КГБ = Клуб на Готините Баби - 141.

  • 97 130
  • 736
# 630
За много  години момичета!!
Не съм писала отдавна ,но ви чета! Радвам се когато имате празници!! Притеснявам се
когато има болни!! Бъдете здрави и щастливи!
Аз прекарах грипът ,много тежко.
Отново ще ставам баба ,а Алекс батко. Grinning
ММ казва дано сега и синът да се"
 мобилизира"" и той да ни зарадва с бебе!
Добре дошли на новите бабетки!! Hug
Промените във времето ми влияят зле. Налага се често да пия мента ,глог
и валериан. newsm78

Хубав ден!!
Виж целия пост
# 631
Гледам малката, дядото и той си е у дома и съм копирала поста си....затова се опитах да го изтрия... newsm78
Виж целия пост
# 632
      Е,най-накрая сколасах със снимките! ooooh!
     Това е питката:

      Тортата:

      Мъфините:   

     Сега виждам,че фотоапарата е пропуснал Нова Година!Не знам защо ми дава стари дати! newsm78
      А сега "расцепките".Тортата е на основата на "Въздушна торта", но малко "поВалюшена"! Laughing
     Продукти:
      3-4 големи картофа- сварени
      1 буркан кисели краставички
      1 бомбичка шунка
      200-300г кашкавал
      6 варени яйца

          За крема:
      2 майонези от по 200г
      1 пакетче сирене "Крема"
   Смесват се ,аз сложих дполнително черен пипер и 2-3 суп.лъжици от водичката на киселите краставички.

      Във форма за торта с падащ борд първо облепих борда с алуминиево фолио.Първо настъргах картофите,намазах с крема,
настърганите краставички,крем,
настърганата шунка,крем,
настъргания кашкавал,крем,
най-отгоре настъргах яйцата.
     Оставих си малко от крема,за да я намажа отстрани,като махна ринга.Украсата е ала "чичко Гугъл".

    Кари, честита ти премяна! LaughingДа си ги носиш със здраве! Hug Ново село е голямо/било Sad/ село,но е село.
     Е ,много исках да си постна снимките като Ивлин с "цък",ама като не зная как!Сега поста ми стана като магистрала"Тракия"! Joy
     

         
Виж целия пост
# 633
beldos, това са много хубави новини.....
Виж целия пост
# 634
          Ивлин,  пропуснах да кажа колко сте готини! Hug Heart EyesХубава компания сте си заформили!А грамотата-задължително в рамка!
         И  Hug за beldos за чудесната новина!
Виж целия пост
# 635
Валюша и трите ти творения са за първо място,напълно заслужено. Hug
Виж целия пост
# 636
Един северен и студен поздрав и от мен. Сутринта температурата беше минус 20 градуса. Мислех си, че децата няма да излизат през междучасията (тук границата е минус 15 градуса). Амиии, няма такова нещо- всяко междучасие- навън....

Чета, че много вируси са ви налегнали. Да не се хваля напразно, но аз мнооого рядко боледувам- на 2-3 години по веднъж (и все се случва, че си нося някои вирус от България). Навярно тези студове тук трепят всички вируси. Иначе си ближем и сладолед на -15 градуса (днес с една колежка си изблизахме по един навън, докато си говорехме).

Нещо този бабин ден никога не ми е бил познат като празник...може би защото не го свързвам с баби.... ThinkingИли защото като бях малка все ме влачеха на този ден в OF-клуба и аз не можех да разбера какви баби са моята вечно млада и красива мама, или винаги издокараната и добре подържана съседка.....  newsm78

Да се оплача (то няма да ми помогнете, ама да си кажа). Донесохме на зеTя подарък от България- пуловер. Беше купен от мола на Ситняково (не му помня името), а и не беше и евтин....абе като за зет, да не се излагаме. Той много го хареса и се зарадва, че е красив и ефектен. Изпрали го те (както е указано на етикета) и след изпиране пуловера започнал да се къса по шевовете. Ходих да видя дали не мога да го оправя, но установих, че конците са като излинели и не може да се оправи....Поне ги успокоух, че се е късал в къщи, а не като е на работа и в проекта, по които работи зетя са поне 50-60 човека.... Embarassed
Виж целия пост
# 637
Добра вечер!
Снощи бях до късно пред печката и сега ще си дояждаме остатъците от колета Smile
Прибрах се и цопнах тук.
Кари,честита ти нова премяна.Да кажа,че на работата влизам нерегистрирана в мамата и облика и е нов, различен от този.Влизането ми е трудно,но го отдавам на проблем с компа newsm78.В къщи ноа е само първа страница.
Янче,хванах новините по БТВ в 17 часа и гледах Дядов ден в Русенското село Черешово.В 19 часа може би пак ще го дават.Много интересен обичай.
Мадлен,с много хубава новина влизаш в годината и в темата.Ха дано се сбъдне желанието на ТМ и при сина да има скоро такава новина.
Ивлин,по снимките личи,че сте изкарали празника в смях и веселие.Дано обиколите всички заведения във Варна,както сте си намислили.
Валюша,достойно държиш първенството.Не съм гледала твоя репортаж още,но много добре си го описала.
Крем,с езиците съм зле,но с ръце,крака и жестове се справям,само да не ме гледаш отстрани Joy.

Спирам до тук,но ще има още включване.Имах още нещо да пиша newsm78 newsm78 newsm78


Валюша,много интересно празнувате У Ваше Ново село.Идваше ми да си тропна хорце с вас.
Вивиан,настръхнах,като прочетох за температурата и сладоледа coldЗа подаръка-Нямам думи.....Стоката от Китай,но нали е курдисана в Мола,само цената е качествена.
Виж целия пост
# 638
Валюша честита ти награда.Абсолютно заслужена.И силно слюноотделяща Simple Smile Hug
Белдос, чудесна новина.По живо по здраво! newsm10 Two Hearts
Кремче, Фури, мерси Hug
Вивия, аз съм се отказала да купувам подаръци. Само вземам нещо дребно за децата колкото да не е без хич, за тях предварително поръчвам от тук да им се купи това което те си искат, а аз като се връщам им ги давам. на големите купувам от Duty free, а дрехи да си купуват от тук по техен вкус и мярка.Виж чубрица,луканка си нося много  Mr. Green
Виж целия пост
# 639
Добра ви вечер, дружки!
Сетих се коя беше песента за работата и дома Simple Smile
Поздравявам ви с нея - "Жената на военния" и Емил Димитров

Виж целия пост
# 640

Привет-мривет, кагебейки! wavey


Аола, добре дошла в Ка-Ге-Бе-то! Hug
Чувствай се удобно и пиши редовно! Joy
В кой квартал на Варна живееш, аз в Аспарухово.


Валюша, много хубав празник си имате! Теб има ли те на клипчето? Laughing
Ама то, Ново село си е направо град, с този голям площад!
Без грешка сте, браво на вас! thumbsup



При нас в Пенсионерския клуб, понеже сме четири дружества в една зала, но в различни дни, моето дружество се събира в четвъртък, така че и утре пак ще празнувам Бабин ден! hahaha
Вчера с хористите в читалището, утре с дружеството, а в петък с Тракийското дружество, та празниците се проточват като при ци....те, по три дни!
Същото ще бъде и с Трифон Зарезан, всеки си го празнува на деня за сбирка, независимо от датата- кога назад-кога напред, само купон да става!



Лека  нощ! smile3524
Виж целия пост
# 641
Добър вечер момичета !!! Hug
 Да се разпиша ,че ще ми пишете отсъствие ... тези дни при нас е направо лято... , та не се спирам много пред компа.
Снощи изкарахме празника с децата  и накрая от питка, та направих нещо като пица  . Ето какво излезе... Стана много вкусно...

Валюша , с удоволствие изгледах клипа на тържеството ви ... Искаше ми се още да има.... Браво. !!! Много весело.. , а и говора като слушаш , все едно не  сме в Бг... hahaha голяма кулинарка си и заслужено си получила първото място...  Grinning Хайде слагайте снимки в албума да ви видим....
Добре дошла  при нас Аола ! Варненските момичета все повече ставате....До колкото разбирам ,съпругът ти е моряк... Аз съм от Пловдив  ,
Имам двама внука- внук 15 години и внучка на 10 години... Щастлива пенсионерка съм от 8 години
Тану Hugблагодаря за хубавият поздрав...
Кари Hugима нужда човек  пеша да се поразходи.... Все с тези коли... ,та още не мога да се оправя с тези автобуси...кой на къе върви... Честито ти нови дрешки, със здраве да си ги носиш !!!
Белдос Hug аз знам за твоята хубава вест,но чаках ти сама да си я съобщиш. Тази година три баби ще чакате внучета... Дай Боже във всяка къща...
Айша Hugчестито ти нови обувки !!! Със здраве да си ги скъсаш.. ... Аз съм много трудна да си намеря удобни обувки...От тези високи обувки си деформирах краката и сега трябва да меки , не много ниски , а не и високи , удобни , а да са и по елегантни...та... голямо обикаляне му правя докато си уцеля каквото търся...
Вивиа Hug наистина си е за ядосване за пуловера... Сигурно е така както ти е казала Фури. Явно е китайска стока ,продавана в МОЛА на високи цени...
Ох.... до като ви четох и си казвам това да не забравя ,онова , а сега не ми идва на ум.... , но вече е късно  и не ми се връща назад пак да чета... Не ми се сърдете....
А... сетих се още нещо... Hug
Янче Hug може би знаеш ,но последната наредба за пенсия на учителите е 25,8 години учителски стаж и с право три години по рано да се пенсионира..Преди няколко дни моята колежка , която се занимава с пенсиите е била на курс , та са споменали учителите... до колкото разбрах , отговаряш на всички условия... . Анжелка добре ли е вече... ? дано да се оправи за рож. ден на братовчед си... Целуни я от мен   love001
Стана вече късно и ще спирам ,че не мога и да мисля като ми се приспи...
Лека и спокойна нощ от мен !!! smile3524
Виж целия пост
# 642

   Добро утро мили бабетки!Радвам се за новините за очаквани бебета-да им са честити!Ех как и аз си мечтая да съм в очакване но...уви-още нищо-здраве да е.Може би и защото не съм баба а съм млада само на 52-не отбелязах този празник.С удоволствие гледах клипа от Ново село и мислено се пренесох по Дунавския край-бях преди цели 30 години на празник в едно дунавско село-като засвири духовата музика, като се извиха те хора-значи традицията продължава и до наши дни.А в големия град-само който го може...Честито на Кари новите дрешки-те са и подарък и то заслужен за Бабин ден-а колкото до вървенето-често вървя и по много-особено удоволствие е да съм на планина.
  Е....много се размечтах...за внуци, за разходки но ...каквото дойде.
   Добре дошла на новата варненка и дано грипната вълна не ни удря!Приятен ден на всички Ви!!!
Виж целия пост
# 643

Добро утро и от мен, сладурани!

Радвам се на оживлението в темата и на новото попълнение, което означава нови пирятелства,а и повече текстове в темата. Да има маТриял - това ни е девиза!  Heart Eyes

Честити придобивки на Айша и Кари! Със здраве да си ги носите! Аз пък по бабешки се обзаведох с нов миксер. Моят внук на Бабинден рече на дядо си: Какво да купим на баба, че днес й е празник? ММ му каза да й дадем парички. А малкият, който отдавна ми говори, че щял да ми купи миксер, рече и отсече. Та ходехме вечерта в новия Лидл, наблизо до нас и купихме. Ами, кой с каквото.

Дидимити, мерси за кафунцето, обичам го много.

Белдос, прекрасна навина! Да, наистина тази година май 3 бебета нови ще имаме, а пък, дай Боже и още!
Другата новина не е добра, но важното е, че си преодоляла болестта.

Боже, исках да пише много дълго и да ви "обърна внимание" - по Джили, но ето, че работата ме зове. До скоро!
Виж целия пост
# 644
     Добро утро, момичета! Hug Днес тук е разкошен ден  Nature Sun With Face, засега де!Тази сутрин си пих първото кафе на верандата.Такова свежо и топло утро- все едно,че е април месец! newsm09 Ама май наистина много хубаво не е на хубаво! Twisted Evil Защото още от утре го дават снегове,бури,хали... А като знам,че при нас винаги идва по-рано! Sad Но не се оплаквам- зима е,все пак!
    Диди, сядам да ти правя компания с твоето кафенце! Скришом от баба Хипертония ще си глътна още едно! Joy А относно духовата музика- през лятото всяка неделя на мегдана има "Оро"/ хоро на нвовоселски/ и свирачите свирят ,а народа -кой играе,кой слуша, кой си пие пиенето на тиферич пред кръчмата! dance cheers
       Луси, много хубаво това "като пица"! smile3501 А и сигурно е било много вкусно!
        Танита ,при вас май всеки ден е празник! smile3521 Колкото повече- толкова повече!Мен ме няма на клипчето,но ето една снимка от РД-то на малкия внук отпреди 1 месец
цък
      Във ФБ има повече снимки.Търсите Валентина Пенева.
     Мойто пак стана ферман! EmbarassedИ аз като Марина исках да ви "обърна впечатление" на всички,ама не е зле да се Embarassed и да поработя малко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия