Филми, свързани с ислямския / мюсюлманския/ свят

  • 88 191
  • 735
# 210
Не, обикновено ходя на живо... всяка година, още от първия брой. Но откакто имам онлайн вариант, предпочитам него. Че както давах преди по 80-100 лв за билети, сега давам 30 или 40 и съм си ок, хаха.
На кино ще гледам може би само този "Другото ми аз" или нещо подобно беше заглавието
Виж целия пост
# 211
Не, обикновено ходя на живо... всяка година, още от първия брой. Но откакто имам онлайн вариант, предпочитам него. Че както давах преди по 80-100 лв за билети, сега давам 30 или 40 и съм си ок, хаха.
На кино ще гледам може би само този "Другото ми аз" или нещо подобно беше заглавието
Другото ми аз е безплатен. Темата е за транссексуални момчета.
Виж целия пост
# 212
Да, гледах инфото за всеки един филм.
Засега съм си набелязал тези:
Скрит текст:
ДВА ТИПА ХОРА - Турция 2020
КОСТЕНУРКАТА И ОХЛЮВЪТ - Иран 2021
(ПРАЗНОТА - Иран, Чехия, Словакия)
(ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ В ИРАН)
(КАЗЕМ АГА - Иран)
ТРАДИЦИИТЕ НА АЛИ - Турция
БЕЗ НИЩО - Иран
(КОГАТО НАРОВЕТЕ ПЛАЧАТ - Афганистан, Иран, Австралия)
ГАРВАНИ - Иран
(ПО ПРИНУДА - Иран)
МЕЖДУ РАЯ И ЗЕМЯТА (ПАлестина)
(ТАНЦЪТ НА АЛИ И ЗИН-ТУрция)
ВЪЛНИ НА ЛЮБОВТА - Узбекистан
ЗЕРЕ - Казахстан
(ПЕЩ - Казахстан)
(ПЪТЯТ КЪМ КРАЯ-Киргизстан)
ХАМТРАМК, САЩ, док.
КЪСОМЕТРАЖНА 1
КЪСОМЕТРАЖНА 2
ОТ КЕЙПТАУН ДО КАЙРО С ВЛАК - ЮАР, док.
Като първо ще гледам тези без скобите. Другите... ако остане време.
Виж целия пост
# 213
Благодаря за линка !
Виж целия пост
# 214
Аз снощи опитах и "Любов за пуритани", но нещо не ми потръгна, май ще приключвам с експериментите. Ще се върна на иранските, искам да видя и "Египет отвисоко" и ако имам време някоя от другите комедии - "Стига Драми" и "Каймакът на Александрия".

Прави ми впечталение, че някои от филмите са пуснати само на голям екран, като палестинския например.
Виж целия пост
# 215
Аз снощи опитах и "Любов за пуритани", но нещо не ми потръгна, май ще приключвам с експериментите. Ще се върна на иранските, искам да видя и "Египет отвисоко" и ако имам време някоя от другите комедии - "Стига Драми" и "Каймакът на Александрия".

Прави ми впечталение, че някои от филмите са пуснати само на голям екран, като палестинския например.
Да, така е. Киното си остава кино на голям екран. За палестинския споделиха, че е било изключително трудно да го постигнат да се гледа. По действителен случай е
Виж целия пост
# 216
Да, снощи на откриването бях с прекрасния палестински филм - Между Рая и земята. Много много ми хареса! Пастаряни съм го гледала на минал Менар, мисля преди 2 години. Добра комедия.

От кога го търся Между рая и земята и не съм видяла, че е включен в Менар! Благодаря ти, че написа, сега ще видя как се гледа онлайн.

Тук има инфо за иранските филми на фестивала

https://impressio.dir.bg/kino/sreshta-na-po-iransko-kino
Виж целия пост
# 217
"Между Рая и Земята" не го виждам в селекцията на МЕНАР онлайн в Нетера, бих го гледала и аз, не знам къде другаде би го имало онлайн за гледане.
Виж целия пост
# 218
Да, в едно от интервютата на организаторите казаха, че не всички филми по кината ще ги има в Нетерра (например палестинския) и обратно, не всички онлайн филми, ще ги има в кината, например късометражните
Виж целия пост
# 219
Здравейте.
С радост откривам темата.
Успях да изгледам премиерния палестински филм "Между рая и земята". Много свеж. Много ми допадна. За съжаление имаше само едно излъчване и го няма онлай. С изключение на още три филма, останалите ги има онлайн.
Дотук изгледах и иранските "Казем ага", който харесах също доста и "Без нищо" - доста стряскащ по отношение на човешката природа и изменчивост, склонност към предателство и колко лесно животът на човек може да се преобърне, за призраците от миналото. Казахстанския  "Зере" е тежичък филм с красиви пейзажи и доста тягостен на моменти. Някои сцени напомнят на театър - толкова статични са. Също добър.
Виж целия пост
# 220
Гледах "Костенурката и охлювът", хареса ми. Търся нещо подобно на мавританския "Салка" от миналата година, но май няма. По този повод гледах "От Кейптаун до  Кайро" с влак, но няма нищо общо, набляга се на видео селфитата, което е малко дразнещо. Пътуването с влак може да е представено много по-поетично, по-сюрреалистично.  В "Салка" монотонното пътуване с влак през пустинята става на фона на поезия, звучаща от мегафон... , на лаундж музика.. Тия невзрачни товарни вагони, хоризонтът в далечината, раците в пясъка... просто е пипнато всичко. Мисля, че беше каталунски режисьор на този филм. А става дума за бежанци от Мавритания към Западна Сахара, доколкото помня. Жалко, че го няма никъде в мрежата, бих го гледал пак, с удоволствие.
Някой от вас гледа ли "От Кейптаун до Кайро"?
Виж целия пост
# 221
Аз залагам повече на игралните филми. Все пак си бях набелязала "Египет отвисоко" и го изгледах, хареса ми, макар и не толкова цветен и пъстър като "Алжир отвисоко", в типичния стил на Ян-Артюс Бетран е.

Гледах и още два от иранските филми "Имало едно време в Иран" и "Костенурката и охлювът".  Досега всички ирански от тазгодишния МЕНАР ми допаднаха. "Без Нищо" ми предстои, по резюме няма много информация, но щом казвате че си заслужава ще му отделя време Wink
Виж целия пост
# 222
Момичета-кокичета, отговорете ми бързичко, моля Simple Smile
- менар кога започна?
- Колко време ще са активни филмите на този линк (да почна маратона и аз)
- колко струва регистраицята? Всеки месец ли после ще трябва да плащам или е еднократна?

Обяснете малко, плс Simple Smile
Виж целия пост
# 223
Официално МЕНАР е от 14-30 Януари, миналата година го удължиха, за тази не е ясно. Може да се закупи абонамент за гледане на 3, 5, 10, 37 филми (предполагам за всичките налични онлайн). Според времето и предпочитанията си избираш. Не е нужно човек  да е регулярен абонат на нетерра, може да се купят билети само за МЕНАР (аз преди така и за Синелибри процедирах).
Виж целия пост
# 224
Аз залагам повече на игралните филми. Все пак си бях набелязала "Египет отвисоко" и го изгледах, хареса ми, макар и не толкова цветен и пъстър като "Алжир отвисоко"
Аз съм гледал Мароко отвисоко и Алжир отвисоко в тубата. (Даже Алжир отвисоко го гледах и на миналогодишния МЕНАР, там беше на френски, а в тубата е на английски, но е същият).
Емирствата отвисоко и Египет отвисоко ги гледах по National Geographic. А пак по този канал даваха 3 сезона на Европа отвисоко, като имаше филми за повече от половината европейски държави. Специално "Турция отвисоко" беше добре направен.
Момичета-кокичета, отговорете ми бързичко, моля Simple Smile
- менар кога започна?
- Колко време ще са активни филмите на този линк (да почна маратона и аз)
- колко струва регистраицята? Всеки месец ли после ще трябва да плащам или е еднократна?
Понеже не съм момиче-кокиче, ще се огранича само с отговора: виж коментари No.196 и 203 на предишната страница. И по принцип... поглеждай последните 1-2 страници с коментари когато решиш да пишеш в някоя тема. Надълго и нашироко обсъждахме дати, цени, филми...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия