БАЩИНОТО ИМЕ: С или БЕЗ -ОВ/а/ накрая???

  • 5 860
  • 101
# 15
Аз знам също, че по закон неможе без окончанията. Само че как тогава записват имента на българските турци без окончания - например - Айше Хюсеин Мустафа (да не се обиди някой сега, това на момента ги измислих , като име) - при тях защо не слагат -ОВА?

Я, кажете в кои общини записват името без проблем и в кои правят - та да знаем къде трябва да търси връзки човек, за да запише детето си както иска?

Аз мисля, че ако бутнеш някой лев на служителката в общината ще ти го запише както искаш (за мое мнооого голямо съжаление, все още някои проблеми така се решават).
Виж целия пост
# 16
Не може да записваш детето където си искаш. Акт за раждане се съставя там, където е настъпило събитието.
Виж целия пост
# 17
И ние искаме да запишем детето си, живот и здраве, без това "ова"-"ов".Знам, че е позволено.
Виж целия пост
# 18
И при нас така - в болницата записан по един начин , после в акта за раждане - ОВ ! Ако съм знаела щях да дам пари , но като ти дават така написан акт , какво може да се направи  newsm61? И от къде на къде НЯКАКВО СИ ДЛЪЖНОСТНО ЛИЦЕ ще преценява толкова важно нещо . Защо за едни може за други не . Аз обаче няма да оставя нещата така и ще се боря до дупка .
Виж целия пост
# 19
Здравей!с удоволствие ще ти помогна, ако мога Simple SmileДъщеря ми се казва Яна - Мартина Златко Петрова!Ако кажеш с какво мога да помогна на драго сърце, но съм от провинцията да го имаш в предвид!
Виж целия пост
# 20
Както е видно, и тук Бг поговорката:"Царя дава, пъдаря не!", важи с пълна сила.

Акта за раждане се издава по адресна регистрация на родителите. Или поне така беше през 2003г.

Община Триадица е от спазващите закона.  #Cussing out
Виж целия пост
# 21
И на двете ми деца вторите имена са без "-ов/а".
Имало е и други подобни теми тук във форума и съм писала за това, както и ми е правило впечатление, че май само в София служителките си правят тия своеволия!  #2gunfire
Първия път съпругът ми трябваше да отиде при някакъв директор в ЕСГРАОН, който да подпише молба за разрешение второто име да е без "-ова". На съпругът ми името е Данислав, и не е чак толкова неблагозвучно, но ние искахме да не става много дълго името на детето.
Втория път, в болницата поискаха да видят само акта за раждане на първото дете. Никакъв проблем!
Майче, пожелавам ви успех в борбата с досадната бюрокрация! Ако мога да помогна с нещо-с удоволствие.
Виж целия пост
# 22
при роми и турци може, защото се води семейна традиция. вероятно вариантът е пред съда да твърдим, че искаме да създадем нова семейна традиция, на която ние сме основоположниците, за да махне наставката. това сега ми хрумна. довечера ще питам половинката дали звучи смислено и ще мине ли в съда.
а иначе, за да не се стига до случаи като нашия, предполагам, че още докато е в родилния дом, майката трябва да откаже да съобщи името на детето си пред жената, която обикаля и после изпраща документа в общината. ако, докато е в болницата, бащата сам отиде в общината да съобщи името на детето си, предполагам, че служителите ще са по-благосклонни. или поне не биха променили името без особено основателна причина. ама де да знам, може и по тоя начин да не стане.
Виж целия пост
# 23


Я, кажете в кои общини записват името без проблем и в кои правят - та да знаем къде трябва да търси връзки човек, за да запише детето си както иска?

Във община "Витоша" със сигурност правят проблеми. От личен опит, относно, името на детето знам. Обаче аз съм много нахална спряма чиновниците и се оправихме бързо, но за сметка на това, моето бащино име беше сбъркано.
Виж целия пост
# 24
ми май детето се записва там, където е регистрирана майката. моята лична карта е с адрес оборище, така че ние там отидохме. не знам обаче как стои въпросът, ако майката е от др. място, а роди в софия - вероятно тогава може да си избира община. или пък детето се записва в общината, в която се намира болницата. не ми се вярва да можеш да избираш...
Виж целия пост
# 25
и ние с мъжа ми искахме второто име да е без наставка, но още в болницата - Света София отказаха да я запишат така. казаха ни, че законът бил такъв. ама не ни обясниха как има записани такива имена, въпреки закона...
Виж целия пост
# 26
ми май детето се записва там, където е регистрирана майката. моята лична карта е с адрес оборище, така че ние там отидохме. не знам обаче как стои въпросът, ако майката е от др. място, а роди в софия - вероятно тогава може да си избира община.

Не, значи аз съм с адресна регистрация (още след като се омажих и си смених картата) Банско. Никога не съм живяла там, но както и да е. Купихме си кола и за да не слагаме Благоевградски номера мъжа ми си смени личната карта - софииска регистрация си направи.

Като отидох да раждам (в Св. София), предупредих, че не искам детето ми да се води банскалия (както е редно според мен, нали по лична карта съм от Банско).
Успокоиха ме , че децата винаги се записвали по лична карта на бащата (ако сме семйство де).
Виж целия пост
# 27
Дали някой прави разлика м/у местожителство и месторождение?
Виж целия пост
# 28
Успокоиха ме , че децата винаги се записвали по лична карта на бащата (ако сме семйство де).
Цитат

Не е така. По принцип майката трябва да посочи кой постоянен адрес взема детето - на майката или на бащата. Това би трябвало да го обясняват акушерките, като питат за имената на бебето, ама......


Виж целия пост
# 29
Малко офф ама се чудя защо толкова настоявате бащиното име да е едиккси, като от на практика никъде не се ползва. навсякъде ни карат да се представяме с име и фамилия и тогава презимето дали е Даниел или Даниелов с знае само собственика на името. Защото тогава трябва да се водят дела и да се хабят нерви. Ами по закон в БГ слагат -ов, Е и??? къде е проблема. Собственото име на детето си го избирате вие, а всичко което сеслага след него какво ви бърка Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия