Априлче, покажи на мама - дали си пич или мадама :)

  • 37 677
  • 687
# 135
yo@n@, аз го ползвам още преди бремеността.  Peace На мен миризмата си ми харесва.
Виж целия пост
# 136
yo@n@, и аз го ползвам, много съм доволна. Попива бързо и миризмата му е пренебрежимо малка. Аз нямам нерви да го чакам да се разтопи от топлината на кожата и за това преди да се мажа слагам бурканчето за 1 мин. в  съд с гореща вода:)
Виж целия пост
# 137
и аз така, но нямам нерви да го чакам (не бих го затопляла, че от топлината язък му за суровото), затова си взех олио на юсерин, а какаото мажа, когато имам мноооооооооого време и нерви, пък и ще ми дойде малко скъпичко да го мажа през целия период - плескам се не само по коремчето и бюста, ами и по целите бедра, дупето, кръста отзад и отстрани на ханша - все места, на които се появяват стрии - и разходът не е малък, времето за чакане да се стопи (стоплям си го в ръцете) и мазане също е немалко
Виж целия пост
# 138
Момичета,
имам една питанка. Забелязах, че срамните ми устни са удебелени като подути. Не ме боли, но се притесних от инфекция. Главно ме тревожи факта, че преди 2 седмици пих Аугументин за 7 дни и може би той е причината. Не ми се ходи на гинекологичен преглед, но май ще ми се наложи. Някой да е имал подобен проблем?
 
Виж целия пост
# 139
dominikka7, нямаш повод за притеснение - в момента имаш около 50% повече кръв и е нормално всички тъкани да са по-богато кръвоснабдени, т.е. леко подпухнали.

 Dao, аз съм щастлива, ако успея да се намажа 2-3 пъти в седмицата, голям мързел ме тресе. Иначе аз също мажа цялото тяло - от пръстите на краката до пръстите на ръцете:)
Виж целия пост
# 140
Здравейте, момичета!
Аз си купих от олиото на Икаров, една позната ми го препоръча, ще видим дали ще има ефект.Но както бях писала преди, при предишните ми бременности ползвах само скъпи мазила и ефект нямаше, въпреки че бях качила само 12 кг, се нацепих цялата по гърдите и корема, мисля като свърши това олио да започна да се мажа със чист зехтин.
Запек все още нямам, може да се каже , че даже съм по редовна от преди да забременея.
Виж целия пост
# 141
Хайде и аз в редиците на леко хремавите- малко ме наболява гърлото и имам доста зелени секрети. Сега съм наблегнала на топлата вода цял ден , а довечера и някой лимон с мед ще удрая. За сега не е нещо особено, ама много ме дразни това гърло и ми се иска нон стоп да дъвча нещо.

Мене от време на време също ме наболява ниско долу, вдясно, като при яйчниците и като питах док каза, че това е от някакво си разпъване.

Ха, това с помощите не го знаех за UK. Винаги съм си мислила, че просто англичаните имат такъв манталитет-да имат по н на брой деца. Ама пък аз им се радвам де. Но толкова обичам добрата стара Англия , че сега се замислих дали да не отскоча на едно кратко пътуване до там заедно с  малък шопинг по Коледа. Би било чудно красиво си мисля. Ще подхвърля идейката на мъжа утре като се завърне от командировка:)

Запек нямам- но и аз почвам деня с чаша чиста , топла вода.

Аз също ползвам какаово масло за мазане. Но като се мажа цялата си разтопявам леко на водна баня. Много ми е приятно, а и моята кожа е суха и то попива моментално. Но пия и вит.е на капсули.Иначе не съм забелязала да ми цапа дрехите или да са се вмирисали.Но Дао ако го затопляш бавно и не на висока температура нищо ценно не се губи.
С предната бременност ползвах кремчето на Мустела за бременни. Много ми харесваше и докато родя нямах нито една стрия.Но като родих и гърдите ми станаха като на секс символ и на няколко места се нацепиха:( В началото беше ужасно, защото много се виждаха, но с времето свикнах, а и стриите се позаличиха.Сега нямам идея как ще бъде.

Пожелавм ви хубав слънчев ден. Аз се оттеглям да поработя.


Виж целия пост
# 142
Аз се мажа с кокосово масло, което е много приятно и от скоро и кремчета си взех 2 на Палмерс с какаово масло, които също ми харесват. За резултат нищо немога да кажа, за момента нямам нищо, но ще видим Simple Smile
Виж целия пост
# 143
...Алена, искам да те питам за серклажа - колко често ти правят мб сега? Карат ли те да спазваш по-лек режим? Разхождаш ли се?

С предишната бременност - преди серклажа имах инфекции (ДНК тестове, не просто секрет), при серклажа се прилага антибиотик и месец след това повторихме изследванията. Само една от инфекциите беше останала и отново приложихме антибиотик. Тогава доки предложи да не правим повече изследвания - защото инфекции може да се появят по всяко време, но при мен до края нямаше. При сваляне на серклажния конец се изследва и той  Peace

При серклажа по принцип рискът е по-голям, защото серклажният конец е чуждо тяло и по него полепват всякакви "гадинки". За това сега заради антибиотика - ползвам и продукти против гъбички + "дезинфектанти" под формата на глобули за влагалищно прилагане - не постоянно, но периодично - примерно по 1 курс месечно.

При мен сега задължително никакъв секс, без излишно напрягане, без активен спорт, да не тичам по стълби .... Гледам да съм спокойна, да полежавам, поизлизам, но без да правя героични походи. Не трябва да се залежавам, но не и от сутрин до вечер да не се спирам Simple Smile
Виж целия пост
# 144
Алена, питах, понеже всяка вечер имам такива болки, че имам чувството, че на следващия ден ще разбера, че съм за серклаж, ако не е и твърде късно. При днешния преглед обаче отново не се видя скъсяване. Вече ще се побъркам! Наистина много ме боли, а до тук 4 лекаря ми дават 4 различни мнения. Ям с шепи лекарства и няма никакъв ефект.

Поствам разказа си от днешния преглед - ако някой може да се ориентира и ориентира и мен, ще съм много благодарна!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=730224.msg26582538#msg26582538
Виж целия пост
# 145
Момичета,
имам една питанка. Забелязах, че срамните ми устни са удебелени като подути. Не ме боли, но се притесних от инфекция. Главно ме тревожи факта, че преди 2 седмици пих Аугументин за 7 дни и може би той е причината. Не ми се ходи на гинекологичен преглед, но май ще ми се наложи. Някой да е имал подобен проблем?
 

Доминика имах същите подувания на срамните устни и клитора и разпитвах в темата преди броени дни. Уж било нормално, но виж при мен какво се оказа - инфекция! Та май, май не е много нормално и сега откакто съм с антибиотика се поуспокои положението. Аз вече съм убедена, че е от басейна от почивката ни на Тенерифе, водата беше океанска, доста студена, а не се знае и какви бацили е имало там. newsm78
Виж целия пост
# 146
Алена, питах, понеже всяка вечер имам такива болки, че имам чувството, че на следващия ден ще разбера, че съм за серклаж, ако не е и твърде късно. При днешния преглед обаче отново не се видя скъсяване. Вече ще се побъркам! Наистина много ме боли, а до тук 4 лекаря ми дават 4 различни мнения. Ям с шепи лекарства и няма никакъв ефект.

Поствам разказа си от днешния преглед - ако някой може да се ориентира и ориентира и мен, ще съм много благодарна!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=730224.msg26582538#msg26582538

 Hug Confused ох, миличка Mademoiselle Chocolate
не знам какво да кажа,  Shocked толкова мнения и без ефект.  
като лежах ми пуснаха система но шпа, бусколизин и папаверин, не бях чувала за такава комбинация. за мен всичките са едно и също. но само за няколко часа кървенето спря. после махнаха но шпа-то от комбинацията и започнаха да ми го прилагат мускулно.
второто кървене изкарах само на прегнил и но шпа (мускулни).
имах болки, и сега имам, но мисля че са поносими. отлепяне нямаше. не правим секс още от преди опита. за лежането ми казаха - ставане само до тоалетната. даже полулегнала ме хранеха.

  bouquet гледай да си спокойна въпреки всичко  Peace и дано скоро ни подадеш по-добра информация
Виж целия пост
# 147
Леле, докато се запиша сте изписали 10 сраници Simple Smile

Виж целия пост
# 148
Алена, питах, понеже всяка вечер имам такива болки, че имам чувството, че на следващия ден ще разбера, че съм за серклаж, ако не е и твърде късно. При днешния преглед обаче отново не се видя скъсяване. Вече ще се побъркам! Наистина много ме боли, а до тук 4 лекаря ми дават 4 различни мнения. Ям с шепи лекарства и няма никакъв ефект.

Поствам разказа си от днешния преглед - ако някой може да се ориентира и ориентира и мен, ще съм много благодарна!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=730224.msg26582538#msg26582538

На мен ми е интересно как това кървене от никой не се приема за притеснително, една нормална бременност протича без кървене. То е признак за проблем, а никой от тези 4-мата не го е коментирал. Shocked То тая кръв не идва от Луната.... newsm78
Виж целия пост
# 149
Ами ето, единият смята, че е от отлепването, другият от шийката. Всички са единодушни да лежа "повече", но не и да лежа постоянно, защото състоянието не било толкова усложнено. А днес ми казаха дори, че болките се влошават от лежането и ако лежането ми действа негативно на психиката, да ставам.  Crazy

За кървенето коментарът е, че количеството е малко и че има жени, които си кървят през цялата бременност, а раждат здрави бебета.

Далеч съм от мисълта да проявявам неуважение към лекарското мнение, но притеснението ми е огромно, защото мненията се разминават! Ако е от разтягане на връзки е едно, ако е от контракции - друго. Ако кървя от шийката едно, ако е от хематом,  пак друга работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия