Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 389 649
  • 2 198
# 1 725
Страшно съм възмутена! Не е по темата, но касае един от на-добрите детски лекари, възпитаник на СМГ:
https://www.facebook.com/stankoj/posts/10211672046453909
Виж целия пост
# 1 726
Добре,че сподели!
Виж целия пост
# 1 727
дано да има и други достойни хора - не само от системата на здравеопазването, да имат силата и куража да говорят.
Виж целия пост
# 1 728
Някой има ли идея кога ще излезнат резултатите от тренировъчния тест на СМГ, който беше на 19.02?
Виж целия пост
# 1 729
Предполагам най-късно утре, предвид това, че после са почивни дни.
Виж целия пост
# 1 730
Здравейте, синът ми догодина ще е 2-ри клас и съм в чуденка дали да го записваме още тогава на курсовете или да изчакаме малко. Можете ли да ми помогнете с малко информация/съвети:

1. Колко са модулите на година, три ли? Ако не го запишем за първия от есента, след това можем ли да се включим към следващ в средата на учебната година?
2. Колко часа продължава един урок?
3. Гледам, че повечето сте си записали децата за курсовете от 8:00ч. - има ли някаква конкретна причина, по-добрите преподаватели ли са тогава или просто идеята е да свършат по-рано през деня и да имат време за почивка?
4. Ако решим да го запишем от 3-ти или 4-ти клас, децата, които са посещавали предишни години, имат ли някакво предимство при записването, дали ще успеем да се вредим?

Много ще съм благодарна да се включите с коментар, защото точно тази информация не успях да намеря на сайта на СМГ. Blush
Виж целия пост
# 1 731
1. Колко са модулите на година, три ли? Ако не го запишем за първия от есента, след това можем ли да се включим към следващ в средата на учебната година? - Три за 2 и 3-ти клас. Ако има свободно място, а обикновено има поне някой отказал се като нас след първи модул, може на втори или трети да се запишете
2. Колко часа продължава един урок? - Два астронамически часа с мноого малка почивка посредата
3. Гледам, че повечето сте си записали децата за курсовете от 8:00ч. - има ли някаква конкретна причина, по-добрите преподаватели ли са тогава или просто идеята е да свършат по-рано през деня и да имат време за почивка? Едни и същи учители често водят и от 8 и 10 и по-късно часове в един и същи ден. На мен лично ми допада повече да приключат в десет, за да не ми се разкъсва целият ден. Но преценката е според конкретното дете и организацията на деня, кое ще е по-подходящо особено за по-малко детенце може би по-удачно е от 10. Моите бяха от 10 във втори клас първи модул, и в трети, сега са от 8 сутринта. И децата и аз сме по-доволни сега, когато са сутрин. Може и до Велинград да отидем след курса, могат на кънки да ходят или да си играят навън и да имат време и за домашните и тн 
4. Ако решим да го запишем от 3-ти или 4-ти клас, децата, които са посещавали предишни години, имат ли някакво предимство при записването, дали ще успеем да се вредим? Да децата, които са били на курс преди това имат предимство. Първо се записват тези, които остават при същият преподавател, после тези, които смянят преподавателя и накрая тези, които досега не са посещавали курсове. Опашките са големи и започват от много рано сутринта. Често има броени преподаватели останали, когато ти дойде реда. Лично аз намирам огромна разлика в работата между преподавателите и съм много доволна от това, че смених преподавателя благодарение на предимството ни миналата година.

Много ще съм благодарна да се включите с коментар, защото точно тази информация не успях да намеря на сайта на СМГ. Blush

Виж целия пост
# 1 732
Напомням, че тази година няма да може децата ни от четвърти клас да се явяват на Кенгуру в СМГ след курсовете.
Според наредбата на РУО до шести този месец трябва да се попълни декларация към училищата, че искат да  участват. Така, че ако някой е пропуснал тази информация е добре да провери ситуацията в неговото училище, тъй като няма никакво време за реакция.

Скрит текст:
Цитат
Изх. №РУО1- 2535/ 28.02.2017 г.
ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,
В изпълнение на заповед №РД09-1369/15.09.2016 г. на министъра на образованието и науката за организиране и провеждане на ученическите олимпиади и на националните състезания през учебната 2016/2017 г., Ви уведомявам, че съгласно Регламента на математическото състезание „Европейско кенгуру“ областният кръг за учениците от IV клас се организира от Регионално управление на образованието на София-град, както следва:
Учениците от IV клас участват без такса правоучастие в областния кръг на 18.03.2017 г. от 11:00 до 12:30 часа. Времетраенето на областния кръг е 90 мин.
Учениците заемат определените им места до 10:30 ч. и в продължение на 30 минути се подготвят за началото на състезанието, както следва: получават бланки за попълване на отговори и с помощта на квесторите попълват необходимите лични данни върху бланките. Квесторите дават указания за начина на попълване на отговорите.
Форматът на областния кръг е 24 задачи с избираем отговор и 2 задачи с кратък свободен отговор. Отговорите се нанасят върху индивидуални бланки и се проверяват централно от Националната комисия. За всеки верен отговор на задачи с номера 1–10 се присъждат 3 точки, на задачи с номера 11–20 се присъждат 4 точки, а на задачи с номера 21–26 се присъждат 5 точки. За грешен или непосочен отговор не се отнемат точки. Максималният брой точки е 100.
За изпълнение на Регламента на математическото състезание „Европейско кенгуру“ през учебната 2016/2017 г. моля в срок до 06.03.2017 г. да изпратите на хартиен носител в деловодството на РУО – София град и на електронен адрес: bobi_kaneva@abv.bg списък на желаещите ученици в IV клас от повереното Ви училище за участие в областния кръг на математическото състезание „Европейско кенгуру“, с приложени заявления от страна на родителите им.
В същия срок, моля да изпратите на хартиен носител в стая 512 на РУО – София град и на електронен адрес: bobi_kaneva@abv.bg списък на квестори от Вашето училище, като съобразите броя им според броя на желаещи ученици /на 8 ученика – един квестор/
Националният кръг на състезанието ще се проведе на 06.06.2017 г. в София с времетраене 75 мин. За този кръг участието също е без такса правоучастие.
Приложения:
1. Регламент
2. Заявка за участие.
ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД
Виж целия пост
# 1 733
Aila, много ти благодаря за подробната информация! Hug
Виж целия пост
# 1 734
Айла, имаш предвид че 4ти клас няма да могат в смг,нали? Тъй като другите класове могат, мисля.

Резултатите от пробния май няма да излязат днес, за съжаление...
Виж целия пост
# 1 735
Довечера мога да проверя дали рез.от пробния не са залепени на таблото в СМГ след работно време и ще споделя.
Виж целия пост
# 1 736
Здравейте, синът ми догодина ще е 2-ри клас и съм в чуденка дали да го записваме още тогава на курсовете или да изчакаме малко. Можете ли да ми помогнете с малко информация/съвети:

1. Колко са модулите на година, три ли? Ако не го запишем за първия от есента, след това можем ли да се включим към следващ в средата на учебната година?
2. Колко часа продължава един урок?
3. Гледам, че повечето сте си записали децата за курсовете от 8:00ч. - има ли някаква конкретна причина, по-добрите преподаватели ли са тогава или просто идеята е да свършат по-рано през деня и да имат време за почивка?
4. Ако решим да го запишем от 3-ти или 4-ти клас, децата, които са посещавали предишни години, имат ли някакво предимство при записването, дали ще успеем да се вредим?

Много ще съм благодарна да се включите с коментар, защото точно тази информация не успях да намеря на сайта на СМГ. Blush

Най-добре е да запишете детето още от началото на учебната година.
Родители записват възможно най-ранния час, за да бъдат свободни след това.
Ако го запишете в 4 клас, почти няма шанс да се класира. Освен ако преди това не се е подготвял другаде.
Виж целия пост
# 1 737
Да само за четвърти клас са проблемите, ще го коригирам и напиша изрично в поста, пропуснала съм  Hug
Виж целия пост
# 1 738
Ако го запишете в 4 клас, почти няма шанс да се класира. Освен ако преди това не се е подготвял другаде.
Не е точно така. А и може да посещава курс не точно в СМГ  Grinning
Виж целия пост
# 1 739
Тази вечер нямаше резултати от пробния на таблото.Говорих с охраната и той каза,че също знаел за днес,че ще ги публикуват,но явно остава за понеделник.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия