Второкласници - Тема 3

  • 54 765
  • 747
# 315
Благодаря за идеите, мисля,че сме се справили, да видим!
Виж целия пост
# 316
Слагаш я в най-топлата стая и пръска всеки ден по малко вода в чашката/буркана. На 2я-3я ден има вече кълнове. За 2 седмици нашата леща излезе от чашката Wink.
Виж целия пост
# 317
Слагаш я в най-топлата стая и пръска всеки ден по малко вода в чашката/буркана. На 2я-3я ден има вече кълнове. За 2 седмици нашата леща излезе от чашката Wink.

Аз съм  я сложила в глинена купичка, дали има значение ?
Виж целия пост
# 318
Аз я сложих в прозрачен съд за да вижда и корените.
Виж целия пост
# 319
Чудя се, дали да я преместя в буркан или както съм я сложила, така да си стои newsm78Ще почакам още малко и ще видя дали ще поникне, а може и втори вариант да направя- в стъклен буркан.

Виж целия пост
# 320
Много се впрягате с боба/лещата Laughing
Като е прозрачно, хлапетата виждат повече и им е по-интересно. Периодично слагаме вкъщи, не знам откъде се присещат Crazy Аз винаги съм ползвала бурканче от бебешко пюре.

Сега съм посяла семенца за разсад - босилек и розмарин в изрязани бутилки от безалкохолно. Метнала съм ги на перваза в детската, че е най-свето и най-топло. Гого чака тях да пораснат.
Виж целия пост
# 321
Здравейте!
Чета ви от известно време, доста полезна темичка newsm10!
Във връзка с лещата  Laughing, при нас вече мина тоя зор..., бяхме сложили 4 зрънца леща в обикновена пластмасова чашка и както вече се разбра - памук отдолу, памук отгоре и леко навлажняване на памука през ден. Първо беше на тъмно няколко дни, докато покълна, после я сложихме на светло и доста бързо дръпна. В тетрадката трябваше да се мери в определените дни /вече не си спомням точно кои/, напр. на 3-ия, 5-ия и т.н., колко см е станало стъбълцето и корена.
Виж целия пост
# 322
Ето още един вариант за кълнове:
http://zdravivsekiden.com/otglejdaite-kalnove-prez-cialata-godina-u-doma/
Виж целия пост
# 323
Нашият боб покълна, но детето май загуби интерес  Wink
Виж целия пост
# 324
Аз днес имах разговор с класната. Предупреди ме, че Боби напоследък има проблем с концентрацията в час. И това му се отразява на успеха - вече има втора четворка по математика, защото не е стигнал до последните 3-4 задачи от сборника. Госпожата каза, че той знае отговорите на задачите перфектно, но просто не му стига времето да ги напише. А все пак не е редно да му дава повече време, отколкото на останалите.
Говорих и с Боби - той признава, че всичко го разсейва и че се замисля за разни странични неща.
Предполагам, че има разни упражнения за концентрация и фокусиране на вниманието. Моля да ми препоръчате такива, подходящи за деца на 8-9 годишна възраст.
Виж целия пост
# 325
Лещата покълна!!!
Не мога да се позная, чак и аз се зарадвах, като че ли съм отгледала екзотика някаква!  Grinning
Виж целия пост
# 326
Излязли са резултатите от "Аз и числата":
http://www.sbnu.org/results.php



На мен не ми отваря фаила  Sad И програма инсталирах и пак не ще ... На който му отваря може ли да ми каже резултата на моята дъщеря Виктория-Александра  Praynig
Виж целия пост
# 327
50 точки
Виж целия пост
# 328
Аз днес имах разговор с класната. Предупреди ме, че Боби напоследък има проблем с концентрацията в час. И това му се отразява на успеха - вече има втора четворка по математика, защото не е стигнал до последните 3-4 задачи от сборника. Госпожата каза, че той знае отговорите на задачите перфектно, но просто не му стига времето да ги напише. А все пак не е редно да му дава повече време, отколкото на останалите.
Говорих и с Боби - той признава, че всичко го разсейва и че се замисля за разни странични неща.
Предполагам, че има разни упражнения за концентрация и фокусиране на вниманието. Моля да ми препоръчате такива, подходящи за деца на 8-9 годишна възраст.

И на мен ще ми е интересно.
Виж целия пост
# 329
Аз днес имах разговор с класната. Предупреди ме, че Боби напоследък има проблем с концентрацията в час. И това му се отразява на успеха - вече има втора четворка по математика, защото не е стигнал до последните 3-4 задачи от сборника. Госпожата каза, че той знае отговорите на задачите перфектно, но просто не му стига времето да ги напише. А все пак не е редно да му дава повече време, отколкото на останалите.
Говорих и с Боби - той признава, че всичко го разсейва и че се замисля за разни странични неща.
Предполагам, че има разни упражнения за концентрация и фокусиране на вниманието. Моля да ми препоръчате такива, подходящи за деца на 8-9 годишна възраст.

И на мен ще ми е интересно.

И моето дете има нужда от занимания за концентрация и метод срещу разсейване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия