СЕДМИ КЛАС - ще бъдем ли през зимната ваканция пас? - тема № 40

  • 51 520
  • 745
# 210
Моя държи рекорда:-) преброил е 18 ъгли:-)))
Има и други грешки, но като цяло съм доста доволна:-)
Виж целия пост
# 211
[А от РИО би трябвало да са изпратили критериите за оценяване още вчера или днес,
за да започне проверката, така че скоро ще разберем какво е имал предвид съставителят
с 20 задача.

На сайта на РИО София Град са качени критериите за оценка, но файловете са защитени с парола или поне при мен така се появява, много странно, защо ли пък е тази тайнственост!
Виж целия пост
# 212
Излезли са резултатите от пробните на Вектор във Варна. Моят син е с 88т. по математика, доволна съм.
Виж целия пост
# 213
Какво е нивото на сложност на задачите от общински кръгове на олимпиадите спрямо НВО - по-сложни или със същата сложност?
Виж целия пост
# 214
[А от РИО би трябвало да са изпратили критериите за оценяване още вчера или днес,
за да започне проверката, така че скоро ще разберем какво е имал предвид съставителят
с 20 задача.

На сайта на РИО София Град са качени критериите за оценка, но файловете са защитени с парола или поне при мен така се появява, много странно, защо ли пък е тази тайнственост!
Има парола, да Simple Smile
И моя син е писал 8 ъгъла.
Виж целия пост
# 215
А някой има ли обяснение защо олимпиадата е с формата на НВО, но е  4 часа? Задачите не съм ги гледала, да не би да са по-трудни ?
Виж целия пост
# 216
Излезли са резултатите от пробните на Вектор във Варна. Моят син е с 88т. по математика, доволна съм.
Браво! Simple Smile
100 точки ли е максимумът и по двата предмета?
Моят има 87т. по математика и  92 т. по БЕЛ.
Точно както предполагах - дете от математическа гимназия ще е с по-високи резултати по БЕЛ... То е една каша с нашата учителка по математика тази година. Точно в 7 клас... Sad

Тези два изпита поне са били обективни, защото е нямало познати за подсказване и преписване. Но вчера на олимпиадата по математика не е било така... Децата явно не могат да се осъзнаят да не го правят, но защо квесторите не могат да предотвратят подсказването/преписването...? Иначе вчера е бил максимумът като време на състезание - 3 1/2 часа май никога не е стоял. Доста по-трудно от пробния изпит според сина ми.

И аз се чудех дали общинските кръгове на олимпиадите са по-сложни спрямо самото НВО.
Имам ПИ, олимпиада (Варна), но още не мога да намеря време да ги снимам, а и по-добре като видя резултатите/отговорите.

Няколко уикенда вече без почивка както повечето деца. И то вече при настройка за ваканция. Все повече липсва желание за учене по всички предмети и аз не мога да настоявам в тези последни седмици преди ваканцията (макар и с контролни), когато няма почивка седмици наред. В неделя следобед толкова му беше дотегнало, че искаше да не ходи на урок по японски, което всъщност е най-лекото и най-приятното от всичко. Все пак отиде, защото е твърде малка групата и именно интересно и приятно е било (вкл. с японски сладки).

За олимпиадата по БЕЛ се чудя ще могат ли децата да пишат около 3 страници отговор на литературен въпрос. Едно време пишехме по 3-4, но сякаш от по-ранни класове започвахме, а не от седми...  Thinking
 
Виж целия пост
# 217
За олимпиадата по БЕЛ се чудя ще могат ли децата да пишат около 3 страници отговор на литературен въпрос.

При нас олимпиадата беше в петък. Младежът каза, че ОЛВ му е излязъл около две страници и половина, но идея си нямам какво точно е писал.  Simple Smile
Виж целия пост
# 218
При нас олимпиадата беше в петък. Младежът каза, че ОЛВ му е излязъл около две страници и половина, но идея си нямам какво точно е писал.  Simple Smile

А можеш ли да споделиш какъв въпрос са им дали?

Моят младеж досега е писал един единствен ОЛВ/ЛИС, с много мъки и подпорки от разни помагала.
Чудя се има ли смисъл да ходи и на олимпиада по БЕЛ, въпреки че засега се кани да отиде  Thinking
Може и сам да се откаже, при нас е в първия ден от ваканцията, същия ден следобед е на курс,
на следващия ден пак с голямото вътрешно контролно/ПИ  Whistling
Виж целия пост
# 219
Не помня точната формулировка, но беше нещо за връзката на завета на Странджата с живота и смъртта му.
В Гугъл ми излезе подобен въпрос: ОТГОВАРЯ ЛИ ЗАВЕТЪТ НА СТРАНДЖАТА „УМРИ ЗА БЪЛГАРИЯ!” НА НЕГОВИЯ ЖИВОТ И СМЪРТТА МУ?
Виж целия пост
# 220
svet65, браво на детето. Моят син не ходи на пробния по БЕЛ, а иначе и неговото мнение е, че задачите на вчерашната олимпиада са били по-трудни от пробния.
Виж целия пост
# 221
Моят син беше вчера на олимпиадата по математика. Четири от задачите не са ги решили понеже били назад с материала. Спомена, че примерчетата били лесни и за задача с процент преоценка на стоки в магазин. Опитах да отворя файла в РИО Варна, но ми иска парола. Защо си ги стискат тия задачи и не ни ги покажат...?
Виж целия пост
# 222
Привет на всички!
Имам много работа напоследък и не мога нито да пиша, нито да ви чета. Дилемата, с която връхлитам, е как да си планиам отпуската догодина, за да бъда до детето, когато ще му трябвам? Някоя от вас направила ли си е план?
Виж целия пост
# 223
И при нас имаше задача с преоценка на стоки. Синът ми така се е оа..ал на нея... не е истина просто. Много глупаво и недомислено решение. И даже ми се чуди - защо всички получили 150, а само той - 600 лв .    Ами логично е, викам - как ще е 600 лв и след преоценка от 20 % ще стане 120. Ама кой да мисли... от 24-та решено само едното подусловие, а 21-ва имитира задача от движение и самият текст го е уплашил. Така и не я е продължил.  А задачата е толкова интересна и приложима. Както и да е, вчера се готвеше за класна по български и нямах душа да го карам да преработи задачите, но мине ли класната днес, ще изработим цялата олимоиада старателно. За първи път виждам подобна олимпиада - досега винаги бяха 4 задачи за разписване, и то далеч не леки. А тази си беше направо НВО с взетия до момента материал.
В събота следобед беше и на опимпиада по физика, за която се изказа, че била много лека и задачите се решавали безпроблемно. Как се справи с тя, а математиката обърка  newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 224
Привет на всички!
Имам много работа напоследък и не мога нито да пиша, нито да ви чета. Дилемата, с която връхлитам, е как да си планиам отпуската догодина, за да бъда до детето, когато ще му трябвам? Някоя от вас направила ли си е план?

Аз планирах като се съобразявах с Графика на дейностите по приема за 2014/2015 уч. година
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия