Мартенския татко много е щастлив, усеща вече малкия сладкиш!

  • 30 467
  • 711
# 600
За бебешкото чувалче-много го харесвам това нещо.Моите госпожици се въртят толкова много нощем, че ако не е то, аз постоянно трябва да ставам и завивам някоя от тях.Та, споделям мнението, че докато не се върти ще сме с одеалце(че у нас е доста топло), а после с чувалче.
За тия 10 движения на час newsm78Шантава работа;макар че от както го прочетох, реших да засека имаме ли ги толкова(просто от любопитство), е оказа се че и повече са.То и бебето си е много активно.Дори децата му викат футболистката Simple Smile.Иначе, че има и мързеливи дни, напълно съм съгласна.Помня, че с едната дъщеря когато бях бременна, един ден нито веднъж не я усетих да рита или да се мести и разбира се се шашнах.Ходих при доктора и всичко беше на ред....така че и такива дни има;не е нужно да се вкарваме в излишни филми Laughing
За тапетите-аз с детските десени голям зор видях.Е, аз съм в Плевен, не в София.Оказа се че не се купуват много, че можеш по каталог да поръчаш, ама пък доста време се бави доставката newsm78
Виж целия пост
# 601
Момичета, аз да ви питам имате ли усилено течение. Аз от време на време примерно на два дни веднъж като ми текне изведнъж и примерно ми намокря платчето на бикините, но нищо повече. При вас как е положението? Аз малко се шашкам и започвам да си представям че ми изтичат водите на по малко....отделно бебето се върти като пумпал и вчера така се въртя около 3 часа, корема ми ставаше ту твърд ту мек, предполагам от нея. Как ги усещате тези подготвителни контракции? какво е чувството?
Виж целия пост
# 602
Боровинка, подготвителните контракции са точно такова втвърдяване на корема без болки. След секунди те отпуска.

По принцип не се препоръчва използването на завивки при бебетата поради риск от задушаване. На чувалчето, освен безопасността, другото хубаво му е именно, че не се налага постоянно да завиваш детето. Дъщеря ми от съвсем бебе не търпи да е завита и за минута. Чак сега на 5г. започна да търпи завивка върху себе си. Чувалчета има и летни и зимни (с вата като на олекотена завивка), с презрамки и с ръкави. Моите са все памучни.

Течението е нормално, засилващо се през последния триместър. Ако имаш притеснения за води иди да те проверят (прави се химически тест на секрета).
Виж целия пост
# 603
За движенията - на моето не знам дали му се събират 10 за целия ден, не за час. Обикновено през повечето време е кротък и от време на време се активизира за кратко. Същото беше и с малката, така че не се притеснявам.

За завивките - чувалчетата са много удобни, да - не ти се налага да ставаш през 5 минути да завиваш. Моята красавица най-редовно е отвита, та май и на нея трябва да й купя по-голямо чувалче, че имам само 2 летни съвсем бебешки Simple Smile
Виж целия пост
# 604
Я дайте линк към някое хубаво чувалче , че тези , които аз гледах май са само за лятото
Виж целия пост
# 605
Я дайте линк към някое хубаво чувалче , че тези , които аз гледах май са само за лятото

Цените им са в доста голям ценови диапазон, но на прима виста ето няколко предложения:
http://www.uniquebg.com/?go=product&p=list&categoryId=58
http://www.ikea.bg/DefaultLM.aspx?page=searchresults&txt=%D1 … D0%B2%D0%B0%D0%BB
http://www.abubu.bg/prod.php?id=4932
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=28

По чужбинските сайтове също има.
Виж целия пост
# 606
Благодаря , а портбебе не може ли да замести чувала или ще му е тясно ?
Виж целия пост
# 607
 Party...Сега си идвам от лекар,разбра се какво беше голямото въртене и многото контракции преди 2 дена.Бебчо се е обръщал главично...ох олекна ми.Направихме запис на тоновете и доплер и всичко ни е наред.Отговаряме на 32 г.с. и тежи 2 килограма.Сега си пия магнерота 3/2 и си почивам.

Весело посрещане на новата година и много,много здраве
Виж целия пост
# 608
Морско момиче, най-вероятно и при мен така е станало, зашото онзи ден просто се побърках, то не беше въртене то не беше чудо и контракции и сега корема ми дори изглейда по различен начин, супер остър и прибран, а преди беше по широк, дори и бебка я усешам на различно място Simple Smile весело посрешане на всички!!!
Виж целия пост
# 609
И мойто го усещам завъртяно. Усещам сякаш хълцане долу. И контракции имах, но мислех,че са от якото чистене покрай ремонта и последвалото мощно домакинстване покрай Бъдни Вечер, Коледа , че и затапихме с мега софра за стефанов ден. 
Гери, идеята ти за такова одеалце внесто чувалче според мен е много добра. Попаднах на планинарски форум, говореха си за спални чували и подобни такъми хората. Та единия обясняваше, че една от точките, които дават усещане за хлад/топло са раменете. И съдейки по себе си, хладно ли ми стане, намятам раменете с нещо.
А и за къде сте се разбързали с тази покупка, такова нещо ще е нужно чак за другата зима. Те сега ще са почти напълно неподвижни, чувалите са за активо движещи се деца. А и размерът ще умалее. Те се различават не само по дължината, а и по големината на отворите горе. Деколтето на чувалче за 1г възраст просто няма да завие нищо от телцето на новородено.


Виж целия пост
# 610
И мойто го усещам завъртяно. Усещам сякаш хълцане долу. И контракции имах, но мислех,че са от якото чистене покрай ремонта и последвалото мощно домакинстване покрай Бъдни Вечер, Коледа , че и затапихме с мега софра за стефанов ден. 
Гери, идеята ти за такова одеалце внесто чувалче според мен е много добра. Попаднах на планинарски форум, говореха си за спални чували и подобни такъми хората. Та единия обясняваше, че една от точките, които дават усещане за хлад/топло са раменете. И съдейки по себе си, хладно ли ми стане, намятам раменете с нещо.
А и за къде сте се разбързали с тази покупка, такова нещо ще е нужно чак за другата зима. Те сега ще са почти напълно неподвижни, чувалите са за активо движещи се деца. А и размерът ще умалее. Те се различават не само по дължината, а и по големината на отворите горе. Деколтето на чувалче за 1г възраст просто няма да завие нищо от телцето на новородено.



newsm10
Виж целия пост
# 611
Я споделете дами как ще празнувате днес? Ще има ли алкохол в менюто ви? Нещо много ми се е допило ... не една чаша!  Rolling Eyes  Laughing
Бъдете здрави и живот и здраве на всички ни хубави здрави бебоци през следващата година.  Hug
Виж целия пост
# 612
Здравейте и от мен,скоро не съм писала...но да споделя...
И аз си имам леко течение,но е прозрачно като засъхне става бяло,но не се притеснявам,защото ми е  от началото на бременността....е сега се засили съвсем леко и най-ваче сутрин като стана...
Но ми направи впечатление,че когато не пия вода през деня,урината ми става тъмна.
За детските чувалчета имам 2 и се надявам,да не умалеят докато дойде време да ги използваме. Иначе за в началото мисля шалте да взема или одеало,а за лятото със сигурност някакво леко одеалце или чаршаф.
Аз вече изпих половин чашка бяло вино Simple Smile
А иначе моя юнак много мърда най-вече вечер към 11 направо се върти навсякъде играе брейк Simple Smile като баща си Simple Smile
Виж целия пост
# 613
Честита Нова 2014 година!!! Пожелавам на всички да сме много здрави,успешни и късметлии през новата година и да имаме живи и здрави бебенца!!!  pregnant  newsm67
Виж целия пост
# 614
Здравейте, мами! Честита Нова година! Пожелавам на всички леко раждане, да гушкаме здрави и сладки бебчета!!!
Записваме се и ние в групата на мартенските бебчета 2014 - следващата двойка близнаци - момченца , от София сме. Термин - около средата на март.


Понеже все още не съм изчела предните страници - искам да попитам организират ли се някакви сбирки на форума? Би било готино да споделяме емоциите не само онлайн  Peace

Ще се радвам, ако се открием и с близнашките майки - ние сме в по-специфична ситуация, така да се каже  Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия