"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 68 148
  • 768
# 555
Joanab, при д-р Атанасова ще раждам.Бях на преглед вчера ,зарадва ме че бебето е с увита пъпна връв веднъж.Та сега ми е малко притеснено, хич не ми се иска секцио. Rolling Eyes
Това не е причина за секцио. Моето беше с двойно увита пъпна връв и си го родих нормално. Тоновете му по време на цялото раждане бяха перфектни. Така че има значение колко е пристегната. Успех и дано всичко да бъде наред Peace
Виж целия пост
# 556
Joanab, при д-р Атанасова ще раждам.Бях на преглед вчера ,зарадва ме че бебето е с увита пъпна връв веднъж.Та сега ми е малко притеснено, хич не ми се иска секцио. Rolling Eyes


Ахааа, супер,само да уточним понеже са 2 Атанасови там Simple Smile Капка Атанасова и Анна Атанасова Simple Smile
При Капка ражда снаха ми нормално и беше много доволна от нея Simple Smile а тя си беше и малко глезличка вдигнала ги е там на крака всички и постоянно си искаше това онова и най различни обезболяващи Simple Smile така,че жената я търпя до 20:00 вечерта от сутринта без да я среже Simple Smile
Анна Атанасова я видях докато лежах 3 дни в болницата беше дежурна едната вечер и мина на визитацията, с много добри впечатленяи останах обяснява подробно всичко и се държи много мило Simple Smile Тя м/у другото ми потвърди и че има една точица и че беба я има на Великден никой не работеше и тя пак беше дежурна там в приемния кабинет Simple Smile
Хубавото е,че и 2-те дават дежурства в болницата та ще те навестяват Simple Smile
И за кога ти е термина? Да сверим часовниците да не се окажем по едно и също време там,че ако и 2-те се окажем с една и съща дата за секцио Simple Smile
Виж целия пост
# 557
Joanab, при д-р Атанасова ще раждам.Бях на преглед вчера ,зарадва ме че бебето е с увита пъпна връв веднъж.Та сега ми е малко притеснено, хич не ми се иска секцио. Rolling Eyes
Това не е причина за секцио. Моето беше с двойно увита пъпна връв и си го родих нормално. Тоновете му по време на цялото раждане бяха перфектни. Така че има значение колко е пристегната. Успех и дано всичко да бъде наред Peace

Да ,четох че повечето раждат нормално, но все пак си се тревожа. Peace
Благодаря ти ,дано имам късмет.
Joanab, за Капка Атанасова става въпрос. И аз имам позната раждала при нея - много доволна. Wink Аз няма да съм секцио (поне засега).Иначе термина ми е 8.12.
Виж целия пост
# 558
Радина,едва ли някоя от нас може 100% да е убедена,че стафилококите са от Майчин дом.
Сега,като казахте за сълзящото око се сещам,че едната мама,на чието дете изолираха стафилокок в носа,сподели и за същият проблем с окото.На колежка на мъжа ми,раждала там бебето е изписано със  конюнктивит,който лекували 2 седмици!
Това са факти.Специално за проблимите с очите,явно са от там,защото си е имало симптоми при изписването.За стафилокока в носа ходи и го докацвай,че е от там@
Виж целия пост
# 559
Момичета, в МД задължително ли правят клизма преди раждане? Интересува ме по-конкретно при нормално раждане с епидурална упойка?

Мерси!
Виж целия пост
# 560
Правят клизма задължително, улеснявало раждането, специално ги питах. Peace Предните две раждания успях да се размина с нея (ползвах свещички) и много ми беше неприятна дори мисълта за клизма. Оказа се, че не е чак толкова гадно. Peace
Виж целия пост
# 561
Ясно! Много благодаря за инфото! Wink
Виж целия пост
# 562
А при секцио?
Виж целия пост
# 563
Момичета,разбрах че задължително правят тест за реакция за епидурала.Така ли е ?Означава ли това ,че ще ми понесе добре?Страх ме е от упойки, но ме е страх и от болката и колкото повече наближава откачам от тревожност  Flutter
Виж целия пост
# 564
Задължително правят тестове за упойки, а относно клизмата при секцио - не, не всички правят, на мен ми дадоха възможност да избирам между дуфалак или свещички, от предната вечер  Peace
Виж целия пост
# 565
А анестезиолога как се казва?Още ли е д-р Добрева,в стари теми чета че са много доволни от нея.
Виж целия пост
# 566
А анестезиолога как се казва?Още ли е д-р Добрева,в стари теми чета че са много доволни от нея.
Анестезиолозите са трима - д-р Добрева, д-р Мичоров и д-р Александрова, аз лично имам впечатления от последните двама и те са положителни. Ако имаш други въпроси може да ми пишеш на лични, за да не спамим темата  Peace
Виж целия пост
# 567
Аз родих там миналия месец нормално с епидурална и клизма не са ми правили, може би защото нямаше време. Родих за около два часа, а отидох с контракции през минута. Правиха ми няколко теста за поносимост, като ми надраскаха ръката лекичко с игла, капнаха няколко субстанции и ги надписаха. Мисля, че и тест за поносимост към епидуралната е сред тях. Анестезиолога ми беше д-р Мичоров и съм много доволна от него. Беше внимателен и си свърши чудесно работата, упойката подейства за по-малко от пет минути и действието и продължи дълго време.
Виж целия пост
# 568
ако секциото е по спешност ще направят клизма, няма как от предната вечер да сте подготвени.  Няма място за притеснение, когато човек е спокоен и отпуснат – поне до колкото е възможно  Grinning не се усеща.
Виж целия пост
# 569
Момичета, в МД задължително ли правят клизма преди раждане? Интересува ме по-конкретно при нормално раждане с епидурална упойка?
Мерси!
Мисля, че зависи от лекаря, Друмев ми беше казал, че ако не искам няма да ми направят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия