Хитринки за всякакъв случай - тема 9

  • 84 259
  • 721
# 300
Няма логика, момичета. Капсулата е така измислена, че да се разтвори още докато се докосне водата до нея.
Освен лоша партида, ми идва наум и препълнена пералня.
Виж целия пост
# 301
И аз мисля,че проблемът е в капсулите.Аз съм купувала само Персил,случвало ми се е да пипна капсулата с влажна/мокра ръка и се сещам,че "найлончето" започна да се разтапя.
Пробвай да я/ги сложиш в един чорап,евентуално може да се завърже отгоре за да е сигурно,че няма да се изплъзнат пак Peace
Виж целия пост
# 302
или в малко топла вода да я разтовриш преди да я сложиш, и после изливаш отгоре като течен.

Преди време импулсивно си купих 2 кутии по 32 бр капсули на Персил на промоция. И така си седят, че си предпочитам праха. Днес, специално покрай разговора, пуснах 3 перални с капсулите - нито една не ми създаде проблем.
Виж целия пост
# 303
Пералнята на Смехулка е като моята - избутва дребните неща към люка и капсулата не се разтваря.Как реших този проблем аз - просто бодвам капсулата с една карфичка, преди да я сложа при прането и действа.
Знам, че е редно да е на дъното и отгоре дрехите, но аз го правя така.
Виж целия пост
# 304
Момичета, благодаря ви за това което споделяте.
Стигам до извода, че проблема не е нито в капсулата, нито в мястото и на поставяне, а в самата пералня. Как с години със старата Индезит, не съм се сблъсквала с такова чудо  newsm78
А сега слагам от същата кутия / вземам си от най-големите разфасовки / капсула и не се разтваря напълно или самата опаковка / желето / остава ?
Какво е това "6-то чувство" не знам, но нещо не е наред с тези нови технологии  Crossing Arms
Виж целия пост
# 305
Пералнята на Смехулка е като моята - избутва дребните неща към люка и капсулата не се разтваря.Как реших този проблем аз - просто бодвам капсулата с една карфичка, преди да я сложа при прането и действа.
Знам, че е редно да е на дъното и отгоре дрехите, но аз го правя така.

Peace

Ами, за всеки случай, и аз така правя.
Пералнята ми е Канди и още от първия път го направих по този начин. Сега си ползвам геловете от бутилките и не се притеснявам.
Виж целия пост
# 306
Здравейте, оня ден мъжа ми се оплискал с мастило, докато сменял пълнителя на принтера, веднага си накиснал блузата и сложиш ш-а-м-п-о-а-н  ooooh! (абсолютно нелогично за мен решение). Ефекта разбира се е нулев. Знам , че прясно мастило се маха с кисело мляко, обаче такова "изпрано", нямам и идея. Ще се радвам ако има как да спася блузата все пак.
Виж целия пост
# 307
Не знам за кисело, а за прясно мляко. Накисни петното в прясно мляко и след това изпери
Виж целия пост
# 308
Здравейте, оня ден мъжа ми се оплискал с мастило, докато сменял пълнителя на принтера, веднага си накиснал блузата и сложиш ш-а-м-п-о-а-н  ooooh! (абсолютно нелогично за мен решение). Ефекта разбира се е нулев. Знам , че прясно мастило се маха с кисело мляко, обаче такова "изпрано", нямам и идея. Ще се радвам ако има как да спася блузата все пак.

Спирта ще го разтвори , накисни с ракия и пери  Sunglasses
Виж целия пост
# 309
Мастило почиствам с паста за зъби.
Виж целия пост
# 310
Да - спирта разтваря мастилото, но при мен резултата беше отчайващ.
Петното стана по-бледо, но се увеличи и не излезе от плата. После търках доста със сапун и още малко избледня, но пак си остана.
Може би е от значение какъв е вида на тъканта.

Има разни препарати за петна по големите магазини, но не си спомням дали съм срещала за такива замърсявания.
Виж целия пост
# 311
Бях изпробвала съвет от тук за надраскано с химикал - напръсках с лак за коса, изчаках и наистина се махна. Не знам дали ще действа и върху мастилото от принтера.
Виж целия пост
# 312
Случайно попаднах на темата и ме заинтригува. Връщам се да ви чета.  bouquet
Виж целия пост
# 313
Бях изпробвала съвет от тук за надраскано с химикал - напръсках с лак за коса, изчаках и наистина се махна. Не знам дали ще действа и върху мастилото от принтера.

Благодаря.

Имам надраскано с химикал на една бяла памучна блуза.
Пробвах с препарат за петна,но си остана.
Ще пробвам и с лак за коса.
Виж целия пост
# 314
Химикал излиза с лак за коса, но не трябва да е третирано преди това и да е прано. Дано ти излезе лекето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия