Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 48

  • 51 951
  • 726
# 105
Чак много магазини да имаме, не мисля. Има 2 вериги:Сефора и БЗ(Дъглас).
БЗ конкретно разчитат на стари лаври. Те сами са си виновни преди години  за това, че представителите на  Шанел изтеглиха асортимента си. Мислеха си, че ще са вечни. Да, ама не. Магазинът им в първия мол(Мол София) е най-незареден, с непредставителен вид и  с некомпетентен персонал. А той им беше "звездния магазин".
Кой няма да има полза от внасянето на Нарс в Бг?
Няма да се обяснявам сега като кифла що е Потребителско поведение и какви видове покупки има, но "луксозните продукти" вече далеч не са постижими само за "отбрани групи хора".
Всъщност една от причините според мен тази теза да вирее е в политиката на самите търговски обекти. Крайно време е да се спре практиката : 2 бройки за 2 жени, които трупат някъде "скъпоценните палитри". Защото, както се казва: No amount of makeup can cover up un ugly personality Wink

Както и да е, много тегаво и с кавички стана за началото на новата година.
Живот и здраве, ще си взема наживо от Италия Simple Smile
Виж целия пост
# 106
Biancaneve newsm10 smile3525
Виж целия пост
# 107
Biancaneve, аз не съм броила магазините, но в един момент имах чувството, че ще направят във всеки квартал по един-два мола  Crazy
Когато съм била в мола не ми е направило впечатление да има тълпи от хора (изключвам коледните празници).
Доходите на българите са нисички като цяло. Във Виена хората са с много по-високи доходи и въпреки това не всеки се гримира с Chanel, Dior и т.н. и доста хора си купуват козметика от дрогерията.
Специално за Bobbi Brown и Benefit  ми е направило впечатление, че не се търсят и купуват.
В България има и още един проблем - доста дами ходят по моловете да разглеждат и пробват и после поръчват от Интернет - в това няма нищо лошо, но за собственика на магазина не е добре
Да, наистина трябва да увеличат бройките и да не се стига до записвания и бои, за да може човек да успее да си купи желаният от него продукт, но не може да се очаква, че ще започнат да внасят всички марки. Дори и във Виена няма доста неща - нямаме си Sephora, нямаме Nars, доскоро и Inglot си нямахме  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 108
Честита Нова 2014 година и от мен момичета HugВсе така красиви и вдъхновяващи нека новата година  ви донесе всичко което старата е пропуснала. Heart Eyes
Виж целия пост
# 109
Честита Нова Година красавици!!! Прекрасна 2014 ви желая, изпълнена само с хубави емоции и щастие. Аз се прибрах след дълго отсъствие покрай празниците и имам доста да наваксам с четенето. Липсвахте ми, но пък имах доста поводи да се гримирам, а това ми доставя голямо удоволствие. Hug
Виж целия пост
# 110

 Peace  bouquet

Не мисля, че има смисъл да се сравняват "доходите на българите" и "хората във Виена"  Peace
Виж целия пост
# 111
При мен не се продават продукти на Urban Decay и Nars и много ще се радвам ако в София има добре зареден магазин, от който да мога да си купувам продуктите на тези две марки.  Grinning
Аз лично на този етап не бих отворила поредният магазин за козметика в София за да предлагам на хората козметични продукти от висок клас. Причините са ниските доходи на населението и слабото търсене, а в София и на туристи не мога да разчитам.  Rolling Eyes
Защо във вече съществуващите магазини не се предлагат продукти на Bobbi Brown, Nars....с UD какво стана - има ли все още техни продукти или няма? На този въпрос аз си отговарям по следния начин (може и да не  съм права и да греша) - ако се пуснат и техни продукти, то продажбите на другите продукти ще спаднат. Също е възможно да има търсене на продуктите от новите марки, но само в началото и след това да няма интерес.
С Benefit какво става? Харесват ли ви техните продукти и купихте ли си вече нещо тяхно?
На мен ми харесаха тези палитри, но понеже не можах да реша коя от всичките да си купя - не си купих нито една   Blush Rolling Eyes
 
Виж целия пост
# 112
Дами, не съдете за реалното потребление на козметика в България по темите във форума. Всъщност тук пишат жени, които ползват предимно скъпа козметика. Онези, които ползват по-евтина, рядко се осмеляват да споделят впечатления, а всъщност те са масовия потребител.
Виж целия пост
# 113
...
Аз лично на този етап не бих отворила поредният магазин за козметика в София за да предлагам на хората козметични продукти от висок клас. ...

И аз не очаквам да се отварят нови магазини, както и мисля, че брандовете ще предпочита да се заложи на верига/магазин с утвърдено име и опит  Peace

Но тези марки - нямат големи цели в Европа, както и ние сме такъв "голям пазар", че едва ли  Peace ако има инициатор - ще е от наша страна, но виждам "гора от ръце"  Mr. Green
Виж целия пост
# 114
bubanka въобще не мисля така, само децата около мен ползват дрогерийна козметика, може би от всичките в компанията, а ние сме много + служителите на фирмата ни аз съм единствената която понякога купува дрогерийна козметика.
На банкета на фирмата видях момичетата да вадят от чантите си шанел, ИСЛ и други скъпи червила, някой от тях даже питах какво си купуват всичките ми отговориха че предпочитат да имат 3 червила но да са на хубави марки. А специално за Боби браун ако се продаваше в БГ нямаше и да погледна ЕЛ или други подобни.
А пък и мотото ми винаги е било " Не решавай вместо клиента"
Виж целия пост
# 115
Не знам къде работиш и не искам да споря с теб, но на "черното" не мога да кажа "бяло", когато го виждам с очите си. Освен това важи и за бялата козметика.
Виж целия пост
# 116
Явно аз в България съм заобиколена с най-бедните хора в страната, защото една голяма част от приятелките ми и съседките ми са виждали Chanel само на картинка, но никога не са имали техни гримове. Те могат да коментират снимката, но не и самия продукт, а тези, които са виждали скромната ми колекция са ми казвали, че съм луда да давам такива безбожни суми за козметика. Ако и аз взимах като техните заплати и аз щях да гледам Chanel само на снимка.

Магазините: Аз не съм посещавала всичките молове и магазини и не съм компетентна като вас, но ще ви разкажа за магазините в които съм била аз.
Douglas в мол Сердика - малко магазинче в което почти не влизат хора. Когато съм била в този магазин обикновено съм била сама или да е имало най-много още една жена.
Миналата година по това време ходих и в The Mall
Понеже беше Коледа и в Sephora наистина имаше доста хора, но в магазина на МАС видях една жена и един мъж, които работеха в магазина и единственият им клиент бях аз. Като вляза в Douglas и докато бях в магазина на МАС имах чувството, че са затворили мола за да мога аз да си напазарувам на спокойствие  Laughing Беше ми много приятно  Mr. Green
Виж целия пост
# 117
B & C всичко е така както си го написала. Колкото и да искаме да си слагаме розовите очила... Wink
Аз виждам нещата по същият начин.
Но, тук сме... за да си мислим и чувстваме красиво! Hug Peace
Виж целия пост
# 118
Хубаво правите връзка между "доходите на българите" и "хората във Виена", но на мене сега ми звучи странно това, че видях Сефора в Найроби. А там доходите им нали ...  newsm78 Иначе ако се вярва на класациите, не в България, а в цял свят, най-продаваните марки са дрогерийни и неизменно Лореал и Ейвън са на челни позиции.

http://listtoptens.com/top-10-best-and-most-popular-cosmetic-brands/
http://www.clicktop10.com/2013/05/top-10-best-cosmetics-brands-of-2013/
http://brandirectory.com/league_tables/table/top-50-cosmetics-brands-2012-2012
Виж целия пост
# 119
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия