Италия, 143 тема

  • 35 697
  • 747
# 225
Ние от известно време гледаме много научно популярни канали. И то заедно гледаме, обсъждаме си нещо, което на нас рядко ни се случва, защото сме много различни вкусове за кино например, а аз от спорт много много не се вълнувам освен по олимпиади, калчо да не говорим... А сега като научих да  записвам каквото ни интересува направо влязах в друга епоха на телевизията и имам надежда, че този прокълнат уред телевизора най-после ще започне да се използва правилно

Маркрит това са серии по Хистори за световната история. Още не съм гледала нито един епизод за да ти дам повече информация. Виж в Гугъл Big history series. Peace

Ани ще пробвам още днес вероятно  и ще ти кажа как го възприемам Black mirror. Доколкото виждам 'сезоните' са само от по 3 епизода, т.е досега са излязли 6 епизода, така че за 1-2 седмици ще ги изгледам:)
Blagodarя ти Лени . Peace
Виж целия пост
# 226
Аз не, някоЙ хора откога ми казват да се регистрирам Grinning

Тези епизоди ще ми отнемат доста по-малко от 2 седмици може би 2 дни:)
Докато ми се готви вечерята гледах и втория епизод, който ми хареса дори повече от първия, защото е по-простичък за възприемане. Това което определено не ми харесва в тази тип филми по принцип е това песимистично очакване за бъдещето и за човека пленник на технологиите. Което както каза Деси за пресиленото, съгласна съм.
Виж целия пост
# 227
Според мен тези филмчета са мислени на принципа на антиутопията и съответно изграждат някакви фиктивни ситуации и общество, които метафорично се отнасят до нашето съвременно общество, но не са обективни прогнози, не е това целта. Всички антиутопии, които съм чела, са тъкмо едно "песимистично очакване", но са ясно изградени върху някаква тенденция, не като валидна обща представа за бъдещето.

Деси, аз се регистрирах преди няколко месеца, добавих няколко книги, но после ми дойде съмнение, че не правя оценките както трябва и спрях. Уж щях да чета дали има някакви инструкции как се оценява, но така и не се наканих. Аз масово насвятках по 5 звезди, не защото чета само шедьоври Laughing, ами понеже ако книгата все пак ми е била приятна и съм прочела в нея нещо, което да ми се е сторило ценно, не знам, мислех си, че е достаъчен мотив за най-висока оценка. Обаче се огледах и видях, че хората много трудно дават 5, използват повече 2, 3, 4 звезди... Ти как си си изградила система за оценяване? Така или иначе на мен ми е по-интересно какво четат другите хора, не толкова оценките - моите или техните.
Виж целия пост
# 228
мда, като се замисля съгласна съм, че е за нас, не е поглед в бъдещето.

възможно ли е едно дете на 6 да реши следната задача ( реален случай), като се има предвид, че са на ниво събиране, изваждане нали, нищо кой знае колко напреднало.  Разсъждение в колата навръщане от училище на моите племенници. Както обикновено единия иска да говори за едно ( коли), а другия иска да смята. И решили сега , че една кола била 'дядото' не се знае на колко години е, другата 'таткото' на 12г, а третата бебето на 1г. И брат ми решил че изчерпал темата за колите и минал към сметките, но вдигнал малко летвата: Ако таткото сега е на 12 когато е на 20 на колко ще е детето. Единият премигнал, сметнал, пък отговорил. И сега се чудим дали е налучкал:)) Което ще се провери - ще го пробва пак на някаква задачка, но той има определена склонност към сметки, но пък не може да обясни точно как е стигнал до отговора и с чичо им мислим, че вероятно е стрелял отговора. На мен ми се струва малко рано едно дете да може да реши такава задача. Вие какво мислите, вашите деца на 6г правили ли са такива пробиви и с какви гениалности за ви учудвали Grinning
Виж целия пост
# 229
10 cent аз мога да ти кажа, че на 6 със сигурност не съм можела да сметна такава задачка с условия. Не че аз съм някакъв светъл пример де  Laughing

Barbabeau, в началото слагах и аз само 5 звезди навсякъде, все пак рядко изобщо прочитам книга, която не ми харесва. Сега като се научих да чета и книги, които не харесвам толкова е по-лесно.
Но аз основно гледам какво четат другите хора, разни рецензии, и ползвам списъка какво искам да прочета, защото иначе забравям. И другото което ползвам е като си зададеш таргет колко книги ще прочетеш за една година, за да се състезавам с Матео  Laughing
Виж целия пост
# 230
то и сега подобни неща са предизвикателство за мен, но ако произлезе мат. гений в нашето семейство ще съм нещо като реабилитирана:)

във връзка с това какво биха могли да правят децата (за домашните неща, които говорихме преди) ми попадна страшна картинка на вероятните умения срещу възраст , които могат да се усвоят.(Монтесори)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151850815586345&se … ;relevant_count=1



Виж целия пост
# 231
Методиката на Монтесори у нас е много уважавана.Марти започна да се придвижва из къщи и да изсипва играчките от коша на земята.Съответно наставаше страхотен хаос и аз се дразнех много ,две седмици  издържах на хаоса и реших да наредя всички играчки на детската секция, /по Монтесори/така Марти имаше възможност да си вземе това което му харесва , а аз бях доволна, че не е разхвърлено. И други неща прилагам, но да не ви отегчава. Моя приятелка е омъжена за италианец , но живеят във Франция, детето посещава детска градина по Монтесори, много интересни неща ми разказва.
Виж целия пост
# 232
Каква е тази методика? На мен ми е интересно, разкажи какво прилагаш.
Виж целия пост
# 233
Може ли утре , Марти приключва с инхалатора  и ще чета приказки сега.
Виж целия пост
# 234
Не може! хахах, шегувам се.
10 cent, много е интересна тази таблица. Ще взема утре на работа да прочета за този метод.
Мисля, че нашите са ме възпитавали по тази методика без да са знаели за нея хахах
Виж целия пост
# 235
Исках да добавя нещо.. учила съм педагогика, както и начална педагогика и какви ли не други тъпотии в университета, но защо да вземат да ни научат нещо, което се изисква при търсене на работа? Сещам се сега за изискване да бъдеш запознат с този метод и винаги съм се чудила за какво става въпрос. Не че аз искам да работя с деца, но все пак като ти преподават нещо, да е полезно поне.. а не да оцветяваме книжки В УНИВЕРСИТЕТА. Оплаках се.
Виж целия пост
# 236
Ние ги прочетохме, но това, което ни направи силно впечатление беше картинката на момиченце над списъка. Домакинската работа продължава да бъде представяна, като женска елемента с приемствеността също го има - майката, която учи дъщерята да  шие, или да мие под, прозорец и отдолу за улеснение кое какво в коя възраст би могло да  усвои... малко ме загубиха Монтесори с този постер. Мъжът ми забеляза, че списъка е 'момичешки" и дори потърсихме има ли 'момчешки'. Confused
Виж целия пост
# 237
Хахаха, аз изобщо не го забелязах това. Реших, че си е и за момче и за момиче, тоест вече виждах сина си как изхвърля боклука  Laughing Aма то тая жена доколкото чета е починала 50-те години на миналия век, така че е нормално да има такова разделение, според мен може просто да не се прави в наши дни.
Виж целия пост
# 238
Добър ден:))

Деси, той метода е много популярен ( не знам дали в Италия има училища и ДГ Монтесори, както навред) и тая винтидж картинка не мисля, че е наследство от г-жата. Аз честно казано също не обърнах внимание в началото, а после дори се ядосах.
Но като цяло концепцията я одобрявам - очевидно не можеш да дадеш на 3 годишно да мие пода, но някакви зачатъци на отговорност вероятно можеш да му вмениш и ти подсказват горе долу какво - да си прибере играчките или нещо такова. Възприемам го като тези стандарти как се случват нещата във времето например кърмене и четене не се случват в един и същи период и тн.

Едно време много ни навиваха да вземем 2ра специалност педагогика, че ако не се реализираме като нАучни работници барем да станем едни учителки Rolling Eyes Аз изкарах точно един семестър в тази допълнителна специализация, невероятното количество разтеглива материя ми дойде много мисля че предмета беше някаква основна педагогическа психология или нещо такова  и в крайна сметка се отписах и имам само 1-2 изпита взети.
Виж целия пост
# 239
Днес защо няма никой в тази тема  Twisted Evil
(току що се влюбих в една кола:)) Бозе бозе. Ситроен ц4 аиркросс.  Видях я на живо и ми харесва дори повече от евоук:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия