Очакваме с копнеж, Мартенски бебевалеж!

  • 44 490
  • 775
# 630
Привет мами ,
Днес се прегледахме като за раждане - кардиолог , анестезиолог и пълен преглед при доки ... Младежът е 2500 , малко повече ми се искаше да е , ама няма как при условие ,че всъщност заради късната овулация съм  35та а не 36та седмица , както ме водят. Мислех си , че той е на ръба да изскача , даже вчера започнах подготвително с прането на дрешките , а то се оказа ,че се е закотвил надълбоко , шиийката ми е 30 см , а зрелостта на плацентата - 2ра степен . И аз съм с термин на 27 март , ще раждам естествено и без упойка , но да видим дали и той ще е съгласен така да излезе Simple Smile
Рязко спира вече да ми се яде - става ми тежкко супер бързо и изобщо не ми се занимава да се тъпча. Мамите, които и преди са раждали , имате ли наблюдения дали има някаква взаимозависимост между наддаването на кг и теглото на бебето защото съм закотвила на едни плюс 5-6 кг и не мърдам , а корема вместо напред расте настрани и малкия си е разположил краката удобно в хълбока ми  Confused

Виж целия пост
# 631
Моят термин е 8ми март и смятам да раждам естествено без упойка. Според мен тялото ми ще се страви много по-добре ако няма външни интервенции. В крайна сметка тялото на жената е направено така, че да понесе толкова болка, а болката, както казва моята лекарка е приятел в случая. Предпочитам да знам че всеки орган от тялото ми функционира на макс в този момент, а не да знам че от кръста на долу съм изтръпнала.
Аз подкрепям това мнение.И като 2 пъти вече раждала естествено и без упойки(и сега се глася да е така), мога да кажа, че не е толкова страшно колкото ви се струва.Милиони хора са се появили по този начин.Спокойно!
Иначе аз и преди писах, че при мен моите много килограми, все над 20 Embarassed, не водеха до големи бебета.Дори първото, нищо, че го преносих и бях 24+, се роди 2800.
Виж целия пост
# 632
Добър вечер тумбачета  Hug

Аз днес бях на ЖК, много съм доволна,бебка е 3 кг. всичко ни е наред,пусна ми и изследвания и те перфектни,следващата ми консултация е на 10-ти. Доки ми вика: "до 9-ти няма да ме има,аз му викам: добрее значи няма да раждам до тогава ,а той: да стискай се. Mr. Green
 хахах в кръга на шегата естествено.  

На мен също ще ми  е първо раждане и въобще не ме е страх,винаги мисля позитивно на нещата,знам че всичко ще е наред и така .
Виж целия пост
# 633
Добро утро ,

Станахте ли вече, ако изобщо можете да си поспивате, при мен бебето е доста активно нищем и почти немога да спя, но нищо тъкмо тренирам за след това.

Аз да попитам относно козметиката на коя марка се спряхте, много се двоумя между себамед или мустела и още нещо масажно олио или мляко, на какво се спряхте. На лекциите който успях да посетя казват че за зимата е опдходящо олио а за лятото мляко. Вие как мислите? Моля мамите с опит да споделят?
 За всички вас:hug:
Виж целия пост
# 634
За мен си е направо добър ден Simple Smile
Около 5:00 сутринта се ококорих, малката госпожица яко рита в корема ми и се намества и почти не мога да си намеря място, какво да говорим за спане Simple Smile

Относно килограмите - аз за сега съм +7 и бебка е около 2200-2300, но според мен няма голяма зависимост между нашите килограми и тези на бебока. Познавам момичета, които са качили 12 - 15 кг и родиха бебчета  по 2,4 кг.

За козметиката - аз се насочих към Мустела, но след последното училище за бременни ни раздадоха цели флакони шампоан и крем за подсичане на Mixa / френска козметика, която тепърва навлиза на БГ пазара/ и е вариант да пробвам тях и да запълня комплекта като си купя само душ гел и олио. Всички мои приятелки с бебоци много силно препоръчват Bubhen, но на мен някак ми се иска да се насоча към медицинска козметика като Mustela или Себамед. До колкото зная, най-важното е всички продукти по възможност да са от една марка, т.е. ако случайно бебчето развие алергия или нещо не му понасят, поне ще сме сигурни към кой бранд има непоносимост. Simple Smile
Виж целия пост
# 635
Здравейте и от мен, момичета  Hug

Тази сутрин се събудих към 4.00  Shocked Но това е почти обичайно напоследък. Бебчо нощем е сравнително кротък, шава си, но кротичко. Нямам търпение утре да видя колко е пораснал  Heart Eyes

Относно козметиката - засега съм купила само едно кремче против подсичане Бочко. Имам мостри на Мустела, но може би ще заложа на Бюбхен по препоръка на приятелки. Ослушвам се по темата и аз  newsm78

Хубав и слънчев ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 636
При мен със спането нещата са много разнообразни. Има дни, в които се будя в 5:00 като по часовник  Shocked и чак към 7 заспивам. После ми се проваля деня и се изнервям.  ooooh! Не че правя кой знае какво. Покрай вас се мобилизирах и вече всичко е купено, изпрано, изгладено, оправено. Какво ще правя още един месец??? newsm78 #Crazy

И покрай това безделие и скука с ММ почваме да мислим "немислими" планове. Искаме да ходим на гости на неговите родители във Враца. От Бургас до Враца с кола в 9 месец е повече от безумие, но тоооолкова много ни се пътува. Пиша ви го тук, за да може да ми вкарате малко здрав разум.  hahaha

А вие направихте ли мартенички? Вчера цял ден с това се занимавах. Човек от скука какво ли не подхваща  Grinning
Виж целия пост
# 637
Ох... аз да ви се оплача...днес цял ден ме мъчат адски киселини и мега гадно разстройство  smile3511
Ако досега не знаех какво е това киселини, то сега го разбирам в пълна степен, Някоя от вас да препоръча някакъв лек ....
Успокоява ме факта, че вече сме на финалната права и му се вижда края  newsm44
Виж целия пост
# 638
Купи си Гавискон, вече няколко месеца го взимам, когато имам киселини, от няколко дена ми се налага абсолютно всяка вечер. И двамата доктори, при които ходя, го одобриха. В болницата, в която се каня да раждам също го давали. Дъфчат се, по 2 наведнъж е по листовката. Аз дъфча по 1, понякога ми е достатъчно, но ако не ме облекчи напълно, дъфча още 1 и съм супер. Помага ми! Peace
Аз съм си още вкъщи, все още ми пада тая тапа, вече втори ден, контракциите също си ги имам, но не са силни, дали ще ме изненада скоро незнам.
Виж целия пост
# 639
И аз последните седмици имам ужасни киселини вечер , гавискон наистина много помага
Виж целия пост
# 640
благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 641
Момичета, а никоя от вас ли не страда от запушен нос? Аз направо се измъчих от петия месец е така и с всеки ден става по зле.
Виж целия пост
# 642
Момичета, а никоя от вас ли не страда от запушен нос? Аз направо се измъчих от петия месец е така и с всеки ден става по зле.


Привет! И при мен го има този проблем с носа, но откакто ползвам Еуфорбиум композитум, нещата са значително по-добре. Хомеопатичен продукт е, назален спрей.
Виж целия пост
# 643
Момичета, сега се връщам от запис и съм много притеснена. Пуснаха ми 2 и ми обясниха, че е защото пулса на бебо бил много ускорен. Не ми казаха нещо притеснително, но наистина много се тревожа. Отначало пулса бил 180 след това ми казаха, че паднал на 160. Казвали ли са ви такова нещо? До сега винаги са ми казвали, че всичко е наред...сигурно затова така се притесних. Вие какво мислите?  Sad
Виж целия пост
# 644
Момичета, сега се връщам от запис и съм много притеснена. Пуснаха ми 2 и ми обясниха, че е защото пулса на бебо бил много ускорен. Не ми казаха нещо притеснително, но наистина много се тревожа. Отначало пулса бил 180 след това ми казаха, че паднал на 160. Казвали ли са ви такова нещо? До сега винаги са ми казвали, че всичко е наред...сигурно затова така се притесних. Вие какво мислите?  Sad
Не се притеснявай. Колкото повече ти се притесняваш, толкова повече пулса на бебчо скача. Случвало ми се е и казвам от опит. Когато аз се успокоих и той се успокои. А и щом е слязъл пулса до 160 нещата са се нормализирали. До колкото знам референтните граници за пулса на плода са от 120 до 180 удара в минута   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия