?Въпроси всякакви?

  • 5 606 826
  • 96 496
# 95 790
Lemy, във Велинград. Heart Eyes

По НОИ, по КП, на свободен прием, всички санаториуми, които са със статут на болници за рехабилитация, имат пакети с включени процедури.
100 пъти го обяснявам, не знам какво не е ясно.
Който няма нужда, няма да ги прави, но ще си ги плати.
Не скачай, успокой се! Никъде не е написано какво търси потребителката - болница за рехабилитация или балнеохотел /санаториум/. При вторите става да ползваш само хотелската част.
Така е.
Дева, права е потребителката. Това лято бях по НОИ във Вършец и имаше хора, които бяха за 2-3 само нощувки. За балнеохотел "Тинтява" става въпрос. Не правеха процедури, но ползваха басейна и си плащаха като гости.
Виж целия пост
# 95 791
Справка за пратка по Еконт пратена - това значи ли че е взета?
Скрит текст:
Вторник
17/12/2019 г.

12:37 ч.
доставена

07:43 ч.
пристигнала в офис – Севлиево
Виж целия пост
# 95 792
означава , че е в офиса, не че е взета
Виж целия пост
# 95 793
Не знам какво е балнеохотел.
Аз ходя на санаториуми, които са болници за рехабилитация.
Издават ми болничен накрая.
По НОИ не съм била, само по КП.
Знам, че има такива само по НОИ, може там да е така.
Виж целия пост
# 95 794
Взета е пратката.
Виж целия пост
# 95 795
И друго за прехвърляне на собственост...
Ще сменят талоните, рег.табели си оставят.Тогава респективно гражданската и каското си остават валидни, нали?
Така. При смяна на собствеността в КАТ, когато рег.номер остава същия, се носят: голям и малък регистрационен талон (унищожават ги) и на място дават новия талон с вписан нов собственик. Ще искат да покажете валидна ГО (настоящата) и лично присъствие на собственика или нотариално заверено пълномощно, ако друг ще ходи, вместо него, нотариално заверен договор за продажба (оригинал и копие, което остава в КАТ). Не се минава канал.
Като вземете новия талон, отивате с него при застрахователя, който е издал полиците за анекс за смяна собственост. Почти всички застрахователи изиксват при смяна на собственноста и издаване на анекс, снимка на автомобила (това е в случай, че има автокаско). Обикновено в общите условия е написано, че това трябва да се случи до 5 дни, след смяна на собствеността.
Ако имаш допълнителни въпроси: насреща съм.

Аз за още нещо се сетих във връзка с прехвърлянето...за ГО и каското схванах, а ГТП на автомобила...?Там заявявва ли се нещо?
Прегледът на колата остава валиден, без значение сменя ли се рег.номер.
не, не остава валиден, ако се сменява рег. номер. Има законова уредба, която почти никой не я знае. Но е факт.
Виж целия пост
# 95 796
Здравейте, от известно време си мисля за специалността "Румънска филология", която е в СУ. Притеснява ме обаче това, че може да съм единствения желаещ. Исках да ви попитам, ако само аз съм се записал в тази специалност, ще мога ли да я следвам ?
По принцип ми харесват и други филологии, но румънската сега сякаш ми е по-интересна.
Виж целия пост
# 95 797
имаше изискуем минимум, за да се сформира група - не помня точно, но ако не се лъжа беше шест души
просто звънни в учебния отдел или напиши имейл - ще ти отговорят
Виж целия пост
# 95 798
Навремето исках да запиша втора специалност, успоредно с първата. Казаха ми че няма достатъчно желаещи и няма как да стане.
Виж целия пост
# 95 799
Моля за съвет - три пъти ползвам глинен гювеч, и след като го измия много внимателно няколко пъти, оставя го да съхне два дни на сушилката на плота и после го прибера в шкафа, при следващото изваждане забелязвам нещо като наслагвания от вътрешната страна на съда, на цвят са жълто-зеленикави. Какво може да е това и как да се справя с него?
Виж целия пост
# 95 800
И друго за прехвърляне на собственост...
Ще сменят талоните, рег.табели си оставят.Тогава респективно гражданската и каското си остават валидни, нали?
Така. При смяна на собствеността в КАТ, когато рег.номер остава същия, се носят: голям и малък регистрационен талон (унищожават ги) и на място дават новия талон с вписан нов собственик. Ще искат да покажете валидна ГО (настоящата) и лично присъствие на собственика или нотариално заверено пълномощно, ако друг ще ходи, вместо него, нотариално заверен договор за продажба (оригинал и копие, което остава в КАТ). Не се минава канал.
Като вземете новия талон, отивате с него при застрахователя, който е издал полиците за анекс за смяна собственост. Почти всички застрахователи изиксват при смяна на собственноста и издаване на анекс, снимка на автомобила (това е в случай, че има автокаско). Обикновено в общите условия е написано, че това трябва да се случи до 5 дни, след смяна на собствеността.
Ако имаш допълнителни въпроси: насреща съм.

Аз за още нещо се сетих във връзка с прехвърлянето...за ГО и каското схванах, а ГТП на автомобила...?Там заявявва ли се нещо?
Прегледът на колата остава валиден, без значение сменя ли се рег.номер.
не, не остава валиден, ако се сменява рег. номер. Има законова уредба, която почти никой не я знае. Но е факт.
Така е, при смяна на рег. номер се изисква и нов технически преглед. Лично съм минала по този път скоро.
Виж целия пост
# 95 801
Ние няма да сменяме рег.табели...
Мерси пак!
Виж целия пост
# 95 802
колко градуса би трябвало да е в камерата на хладилник Crown RN260K
Виж целия пост
# 95 803
Момичета, гледах разни брошури и попаднах на кана нагревателна за 12 и нещо. Сега се опитвам да я намеря, но не успявам. Дали някой не я е виждал?
Виж целия пост
# 95 804
В Метро е каната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия