Магистратура Педагогика

  • 170 240
  • 503
# 345
Аз кандидатствам за начална училищна педагогика за неспециалисти в СУ
Виж целия пост
# 346
Аз съм специалност Психология, която много харесвам, но желанието ми беше да уча Предучилищна и начална училищна педагогика. Ако запиша тази специалност като магистратура, ще бъда ли конкурентна, при търсене на работа? Магистратурата ще бъде по-дълга, след като бакалавъра ми е друг, нали? По-добре ли ще бъде да запиша второ висше образование със специалност педагогика, за да съм конкурентна на пазара на труда? И после магистъра да ми е същия като бакалавъра? То е ясно, че ще имам право да преподавам, но дали един директор, виждайки че съм с бакалавър Психология, би ме избрал, пред някой с бакалавър ПНУП?
Виж целия пост
# 347
Здравейте. От доста време се чудя дали да не се преквалифицирам. Иска ми се да работя нещо смислено, което ми носи удовлетворение. Обичам много децата, смятам и те мен. Имам завършен бакалавър по друга специалност и обмислям да запиша магистратура педагогика.
Според вас къде бих си намерила по-лесно работа като начален учител или преподавател на най-малките в ДГ? Мен като че ли повече ме влече предучилищна педагогика, но все пак от значение е и дали ще мога после да се реализирам, защото не съм първа младост.
Ако имам възможност да избирам вие към кой университет бихте ме насочили? И последно дали мога да кандидатствам сега от пролетния семестър или трябва да чакам до есента?
Ще съм много благодарна ако някой се включи по темата 😀
Виж целия пост
# 348
Здравейте. От доста време се чудя дали да не се преквалифицирам. Иска ми се да работя нещо смислено, което ми носи удовлетворение. Обичам много децата, смятам и те мен. Имам завършен бакалавър по друга специалност и обмислям да запиша магистратура педагогика.
Според вас къде бих си намерила по-лесно работа като начален учител или преподавател на най-малките в ДГ? Мен като че ли повече ме влече предучилищна педагогика, но все пак от значение е и дали ще мога после да се реализирам, защото не съм първа младост.
Ако имам възможност да избирам вие към кой университет бихте ме насочили? И последно дали мога да кандидатствам сега от пролетния семестър или трябва да чакам до есента?
Ще съм много благодарна ако някой се включи по темата 😀
Ще се опитам да отговоря на някои от въпросите. Аз съм преквалифицирана, след като вече имах 20 години стаж в друга специалност. Не е лесно, но ако си достатъчно мотивирана, всичко си идва на мястото в един момент. Относно предучилищна и начална училищна педагогика: просто си прецени с колко големи деца ти се работи. Аз за себе си избрах предучилищната, но си признавам, че на моменти ми се работи и с по-големи деца. И двете си имат и предимства и недостатъци. Работа според мен ще си намериш, поне преди 4 години не беше проблем (виждам, че живееш в София, нали?!). Според мен не можеш да започнеш обучение през пролетен семестър, трябва да си изчакаш началото на учебната година през септември. Аз лично съм завършила в СУ и смятам, че ако живееш в София, не бива да се двоумиш относно избор на университет.
Не на последно място: ако мисълта и желанието за работа с деца ти е "узряла" в съзнанието - действай! За мен беше определено правилна крачка и не съжалявам и за миг, че я направих. Успех!
Виж целия пост
# 349
Здравейте. От доста време се чудя дали да не се преквалифицирам. Иска ми се да работя нещо смислено, което ми носи удовлетворение. Обичам много децата, смятам и те мен. Имам завършен бакалавър по друга специалност и обмислям да запиша магистратура педагогика.
Според вас къде бих си намерила по-лесно работа като начален учител или преподавател на най-малките в ДГ? Мен като че ли повече ме влече предучилищна педагогика, но все пак от значение е и дали ще мога после да се реализирам, защото не съм първа младост.
Ако имам възможност да избирам вие към кой университет бихте ме насочили? И последно дали мога да кандидатствам сега от пролетния семестър или трябва да чакам до есента?
Ще съм много благодарна ако някой се включи по темата 😀
Ще се опитам да отговоря на някои от въпросите. Аз съм преквалифицирана, след като вече имах 20 години стаж в друга специалност. Не е лесно, но ако си достатъчно мотивирана, всичко си идва на мястото в един момент. Относно предучилищна и начална училищна педагогика: просто си прецени с колко големи деца ти се работи. Аз за себе си избрах предучилищната, но си признавам, че на моменти ми се работи и с по-големи деца. И двете си имат и предимства и недостатъци. Работа според мен ще си намериш, поне преди 4 години не беше проблем (виждам, че живееш в София, нали?!). Според мен не можеш да започнеш обучение през пролетен семестър, трябва да си изчакаш началото на учебната година през септември. Аз лично съм завършила в СУ и смятам, че ако живееш в София, не бива да се двоумиш относно избор на университет.
Не на последно място: ако мисълта и желанието за работа с деца ти е "узряла" в съзнанието - действай! За мен беше определено правилна крачка и не съжалявам и за миг, че я направих. Успех!
Много много благодаря!!!
Виж целия пост
# 350
Hetera,
В ЮЗУ в Благоевград има и февруарски прием за магистратури, задължително провери, няма смисъл да губиш време в чакане.
Виж целия пост
# 351
Здравейте! Завършила съм бакалавър икономическа специалност. От 5г работя като учител по икономика в гимназия. Искам да запиша начална и предучилищна педагогика в Пловдив, защото живея в тази област. Осъзнавам,че ще е трудно,защото работя и имам 2 деца,но ще си заслужава.
Имам следните въпроси и ще се радвам някой да се отзове:
1. Какндидатстването става с изпит по избран предмет?
2. Доколкото прочетох обучението е 2г. за магистър.
3. Като цяло материята лесна ли е? Как се взимат изпитите и трудно ли се завършва.
Виж целия пост
# 352
Здравей, искам да попитам имали тук учащи или завършили педагогика магистър в Русенски университет, да попитам долу горе големи ли са групите, ( колко човека са), държавният изпит има ли част, в която се говори пред всички и като цяло трудно ли се вземат изпитите? Прегледах учебни план в РУ и в други градове и ми направи впечатление, че в РУ има повече предмети за дадената специалност 8 ( долу горе на 1 семестър) , а например в Бургас са 4. От къде идва тази разлика?
Виж целия пост
# 353
Здравейте! Малко да побутна темата Blush
Решила съм да се записвам в БУ"проф. Асен Златаров" магистратура ПНУП задочна форма, но никъде не намирам колко са таксите, а ми е важно. Също така искам да попитам за очните има ли там къде да се нощува например общежития? И въобще как се справихте вие с работа, деца и да ходите на лекции? Не съм и от Бургас Confused
Виж целия пост
# 354
Здравейте! Малко да побутна темата Blush
Решила съм да се записвам в БУ"проф. Асен Златаров" магистратура ПНУП задочна форма, но никъде не намирам колко са таксите, а ми е важно. Също така искам да попитам за очните има ли там къде да се нощува например общежития? И въобще как се справихте вие с работа, деца и да ходите на лекции? Не съм и от Бургас Confused
350 лв беше семестъра преди 4-5 години, сега вероятно ще е малко по-висока таксата.

Към момента доколкото знам голяма част от лекциите бяха онлайн, но ако се поуспокои обстановката вероятно пак ще са присъствени. Аз съвместявах работа и лекции, тогава още нямах деца, но не е невъзможно. Simple Smile
Има общежития, но не знам как точно стоят нещата с тях, тъй като не ми се е налагало да ги ползвам.
Виж целия пост
# 355
Здравейте! Малко да побутна темата Blush
Решила съм да се записвам в БУ"проф. Асен Златаров" магистратура ПНУП задочна форма, но никъде не намирам колко са таксите, а ми е важно. Също така искам да попитам за очните има ли там къде да се нощува например общежития? И въобще как се справихте вие с работа, деца и да ходите на лекции? Не съм и от Бургас Confused
Таксата миналата година беше или 550 или 600 лв, едно от двете. Направиха тази магистратура само платено, поне в последните две години доколкото знам, нямаше държавна поръчка. Освен това за ПНУП лекциите бяха в продължение на месец и половина плътно цял ден. Преди три години бях на косъм да запиша тази магистратура, но в последния момент се отказах и записах за учител по история. Изобщо не съжалявам, макар да се сбърках от учене.
За общежитията знам, че могат да се ползват от задочници и не е скъпо, но не очаквайте кой знае какви условия, чувала съм, че са мизерни.
Виж целия пост
# 356
Много благодаря за отговорите. Нищо друго не ме притеснява освен лекциите, но все някак ще трябва да се справя. Ако някой друг може да се включи със съвет или полезно инфо за каквото и да било ще се радвам. И изпита за кандидатстване не разбрах или с бал, изобщо сайта им е много неясен...
Виж целия пост
# 357
Здравейте пак и от мен, реших да запиша от есента в Софийския университет.
Но не намирам инфо колко е била таксата тази година, сякаш не са приемали изобшо магистри в ПУП и НУП. Дали някой има инфо или ако може да ми пусне линк?
Виж целия пост
# 358
Здравейте пак и от мен, реших да запиша от есента в Софийския университет.
Но не намирам инфо колко е била таксата тази година, сякаш не са приемали изобшо магистри в ПУП и НУП. Дали някой има инфо или ако може да ми пусне линк?
Здравейте, ако не греша семестърът е 1500 лв.
Виж целия пост
# 359
Да, това е била таксата тази година. Само платено е. Аз също обмислям магистратура по предучилищна педагогика за неспециалисти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия