Ирландия (13-та, но не фатална!) празнична Коледно- Новогодишна тема

  • 34 873
  • 758
# 690


Но искам да ви попитам,вие как отидохте там....?...Какво работите сега?какви наеми си позволявате да плащате за квартира?какви заплати получавате?
П.С. Проверих и дипломата ми се признава в Ирландия,не трябва да държа изпити по професията си,а само езиковите нива....


Аз със самолет. През 2003 година когато имаше още визи. Моя опит с идването няма да ти е от полза.
Няма да коментирам какво работя, пък и надали някой друг ще го направи. Само на хора, които познавам лично мога да кажа какво и къде работя.
Не плащам наем, плащам ипотека за къщата си. И в този случай не мога да помогна.Има интернет, търсачки. Влизаш и гледаш колко са наемите в Ирландия.
Заплатата си също няма да коментирам. Както и за какво си харча парите и какъв стандарт на живот имам.
 Въпросите, които задаваш са много лични.

И с риск да стана малко груба и да ме обвиниш в невъзпитание ще кажа- Аз имам време да отговарям на всеки, но ти нямаш време да прочетеш 13 теми. Да не би твоето време да е по ценно от моето?
Виж целия пост
# 691
Ето тук има отговори на всичките ти въпроси:

http://www.citizensinformation.ie/en/

А цените на квартирите можеш да видиш в линковете, които вече сме дали на първа страница.
Няма нужда да четеш 13 теми от по 50 страници. Peace

П.С. И аз дойдох със самолет, не мога да пътувам с ферибот.
Виж целия пост
# 692
Цитат
Аз със самолет. През 2003 година когато имаше още визи. Моя опит с идването няма да ти е от полза.
Няма да коментирам какво работя, пък и надали някой друг ще го направи. Само на хора, които познавам лично мога да кажа какво и къде работя.
Не плащам наем, плащам ипотека за къщата си. И в този случай не мога да помогна.Има интернет, търсачки. Влизаш и гледаш колко са наемите в Ирландия.
Заплатата си също няма да коментирам. Както и за какво си харча парите и какъв стандарт на живот имам.
 Въпросите, които задаваш са много лични.

И с риск да стана малко груба и да ме обвиниш в невъзпитание ще кажа- Аз имам време да отговарям на всеки, но ти нямаш време да прочетеш 13 теми. Да не би твоето време да е по ценно от моето?

Simple Smile Такива сме си ние българите гилти.Никой няма да ми помогне и да ми обясни....Няма значение на кой времето е по скъпо...Писах в този форум защото исках ясен и точен отговор от хора които всеки денотделят доста време да пишат какви ли не работи за какво ли не....та помислих че някой може да ми отдели 10 мин да надраска нагрубо нещо.....е явно гилти в този форум за теб са най важни рецептите и офертите по магазинчетата....и не, не си груб/а....разбирам те че нямаш време да се занимаваш с мен ...можеше просто да не ми пишеш...вместо да злобееш... Simple Smile
Виж целия пост
# 693
Такива сме си ние българите

Не знам какви сте "вие", но аз към такива хора не желая да бъда причислявана! Naughty
Дадох ти линк, в който има толкова подробно обяснено всичко, по всякакви въпроси!
Какво още искаш?!
Да те хвана за ръчичка и да свърша всичко вместо теб ли?
Значи те мързи да цъкнеш на един линк и да намериш инфото, което ти е нужно, но не те домързя да пишеш злобарски коментарчета какви били българите?!
Пфффф..... Crossing Arms

П.С. Всички "НИЕ БЪЛГАРИТЕ", които аз познавам и към които се причислявам, не се вписват/вписваме в картинката ти! Naughty
Виж целия пост
# 694
 leodikaprio заяждаш се на дребно. Всеки тръгнал за чужбина извървява своя път. И след като си била в Белгия би трябвало да го знаеш. Така, че ако искаш да смениш България с друга държава, сядай и чети. Дали тук или други сайтове, но с достоверна информация от първа ръка.
Тук е една жена на пазара каза.
Каквото и грубо да ти надраскам, няма да ти е достатъчно.
Ако имаш конкретни въпроси кое как и къде питай.
Но твойте въпроси са много общи и прекалено лични, което не говори за добро възпитание. Колко получавам? Ако ти кажа 100К, дали и ти ще получаваш толкова?

Мога да те уверя, че не злобея.



Simple Smile Такива сме си ние българите гилти.
Говори за себе си, аз съм с ирландски паспорт и не ме слагай под един знаменател с българите.
Виж целия пост
# 695
Цитат
Не знам какви сте "вие", но аз към такива хора не желая да бъда причислявана! Naughty
Дадох ти линк, в който има толкова подробно обяснено всичко, по всякакви въпроси!
Какво още искаш?!
Да те хвана за ръчичка и да свърша всичко вместо теб ли?
Значи те мързи да цъкнеш на един линк и да намериш инфото, което ти е нужно, но не те домързя да пишеш злобарски коментарчета какви били българите?!
Пфффф.....

за теб нищо не съм писала... даде ми линк от който съм доволна....благодаря за което
Виж целия пост
# 696
Е, как не си, като пишеш "такива сме ние българите"?
Аз да не съм циганка?
Не, че има лошо ако някой е циганин, но аз съм си българка, на 100%, и такова отношение и охарактеризиране ме обижда!

Виж целия пост
# 697
прекалено голямо ти е самочувствието гилти.
слез на земята...какво като си с ирландски паспорт...ти не си ли била на нулата а?не си ли имала нужда от помощ?теб ако ще и американски паспорт да ти дадат даже и на луната да те пратят все същата ще си останеш.... Simple Smile полувината отделение ти се смее на акъла.... те четат с мен.... поздрави от АГ компекс на УМБАЛ Плевен :*
Виж целия пост
# 698
 leodikaprio на земята съм. Здраво стъпила.
Довиждане от мен, нека отделението ти помага, както се смеят с теб.

Дано да успееш с това отношение към живота и заобикалящите те.
Виж целия пост
# 699
аз съм сигурна че съм по-успяла от теб.... Simple Smile
Не ми е нужно да ми пожелаваш успех...имам си го Simple Smile чао чао
Виж целия пост
# 700
Отвратително!!! Sick

Само да кажа, че с такова отношение към околните, тук няма да те приемат с отворени обятия, да знаеш.
Нищо, че не са "вие българите", а са "те, ирландците".
Много грозно, много!
Но пък си права, че много от българите са именно такива (разбирай като теб!), за това и много хора не желаят да ви отговарят, а и ви се носи славата "навън" де. ooooh!

П.С. Тук до скоро четяха и пишеха Модератори, ако това отношение им харесва, нека го оставят, лично на мен не ми пречи.
Както е казано, човек сам каквото си направи, никой друг не може да му направи! Tired
Виж целия пост
# 701
leodikaprio, момичетата любезно Ви приканиха да прегледате първия постинг на темата, където ще откриете систематизирана информация, както и Ви предоставиха линк с отговори на въпросите Ви:

Цитат
Ето тук има отговори на всичките ти въпроси:
http://www.citizensinformation.ie/en/

Не е възпитано да се задават лични въпроси и съвсем резонно Ви отказват отговори!
Още по-невъзпитано е да влизате с шут тук и да обиждате!
Ако искате дните Ви тук да не бъдат преброени, запознайте се с правилата на форума и ги спазвайте!
Виж целия пост
# 702
вижте какво в повече ми дойде тази злоба..толкова много изписахте срещу мен,че вместо това щеше да ви е по-кратко да ми отговорите на въпросите от първия ми пост и всичко да приключи така бързо както и започна....но не ... аз съм виновната нали Simple Smile чао от мен....дано Господ да ме пази и вас също.Успех на всички
Виж целия пост
# 703
leodikaprio, Вие изчетохте ли поне систематизираната информация в заглавния постинг?
Аз няма как да Ви отговоря на нито един въпрос, дори да имам желание, защото не съм стъпвала в Ирландия.
Но пък съгласете се, че не можете да настоявате да Ви се сдъвче инфото и да Ви се поднесе, тъй като  нямате време да четете и то не всички теми, не дори една от тях, а страница!, която жените са направили точно с цел да бъде от помощ. Tired

Имате време да влизате в излишни полемики, а нямате да прочетете това, което е най-важно за Вас в момента? Ами, след като не желаете да си помогнете, не очаквайте от другите да го направят.

Сега ще помоля всички да се върнем към темата!
Виж целия пост
# 704
Аз май съм единствения тъпчо дето изчете всичките теми преди да се разпиша във форума. Според мен е въпрос на култура на общуването. Явно дамата е медицинско лице. Дали някой хирург по време на операция пита колегите си по форумите " абе я ми кажете откъде севлиза за апендесита" или преди това е попрочел малко.
А четенето на 13 теми е дори забавно. Научих откъде в Дъблин може да се купи кисело зеле и лютеница. И придобих представа за живота на хората там. На настроенията и трудностите. За цифрите и процедурите си има сайтове и закони.
А ако сте решили да отивате в Ирландия, няма нищо лошо да изгубите седмица-две в четене. Да знаете това облагородява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия