Магистратура Педагогика

  • 170 240
  • 503
# 90
Здравейте, радвам се че открих темата, тъй като и аз се вълнувам от въпроса за магистратура НУП .Сега съм на 28 години завършила и реализирана в съвсем друга сфера, защото преди 10 години когато трябваше да решавам какво да следвам , педагога записваха по- слабите ученици, които не ги приемаха "по- перспективни" специалности.Тъй като бях отлична ученичка от мен се очакваше да следвам нещо, което е престижно,перспективно и доходоносно, а не да си пропилявам "потенциала" с не дотам такавата учителска професия.И така завърших и до преди да изляза в майчинство работих в сфера в която, повече не желая.Въпреки, че  ми е добре платена професията, не се чувствам добре, не ми е интересно и след майчинството реших да не се връщам, а да се насоча именно към моята стара тръпка.За щастие мъжът ми ме подкрепя и вече имаме  възможност да си позволя  да работя това което ми харесва.Изчетох мненията дотук и съмненията на потребители относно педагогическите способности на завършили магистратура задочно, спрямо тези на бакалавър редовно обучение.Както вече споменах от моите съученици педагогика записваха, тези които  бяха  по - слаби ученици и не се справиха добре на приемния изпит или бала не им достигаше за друга специалност( за педагогика приемаха с по- нисък бал), повечето записваха , само за да се закачат да имат "висше". От тази гледна точка не смятам, че такива като въпросните мои съученици завършили бакалавър редовна форма на обучение, биха ми били някаква конкуренция ( да не говорим на по - добро интелектуално или професионално ниво). Разбира се важна  е теоретичната подготовка, която се получава в университета, но много по- важни са интелекта, грамотността и желанието да учиш и да се развиваш.
Ще следя за отзиви за Софийския университет, той ми е най - удобен, тъй като живея в София ,но не изключвам и други варианти.
Виж целия пост
# 91
Здрaвейте, aз ще ви кaжa когa протичaт лекциите. Зaвършилa съм преди няколко години ПУ-то, мaгистър, редовно, сaмо че икономическa специaлност. Лекциите зaпочнaхa средaтa нa ноември месец, всякa съботa и неделя и приключихa след коледa. Изпитите зaпочнaхa м.февруaри, пaк съботa и неделя. Провеждaнето нa другите мaгистърски прогрaми не се рaзличaвa от тaзи. Присъствието не е зaфължително, но след товa изпитa се взимa трудно, зaщото нa лекциите лекторa преподaвa точно товa, което изисквa дa бъде нaписaно и нa изпитa.

Мен ме интересувa педaгогикaтa кaк е, т.е лекции, изпити, кaто цяло.
Виж целия пост
# 92
Я да попитам и аз, завършила съм филологически факултет с учителска правоспособност, учила съм педагодики, стажувала съм 3 месеца и т.н., имам право да преподавам в 5-12 клас, това специалист или неспециалист ме прави, ако искам да запиша ПУП?
В дипломата пише филилогически факултет, направление педагодика, квалификация учител.
Виж целия пост
# 93
Виж си шифъра на специалността. Това го определя съответния ръководител катедра, който подготвя документите за акредитация. Там са изброени шифрите на специалности, които се водят специалисти (т.е. учат по-малко). Понякога и в учебен отдел не предоставят тази информация (не че не разполагат с документите)
Виж целия пост
# 94
... това специалист или неспециалист ме прави, ако искам да запиша ПУП?
Със сигурност - "неспециалист". Единствените "специалисти" са тези, които са завършили бакалавър ПУП (в твоя случай) и продължават към следваща степен. Това - ако искаш да запишеш магистратура. За СДК може и да те приравнят като "специалист" и да учиш само 1 година.

karina_o1, окуражавам те смело да запишеш НУП в СУ.  Wink И освен всичко - сега е момента е да се запишеш.
Виж целия пост
# 95
Подaлите документи в ПУ кaкво стaнa - приехa ли ви? Когa зaпочвaте?
Знaете ли дaли имa прием и през февруaри или е сaмо веднъж - през октомври?
Виж целия пост
# 96
Аз се чудя нас психолозите защо ни приравняват към неспециалисти, когато в цялото ни обучение баха заложени сума ти педагогики. newsm78
Виж целия пост
# 97
Психолози, социални педагози, специални педагози и други педагози - всички са НЕспециалисти, защото за 4 години не са учили нито една от дидактиките. Реално учебната програма за неспециалисти включва 8 дидактически дисциплини, докато магистратура за специалисти е с по-тясно насока и не включва дидактики (които са материал за изучаване в бакалаварската степен).  Mr. Green
Или неспециалистите стават специалисти, а специалистите стават по-тесни специалисти  Wink.
Виж целия пост
# 98
Здравейте, радвам се че открих темата, тъй като и аз се вълнувам от въпроса за магистратура НУП .Сега съм на 28 години завършила и реализирана в съвсем друга сфера, защото преди 10 години когато трябваше да решавам какво да следвам , педагога записваха по- слабите ученици, които не ги приемаха "по- перспективни" специалности.Тъй като бях отлична ученичка от мен се очакваше да следвам нещо, което е престижно,перспективно и доходоносно, а не да си пропилявам "потенциала" с не дотам такавата учителска професия.И така завърших и до преди да изляза в майчинство работих в сфера в която, повече не желая.Въпреки, че  ми е добре платена професията, не се чувствам добре, не ми е интересно и след майчинството реших да не се връщам, а да се насоча именно към моята стара тръпка.За щастие мъжът ми ме подкрепя и вече имаме  възможност да си позволя  да работя това което ми харесва.Изчетох мненията дотук и съмненията на потребители относно педагогическите способности на завършили магистратура задочно, спрямо тези на бакалавър редовно обучение.Както вече споменах от моите съученици педагогика записваха, тези които  бяха  по - слаби ученици и не се справиха добре на приемния изпит или бала не им достигаше за друга специалност( за педагогика приемаха с по- нисък бал), повечето записваха , само за да се закачат да имат "висше". От тази гледна точка не смятам, че такива като въпросните мои съученици завършили бакалавър редовна форма на обучение, биха ми били някаква конкуренция ( да не говорим на по - добро интелектуално или професионално ниво). Разбира се важна  е теоретичната подготовка, която се получава в университета, но много по- важни са интелекта, грамотността и желанието да учиш и да се развиваш.
Ще следя за отзиви за Софийския университет, той ми е най - удобен, тъй като живея в София ,но не изключвам и други варианти.

Браво, karina_o1!
Нямам по-точни думи, освен,че се "накефих" на отговора ти! Напълно споделям!
Аз за съжаление  ( или не) не се захванах точно с НУП и ПУП, но пак имах възможност да работя с малчугани. Е, по-добре е с малки, отколкото с "възрастни откачалки". Дерзай!!! Peace
Виж целия пост
# 99
Здравейте, радвам се че открих темата, тъй като и аз се вълнувам от въпроса за магистратура НУП .Сега съм на 28 години завършила и реализирана в съвсем друга сфера, защото преди 10 години когато трябваше да решавам какво да следвам , педагога записваха по- слабите ученици, които не ги приемаха "по- перспективни" специалности.Тъй като бях отлична ученичка от мен се очакваше да следвам нещо, което е престижно,перспективно и доходоносно, а не да си пропилявам "потенциала" с не дотам такавата учителска професия.И така завърших и до преди да изляза в майчинство работих в сфера в която, повече не желая.Въпреки, че  ми е добре платена професията, не се чувствам добре, не ми е интересно и след майчинството реших да не се връщам, а да се насоча именно към моята стара тръпка.За щастие мъжът ми ме подкрепя и вече имаме  възможност да си позволя  да работя това което ми харесва.Изчетох мненията дотук и съмненията на потребители относно педагогическите способности на завършили магистратура задочно, спрямо тези на бакалавър редовно обучение.Както вече споменах от моите съученици педагогика записваха, тези които  бяха  по - слаби ученици и не се справиха добре на приемния изпит или бала не им достигаше за друга специалност( за педагогика приемаха с по- нисък бал), повечето записваха , само за да се закачат да имат "висше". От тази гледна точка не смятам, че такива като въпросните мои съученици завършили бакалавър редовна форма на обучение, биха ми били някаква конкуренция ( да не говорим на по - добро интелектуално или професионално ниво). Разбира се важна  е теоретичната подготовка, която се получава в университета, но много по- важни са интелекта, грамотността и желанието да учиш и да се развиваш.
Ще следя за отзиви за Софийския университет, той ми е най - удобен, тъй като живея в София ,но не изключвам и други варианти.

Браво, karina_o1!
Нямам по-точни думи, освен,че се "накефих" на отговора ти! Напълно споделям!
Аз за съжаление  ( или не) не се захванах точно с НУП и ПУП, но пак имах възможност да работя с малчугани. Е, по-добре е с малки, отколкото с "възрастни откачалки". Дерзай!!! Peace


Определено споделям написаното!
Мога да добавя само, че е важен осъзнат избор, а смятам, че много хора на по-късен етап от живота си разбират какво им е на сърце да работят! Хора не работете нещо което не ви е приятно, това е пагубно! И аз се интересувам от магистратура в СУ предучилищна и начална педагогика Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 100
Добьр ден завьршил сьм социален мениджмьнт и маркетинг в ту варна и сега искам да следвам магистарска степен за преподавател по история как може да стане това благодара предварително
Виж целия пост
# 101
Преди да ставаш учител по каквото и да било първо си оправи правописа. Сигурно много хора сега ще скочат срещу мен,но за мен е недопустимо един учител да пише неграмотно!
Виж целия пост
# 102
Здравейте , темата за магистърските програми за неспециалисти начална педагогика много ми хареса , прочетох почти всички коментари , разбирам напълно хората който са бакалаври по НУП. Но искам да припомня не далечните времена когато имаше полувише образование с продължителност от около 2- 2,5 год. и много голяма част от нас сме възпитаници точно на такива специалисти ,  едва ли за периода си на обучение са има всички тези предмети  по които сега се обучават бакалаврите. Но това не ни прави по малко грамотни и знаещи. Интересен е за мен и факта , че тези хора все още продължават да си работят пак със същото това образование, а много др. които са завършили БЕЛ например са учители в подготвителни групи в училищата.
Виж целия пост
# 103
Реших да следя темата .
Споделям и личното си мнение .
Предпочитам млада госпожа без значение с какво образование е,къде е учила и какво ще научи детето ми в детската градина - за мен е важно да ми ги предадат живо,здраво,нахранено,наиграло се и обгриженого (май много  изисквания написах ) ,искам млада госпожа ,която обича децата и "играе с тях " ,а ни се падна баба госпожа ,която ходи на градина само за да напълни съдинките за вкъщи и даже съм я виждала да пуши в мазата- тя обаче със сигурност има педагогика бакалавър  - оп замислих се дали да не махна думата "сигурност" newsm12?
При малкото ми дете - нещата не са по различни - госпожата е баба пенсионер - естествено с нужните квалификации , само дето не пуши или поне не съм я виждала.Добра жена е- безспорно , но тя гледа децата - в буквалния смисъл на думата ГЛЕДА . В края на годината ни върнаха ученическите пособия по които е трябвало да работят ,почти празни ... за домашно лятото били .
Като заключение искам да кажа , че не е чак толкоз важно ,че си завършил педагогика бакалавър+магистратура ако  не обичаш и не можеш да понасяш детски глъч .И обратно си завършил друга специалност + магистратура педагогика и обичаш да работиш с деца .

Съвсем обаче не ми е това мнението ако се касае за начална педагогика и госпожата пише на дъската "лоТка " Wink

Мисля да подам документи и да запиша тази година в СУ . Имам желание .Обичам децата   bouquet
Виж целия пост
# 104
Напълно те подкрепям Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия