Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 33

  • 65 906
  • 737
# 570
За дете, родено месец март, кога трябва да се подаде заявление за получаване на детски?
Ако е този март 2014 - през април. Иначе ако е преди тази година родено детето - няма значение кога ще се подадат документи за детски, стига доходът да е в границите.
Виж целия пост
# 571
Детето е родено март 2014. Благодаря!
Виж целия пост
# 572
може би е още рано,но някакво инфо за детски
Виж целия пост
# 573
Някой може ли да ми каже кога се подава молба за еднократна помощ за първокласник и какви точно документи се носят.
Виж целия пост
# 574
Някой може ли да ми каже кога се подава молба за еднократна помощ за първокласник и какви точно документи се носят.
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135441920
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135456128
Виж целия пост
# 575
Благодаря!
Виж целия пост
# 576
 В нашето училище днес върнали децата,12 клас абитуриенти като искали бележки и им
казали,вече закона е до 16 години Shocked,не ви се полагат,а миналата година служителката
ми каза че се полагат до 30 юни детски,дотогава се водeли ученици...
Знае ли някой за такива промени Thinking
Виж целия пост
# 577
до 18г. е закона за получаване на детски
Виж целия пост
# 578
В декларацията пише до завършване на средно образование, но не повече от 20 години.

до 18г. е закона за получаване на детски
Кой е този закон?
Виж целия пост
# 579
В нашето училище днес върнали децата,12 клас абитуриенти като искали бележки и им
казали,вече закона е до 16 години Shocked,не ви се полагат,а миналата година служителката
ми каза че се полагат до 30 юни детски,дотогава се водили ученици...
Знае ли някой за такива промени Thinking

Няма такова нещо- месечните помощи за деца все още се получават до завършване на средно образование или до навършване на 20 години. Нека родителите си търсят правата- някой просто е информиран грешно
Виж целия пост
# 580
 HugБлагодаря ви за отговорите,и ние родителите останахме учудени.
Виж целия пост
# 581
В декларацията пише до завършване на средно образование, но не повече от 20 години.

до 18г. е закона за получаване на детски
Кой е този закон?
Тъй като не знам как да покажа линк, копирах информацията: МЕСЕЧНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕТЕ ДО ЗАВЪРШВАНЕ НА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ, НО НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 20-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ

Помощта се изплаща ако са налице и следните условия:

1.Доходът на човек в семейството да е под или равен на 350 лв бруто.
2.     Детето не е настанено за отглеждане на пълна държавна издръжка в специализирана институция за деца;
3.     До завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст, редовно посещава училище, освен ако това е невъзможно поради здравословното му състояние. Смята се, че детето редовно посещава училище ако е записано в дневна, вечерна, задочна, индивидуална, самостоятелна, кореспондентска или дистанционна форма на обучение.
4.     Живее постоянно в страната. Това означава, че за предходните 12 месеца спрямо месеца, през който е подадена молба-декларацията, детето трябва да е пребивавало на територията на страната повече от 183 дни, с изключение на децата до навършване на една година.
Виж целия пост
# 582
Това, което си копирала и това, с което съм те цитирала, се разминават с има няма две години.
А това първото е подвеждащ отговор към родители на абитуриенти, които са най-вероятно на 19 години.
Не е приятно да се подвеждат хората. Затова не пишете наизуст.
Виж целия пост
# 583
Има детски и чл.8, но още не са активни по сметките. С нет банкиране съм.
Виж целия пост
# 584
как така не са активни? коя община, кой град
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия