Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 4

  • 187 926
  • 723
# 570
"Роберто се облегна на рамката на вратата и се загледа разсеяно към улицата. Колите минаваха. Някои увеличаваха скорост и изпреварваха онези, които едва-едва пъплеха. И едните, и другите спираха на светофара на ъгъла.
Помисли си, че и животът му беше такъв: с многобройни събития, които различаваше смътно около себе си - някои от тях преминаваха забързано, други - прекалено бавно, но всички се нижеха като безкраен керван.
"Колко глупаво би било дадено събитие да се спре по средата на пътя, препречвайки пътя на следващите - помисли си той - И все пак, понякога животът ми сякаш прилича на огромно задръстване"

"Да се обичаме с отворени очи"
от Хорхе Букай
Виж целия пост
# 571
" Аз не обичам думите. Ако човек обича някого, най- доброто което може да направи, е да го покаже..." Емил Зола
Виж целия пост
# 572
"Прави са онези, които се страхуват да разгърнат книга, защото никой не знае точно какво ще прочете в нея."

Кърт Вонегът
Виж целия пост
# 573
Защото както всяко друго изкуство, така и любовта трябва да бъде опозната, изпитана и практикувана.Никога или много рядко, както при изкуството, първият опит в любовта може да бъде напълно успешен.Шекспир, този най-задълбочен психолог на всички времена, знаел това много добре, показвайки, че почти винаги една по-слаба любов служи за начален етап, предхождащ истинската страст, която ще пламне някой ден.

Мария Стюарт-Стефан Цвайг
Виж целия пост
# 574

"Да си жив означава да имаш белези."


„И не се страхувай от загубата. Ако е правилно, ще се случи. Най-важното е да не се бърза. Нищо добро не се изплъзва"


Джон Стайнбек
Виж целия пост
# 575
Такива са младите. Мислят, че по-възрастните хора са съвсем изкуфели. Забравят, че и ние сме били като тях. Сега ни виждат изморени и остарели. Затова смятат, че светът им принадлежи изцяло. Но ние сме се научили да превръщаме огледалата в прозорци, а те все още стоят прехласнати пред огледалата и се любуват на собствения си лик.

В. С. Андрюс
Виж целия пост
# 576
''Представи си нещо метафорично,
 даже леко цинично..
 ти си цигара..
 да,точно онази,
 която вчера със сутрешното кафе ти си запали.
 Онази,крайната,леко измачкана,
 в кутията боро,
 просто помощ на хората в трудни моменти.
 Нещо ти липсва,не мислиш ли тъй?
 А,да,пламъкът май?
 Хайде,тичай,открий си запалка,
 и после търси и душата''

''-И знаеш ли какво мое мило,малко момиче,ще ти кажа.-отговори баща ми.-Трябва да спреш да се връщаш в миналото,знаеш ли защо...явно не и затова съм тук да ти кажа.Защото там няма да намериш утеха,няма да намериш щастието,което така усърдно търсиш.Няма да намериш силите,които искаш,за да продължиш.Там има само мрак и скътани в някое ъгълче,огряно от светлина,онези спомени,които няма да забравиш...но от спомени не се живее...."

''И страдам.Аз презрях
  радостите на живота.Страдам
  в доброто ясно-в тъмен грях
  когато падам,
  аз страдам.

  И търся.И в страдание живот се изхаби,
  да търся-все страданието,може би.''

                                                                                  -Яворов
Виж целия пост
# 577
Днес едно дете ме попита: ‘‘Сърцето на едно и също място ли си стои или се мести?‘‘
Аз: ‘‘Не сърцето си стои на едно място, в ляво..‘‘ и в същото време си мислех... един ден, ще пораснеш и тогава ще осъзнаеш, че сърцето живее на хиляди различни места, без да остава винаги на едно и също място. Качва се в гърлото ти, когато изпитваш емоция или пада в стомаха, когато те е страх или те боли нещо. Понякога бие по-силно, понякога сменя мястото си с мозъка. Пораснеш ли ще разбереш да поставяш сърцето си в нечии други ръце и повечето пъти ще ти го връщат наранено.. Ще има дни когато ще си мислиш, че вече нямаш сърце и ще го търсиш из спомени, парфюми, погледи... После ще дойде ден, в който ще разбереш, че не всички имат сърце."


Не знам от кого е, но много ми хареса.
Виж целия пост
# 578
Страхотна тема. Благодаря ви   bouquet

"А най-жалкото е, че след като си се борил неистово, да кажем двадесет години, и си получил онова, към което си се стремял, в повечето случаи установяваш, че дори не можеш да му се зарадваш, че не ти е донесло щастието, което си очаквал."
Героични години - Арчибалд Кронин
Виж целия пост
# 579
"Послушай морето, което вечно целува сушата, без да й обещава нищо. Научи езика му и престани да ме питаш дали те обичам. Любовта не е обещание. Обещанието е несигурност, която ражда лъжа. Недей ме пита... Не ми обещавай..."

"Созополска импресия" - Стефан Цанев
Виж целия пост
# 580
"Винаги бе успявал да отгатне мислите й, а той бе единственият човек на света, от когото би желала да ги скрие."
Отнесени от вихъра
Виж целия пост
# 581
“- Какво казваш, трябва да направим?
- Трябва да покорим света!
- Кога?
- Веднага!
- Аз и ти?
- Ти и аз.
- Защо?
- Защо какво?
- Да го покоряваме - света?
- За...кеф.”


''18% сиво''
Виж целия пост
# 582
-Аз живях ли те? - попита човекът.
-Ти, разбра ли ме? - попита животът.
-Как да знам това? - учуди се човекът.
-Просто е! Обича ли шумно? Страда ли тихо? Смя ли се гръмко? Плака ли тайно? Помага ли, без да те молят? Помагаха ли ти, без да ги молиш? Обича ли, без да те молят? Обичаха ли те, без да ги молиш? Страда ли, без да го заслужаваш? Нараняваше ли, без да го заслужават? Усмихваше ли се на завистта? Или тя ти се надсмиваше? Ухапа ли омразата или тя ухапа теб... ? - попита животът.
- Да! От всичко опитах! - отговори човекът.
-Е, продължавай да ме живееш! Има какво още да научиш за мен! - отговори животът и започна да пише новите си въпроси.

/Н. Сунгурова/
Виж целия пост
# 583
"Интелектът е онова, което остава, след като сме забравили всичко, което сме учили в училище!"
Алберт Айнщайн
Виж целия пост
# 584
Женската красота не е в дрехите, които тя носи, фигурата, която има, или начина, по който си прави прическата. Женската красота се вижда от очите й, защото те са прозорецът към нейната душа – мястото, където е любовта - Одри Хепбърн

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия