?Въпроси всякакви?

  • 5 607 793
  • 96 496
# 63 450
По стените на хладилника се образува дебел слой лед. На какво може да се дължи, на един месец е? На трета степен съм го сложила. Има една пластмасова малка пръчка вътре на гърба, дали трябва да я махна?
Пръчката не я махай, по- скоро я раздвижи нагоре - надолу, за да може ако има някакво запушване на отвора да го отпуши.  Тя всъщност е за това.
Виж целия пост
# 63 451
Дневните карти са за целия градски транспорт включително и метро. Трябвало е да я покажеш на касиерката и тя да ти отвори да минеш. С метрото и баркодовете е по-различно. Може да се отчете само билет, който е закупен от съответната станция, но не и от друга, а също май и в само в определен срок след издаването му.
Благодаря. Не го знаех това. Вече ще знам Simple Smile
Виж целия пост
# 63 452
На детската площадка е пълно с бълхи, децата са изпохапани до кръв! Къде точно да се обадя, за да дойдат и да напръскат?
Виж целия пост
# 63 453
Колата ни е с развален двигател. Искат ни 2000лв. за ремонт. Съвет търся-да ги дадем ли или да търсим друга?С ограничен бюджет сме, а и колата не е от скъпите.
Виж целия пост
# 63 454
скрап / продажба на части и си търсиш нова.

http://old.bg-mamma.com/?board=420
Виж целия пост
# 63 455
Масажорите за крака, които се продават дали вършат работа? За масаж с повече натиск, не да гали ходилото.
Виж целия пост
# 63 456
Колата ни е с развален двигател. Искат ни 2000лв. за ремонт. Съвет търся-да ги дадем ли или да търсим друга?С ограничен бюджет сме, а и колата не е от скъпите.
Защо не проверите в друг сервиз за второ мнение ?
Мъжът ми е монтьор при него идват доста клиенти, на които им искат 2000лв за двигател , а всъщност проблемът се оказва сегмент или гумичка (което не означава , че моторът не е тръгнал, но закрепва положението за към 100лв) и колата е в движение.

Може да я пуснете на части колата, бихте изкарали пари и така
Виж целия пост
# 63 457

Сега да питам
Скрит текст:

Кой е с предимство?
Този който продължава напред в локалното или този който завива надясно ?
При положение , свети зелено и за двете страни.
Според мен е правото на дясностоящия т.е този който завива на дясно.

 Shocked
Моля, кажи, че не шофираш!
Виж целия пост
# 63 458
Ако жилището е основно за един от съсобствениците, само неговата част от данъка ли е намалена с 50%, или важи за целия данък?
Виж целия пост
# 63 459
Поръчани очила от оптика, откъдето е и рамката по рецепта от лекар от оптиката.

Прогресив.

Липсва една от зоните.

Моля за съвет за място, където може да се направи независима експертиза за това какви зони има и дали някои са налични въобще.

Извинете, ако неточно се изразявам.

Всеки съвет би бил полезен
Виж целия пост
# 63 460
Колата ни е с развален двигател. Искат ни 2000лв. за ремонт. Съвет търся-да ги дадем ли или да търсим друга?С ограничен бюджет сме, а и колата не е от скъпите.
Защо не проверите в друг сервиз за второ мнение ?
Мъжът ми е монтьор при него идват доста клиенти, на които им искат 2000лв за двигател , а всъщност проблемът се оказва сегмент или гумичка (което не означава , че моторът не е тръгнал, но закрепва положението за към 100лв) и колата е в движение.

Може да я пуснете на части колата, бихте изкарали пари и така
Потвърждавам - в София Ауто искаха да ми сменят вихрови клапи за 1700 лева,  а се оказа един датчик за 70 лева. Ето:
    https://m.facebook.com/pages/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0 … 082?fref=ts 
Виж целия пост
# 63 461
Ако жилището е основно за един от съсобствениците, само неговата част от данъка ли е намалена с 50%, или важи за целия данък?

Да, ако само за него е основно, той ползва 50 % намаление в/у неговата вноска.
Виж целия пост
# 63 462
Да. Задълженията за местни даници са лични ( а не на имота) и всички предимства са само лични, т.е. за въпросното лице е основно жилище и то си ползва намалението.
Виж целия пост
# 63 463
здравейте, имам питанка относно един граждански договор, който сключих преди 2 месеца. Подписах го и работих янколко дни, като през това време си се водех на трудов договор на постоянната ми работа. Рабрах, че трябва да декларирам идната година дохода от този договор, става дума за около 100 лева, обаче от там не ми дадоха никакъв докуемнт, че са ми изплатени съответните пари за изработеното и реално аз нямам как да докажа, че съм получила този доход, като дойде време да подавам данъчна декл. Според вас как да постъпя, да ходя ли пак да искам някакъв документ  newsm78 или въобще да не ходя да ги декларирам.
Виж целия пост
# 63 464
Тъй като не съм шофьор, а Правилника за движение по пътищата съм го учила в 4-5 клас (преди 35г) и аз имам няколко въпроса:
При зелен светофар за пешеходец и завиващи коли кой има предимство:
- когато колата е от дясно на пешеходеца и прави ляв завой
- когато колата е вляво от пешеходеца и прави десен завой
- когато колата се движи срещу пешеходеца и пътищата им се пресичат на пешеходната пътека (т.е пешеходецът вижда завиващите коли)
Въобще има ли значение дали колата и пешеходецът са се движили в една посока до навлизане на кръстовището ?
Длъжен ли е пешеходецът да се оглежда назад за завиващи коли?
При зелен светофар има ли значение вида на пътеката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия