Мартенския татко много е щастлив, усеща вече малкия сладкиш!

  • 30 484
  • 711
# 480
Не знам дали така ми се струва, но мисля, че забелязвам тенденция без да има нужда, майките да искат да раждат секцио. Ей, това не го разбирам! Мен също ме е страх от раждането /първо ще ми е/, не знам какво е, дали боли, как ще се справя и най-вече бебка дали ще излезе лесно, защото съм с тесен таз, но не бих си избрала секцио! Това е коремна операция, не е естествен процес! Възстановяването е продължително във времето, могат да настъпят много повече усложнения и т.н. Мисля, че всяка жена може да преодолее себе си и страха си, ако няма сериозен повод да ражда секцио! Аз лично искам да раждам естествено и се надявам всичко да е наред с мен и бебка, другото минава Simple Smile Всеки решава сам за себе си, но аз просто не го разбирам... А и за мен е важно да "видя какво е" да родиш! Simple Smile
Виж целия пост
# 481
Не знам дали така ми се струва, но мисля, че забелязвам тенденция без да има нужда, майките да искат да раждат секцио. Ей, това не го разбирам! Мен също ме е страх от раждането /първо ще ми е/, не знам какво е, дали боли, как ще се справя и най-вече бебка дали ще излезе лесно, защото съм с тесен таз, но не бих си избрала секцио! Това е коремна операция, не е естествен процес! Възстановяването е продължително във времето, могат да настъпят много повече усложнения и т.н. Мисля, че всяка жена може да преодолее себе си и страха си, ако няма сериозен повод да ражда секцио! Аз лично искам да раждам естествено и се надявам всичко да е наред с мен и бебка, другото минава Simple Smile Всеки решава сам за себе си, но аз просто не го разбирам... А и за мен е важно да "видя какво е" да родиш! Simple Smile

Ей, Йо  Laughing Нещо те е треснал хормона май днес  Hug
Аз съм от тези, които не разбираш.  "Видях какво е" първия път и за себе си съм взела решение да не повтарям. Не всички се възстановяват бавно и продължително след секцио, както и не винаги след нормално раждане си "пушка" на втория час - при мен стана точно обратното  Laughing

Дай да не влизаме в спорове, аз със тебе конкретно не ща да споря де, ти си ми сладур, ама някой ще се впрегне и ще стане една...  Hug
Виж целия пост
# 482
Сис, и да се впрегне някой, аз няма да споря  Joy Не го казах с тази цел, но наистина не мога да разбера, че заради страх от естествен процес, си готова да легнеш под ножа... да оставим избора на всяка една от нас, а неразбирането си остава за мене  Wink
Виж целия пост
# 483
Здравейте, момичета! Бих желала да се присъединя към вас, очакваме нашата малка принцеса на 17 Март. Живея в Англия, но много ми се иска за раждането да съм си в БГ, но за съжаление няма да мога. Има много неща около грижата тук, които не ми харесват, а за самото раждане реално не ти дават избор. За тях е прието всички да раждат естествено, а само майките с проблеми да са секцио.
Относно другите теми, които обсъждате - за пазаруването - все още не сме купили нищо за бебка. Мъжът ми е по-суеверен от мен и иска да изчакаме, но скоро ще започнем,  тъй като не искам да е в последния момент.
Гъбичните инфекции тук се лекуват много странно - на прегледите с акушерката не се взима микробиология, но ако смяташ, че имаш проблем, те насочват към личния лекар. Стори ми се странно, все пак нали затова е акушерката, да следи за всичко, но както и да е. Личната лекарка искаше да ми постави диагноза по телефона и да ми изпише съответното лечение. Аз настоях за преглед и микробиология и съмненията ми за гъби, се потвърдиха. Изписаха ми Клотримазол (Канестен) свещичка за еднократно ползване и външен крем. Не мисля, че имаше някъкъв ефект, но може би донякъде и аз съм виновна, тъй като не я постваих правилно и беше доста некомфортно. Симптомите понамаляха и се надявах, че се е разминало, но след няколко седмици се засилиха и ми изписаха същото лечение. Надявам се да няма повече такива епизоди, тъй като е доста неприятно. Но всички казват, че били съвсем нормални по време на бременност.
Виж целия пост
# 484
Възстановяването си е до човек , познавам момичета възстановили се по-бързо при секцио , отколкото при нормално раждане , както и обратното . Аз  за сега смятам да раждам нормално , освен , ако не се налага секцио
Виж целия пост
# 485
Popet и аз съм в Англия и точно с течение се занимавам в момента , не е много обаче си исках да го изследва и си взех сама проба , в сряда като ходя при мидуайфката ще си разбера резултата Simple Smile
За раждането и мен ме шубе малко Simple Smile но вярвам че всичко ще се подреди по най добрият начин за нас .
Виж целия пост
# 486
По повод на раждането -  смятам,че е излишно да се спори на тема естествено раждане/секцио. Мога да кажа за себе си първото ми раждане беше секцио формулирано ПО ЖЕЛАНИЕ, но за себе си аз чувствах,знаех си,че естествено раждане ще ми е много трудно и тежко и затова реших и родих секцио. Възстанових се супер бързо на 5-тия ден бях забравила вече. Сега пак ще трябва да родя секцио то е ясно. Относно страховете - тях винаги ги и ще ги има първия път и от двата вида раждания ме беше страх, защото незнаех какво ми предстой, е сега пак ме е страх защото секциото си е една голяма коремна операция и като всяка си има рискове, а най- вече ме е страх защото знам какво ме чака.  Blush Много дълго и объркано стана, но исках да кажа,че независимо от начина на родоразрешение най-важно е да родим живи и здрави бебчета.
Виж целия пост
# 487
Аз също съм за нормално раждане...колкото и да боли, ще го изтъпим, нали сме жени  Joy   На времето жените са раждали по 10 деца, удома или по къровете,  под някое дърво и пак са били здрави... Praynig  приодата си знае, аз искам нормално, но при мен няма как- секцио ще е  Weary
Виж целия пост
# 488
И аз подкрепям мнението на Йото. Както ми каза вуйна ми: "Когато раждането ти е първо не те е страх, защото не знаеш какво те очаква, но с второто вече е по-страшно" Simple Smile
Макар, че първото ми раждане беше дълго и родих след почти 24 часови контракции, пак искам да родя нормално, защото се възстанових много бързо и 2 часа след раждането бях на крака. Моето раждане не трябва да ви плаши, защото имам приятелки, които родиха за 2 часа от първата контракция.
Иначе не отричам раждането със секцио, когато е по медицински причини. Дори аз самата не знам как ще родя, защото бебето не се е обърнало още, но по желание не бих избрала секцио.
Виж целия пост
# 489
Аз също съм за нормално раждане...колкото и да боли, ще го изтъпим, нали сме жени  Joy   На времето жените са раждали по 10 деца, удома или по къровете,  под някое дърво и пак са били здрави... Praynig  приодата си знае, аз искам нормално, но при мен няма как- секцио ще е  Weary

Не ми се спори, но тук има голяма заблуда. Вярно ,че са раждали по къровете и вкъщи, но и затова половината от децата им са кръщавани Стоян, Траян, Трайчо и тн. имена, с които са се молели да останат на тази земя понеже, както детската, така и женската смъртност са били много високи.
Виж целия пост
# 490
На всички тук ни предстои раждане- нормално или секцио,страшничко си е, но нали трябва да се успокояваме по някакъв начин.  Peace Все пак ако беше толкова страшно жените нямаше да се навиват да раждат 2-ри, 3-ти път...аз така се успокоявам  newsm78  Всяка жена си решава кое ще е най-добре най-вече за бебчето, да сме здрави всички, да се радваме на здрави деца  Praynig
Виж целия пост
# 491
Аз съм твърдо ЗА нормалното раждане. Първото си дете родих по естествен път и ако всичко е наред искам и второто да е така! Не мога да кажа, че родих лесно, а и няма какво да се лъжем-болката е много голяма и докато не я изпиташ не можеш да я обясниш. Единици са късметлийките,които отиват, раждат за 1 час, стават и след 3 дни си заминават по живо-по здраво.

Не отричам секцио по медицински причини, не отричам и дозата страх, която сковава майките и те решават да изберат оперативното раждане. Всичко си е въпрос на личен избор!
Виж целия пост
# 492
Ужас и срам!  Ще си имам трето бебче през март, но се вълнувам като за първо. То си е почти така, че кака и батко са вече на 16 и 12  години, всичко съм забравила.  Искам да общувам с мами и умирам от ужас от този форум пълен с правила и разни сложни неща. Моля помогнете! Simple Smile

Също мисля, че времето сериозно си напредва и трябва да се взима решение за метод, място и лекари.
Аз сеиозно съм се замислила за водно раждане. @ пъти ходих да гледам ваната в АГ св. София, но познати казват, че отношението там е ужасно, а цените са си доста сериозни...

Вие какво мислите по въпроса?

Виж целия пост
# 493
Ужас и срам!  Ще си имам трето бебче през март,

Защо ужас и срам  newsm78
Виж целия пост
# 494
Ужас и срам!  Ще си имам трето бебче през март, но се вълнувам като за първо. То си е почти така, че кака и батко са вече на 16 и 12  години, всичко съм забравила.  Искам да общувам с мами и умирам от ужас от този форум пълен с правила и разни сложни неща. Моля помогнете! Simple Smile

Също мисля, че времето сериозно си напредва и трябва да се взима решение за метод, място и лекари.
Аз сеиозно съм се замислила за водно раждане. @ пъти ходих да гледам ваната в АГ св. София, но познати казват, че отношението там е ужасно, а цените са си доста сериозни...

Вие какво мислите по въпроса?


И аз бях на обиколка в Св. София и никак не бях очарована от стаята с ваната, а и след обясненията, че всъщност всяко започнало раждане във ваната приключва на магарето не виждам какъв е смисъла. За отношението на лекарите и персонала, като цяло не знам нищо. Мен понеже ме е страх най-много от отношението на екипа по време на раждане мисля да си платя и да се надявам, че това ще окаже нужния ефект Embarassed
Поздравления за смелото решение да имаш още едно бебенце след двете пораснали дечица  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия