седмици и не съм качила нищо.Затова и аз се замислям да си купя омега 3 ,защото и аз съм скарана с рибата.
Днес видях моя малък мъж и съм много щастлива,растеме напред с 1 ,2 седмици:-)

Тони,честит племенник:-)
Утре ще ходя на лекция за обезболяване по време на раждане.
Хайде,чао засега мамита
Ааа,и да ви питам,от известно време имам много силно бяло течение,та доки ми предписа 3 глобула да си слагам,някоя да е имала същия "проблем"?
Виж целия пост
# 189
Цитат
Ааа,и да ви питам,от известно време имам много силно бяло течение,та доки ми предписа 3 глобула да си слагам,някоя да е имала същия "проблем"?

Аз за втори път откакто съм бременна си слагам глобули- Гино Певарил- за гъбички и за течение. Дори е нормално, според мен.

Цитат
За закуска много обичам юфка и то баба ми я прави и си е домашна и много вкусна eat
мика86 Значи утре сутринта направи в някой казан, защото всички ще сме се подредили пред вас, лично на мен много ми се дояде  Grinning
Виж целия пост
# 190
Аз преди да забременея не закусвах, a откакто съм бременна не мога без 1-2 препечени филийки с масло или крема сирене.. просто само от това се чувствам добре сутрин, като хляба винаги пълнозърнест. Инъче съм качила 4 кг, ще видим другата седмица пак ... За съжаление при мен няма
почивка - на работа съм до последно ...
Инъче и аз повече от 1-2 ябълки не мога да ям, но пък банан грозде и каквото ми падне.

Правя от време на време една много лека крем супа ако някой иска да пробва - варя 5-6 средни картофа с няколко моркова, една глава лук.
Като се посвари добавям пресни броколи, по желание стрък целина - не листа, и подправки - сол, шарена сол, черен пипер, и каквото обичате
Пасирам и добавям магданоз и бучка масло.
На нас с бебо ни допада, хем е вкусно хем е добро за зимата ....
Виж целия пост
# 191
Добро утро!
Красе, какво се случва с теб, всичко наред ли е? Момичета, влизаме вече в последния триместър, не искам да чувам вече лоши неща от никого  Naughty  Heart Eyes
Какво се случва все простотии. Първокласникът се оказа за логопед, може и дислексия да има. Днес сме на консулт. Апартаментът продължава да се наводнява, съседа каза, че ще ни гледа сеира. Никой не може да го застави да оправи повредата. Има 11 кубика вода, а аз имам 6, за сравнение. Плаща си я и се забавлява на наш гръб, вървим към изнасяне. ММ трябва да отиде на плаване за седмица, казах му че ако  иде ще стане лошо. Шефовете му за малко да го уволнят, сега няма да ходи и се сърди на мен. Аз получавам пристъпи на кашлица от влагата и мухъла у нас и вървим към напускане на собственото ни жилще, а няма къде да се преместим. Та това е в общи линии. Да не забравяме, че съм бременна и при това рискова, след малко отивам до адвокат за апартамента
Много съжалявам за проблемите, дано някакви действия от страна на адвоката ви ви помогнат.
За детето ви, стискам палци да се окаже някой по-малък дявол, в крайна сметка е много важно ти да се опитваш да бъдеш спокойна колкото се може повече. Знам, че е лесно да се дават съвети от далече, но според мен всичко ще бъде наред и имаш нашата положителна енергия  Hug

Тони, честито и от мен, да бъде жив и здрав и много щастлив!

Ето една статия за приема на витамини по време на бременност, за да може всяка да вземе информирано решение (макар че вече почваме финалната права и е след дъжд качулка  Mr. Green )
http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=1&id=4479
Виж целия пост
# 192
Цитат
Ааа,и да ви питам,от известно време имам много силно бяло течение,та доки ми предписа 3 глобула да си слагам,някоя да е имала същия "проблем"?

Аз за втори път откакто съм бременна си слагам глобули- Гино Певарил- за гъбички и за течение. Дори е нормално, според мен.

Цитат
За закуска много обичам юфка и то баба ми я прави и си е домашна и много вкусна eat
мика86 Значи утре сутринта направи в някой казан, защото всички ще сме се подредили пред вас, лично на мен много ми се дояде  Grinning
о аз съм така с бялото течение ,мойто АГ каза ,че било от отслабването на имунната система  newsm78,не ми изписа нищо ,само сутришния тоалет да е със сода бикарбонат или лайка .....какви са тея неща ,който са ви изписали ,безвредни  ли са ....
Виж целия пост
# 193
Mari lin,И на мен ми е предписал гино паверин Simple Smile
Виж целия пост
# 194
Добро утро! Изписали се токова много,че не можах всичко по-назад да прочета.
Красе,много съжалявам за случващото се. Дано помогне адвокат,намерете някаква вратичка в закона. Този вашия съсед е отвратителен. Ужасен късмет сте имали да попаднете на подобен тип. Успех ви желая! Ще се отнася до детенце,стискам палци да се справите с проблема.
Като чета какви неща ядете...аз не мога. Какви са тези промишлени количества ябълки бе момичета!? Поздравявам ви.Аз си правя фреш от 3-4 ябълки.Това е една чаша сок и едва я изпивам. Не си падам по такива плодове и въобще по принцип рядко да ми се преяде плод. Камо ли да ръфам сурови зеленчуци,освен на салата и в никой случей за основно ядене. Няма ли манджа,супа с хлебче + салатка,не мога да се нахраня и се чувствам страшно гладна.Което пък ми скапва настроението. Ужасно е човек да се чувства гладен.А на сила да ям витаминозна храна не мога.Няма да мога просто да я приемам и вероятно ще я повръщам. Rolling Eyes
Аз засега нямам бяло течение,но ми прави впечатление,че когато съм на работа и ми се напрегнато сякъш малко се изпускам и като че се напишквам.Много малко количество и не го усещам.просто в един момент усещам,че бельото ми е мокро. При следващата консултация с АГ ще споделя,дано не е проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия