?Въпроси всякакви?

  • 5 607 724
  • 96 496
# 63 480
Коя институцията отговаря дали дадено заведение има право да си слага ограждение (например гуми) пред него за да не може да се паркира?
Столичен инспекторат. Можеш да подадеш жалба онлайн!
Благодаря за инфото, аз съм от Варна. В коя институция би работил този "столичен инспектор"в гр Варна? Община?
Виж целия пост
# 63 481
Имам няколко букета, които искам да запазя. Имаше някакъв метод за сушене, но не го помня.

надолу с "главата", на сенчесто и проветриво място. Hug
 Flowers Hibiscus успех
Виж целия пост
# 63 482
Коя институцията отговаря дали дадено заведение има право да си слага ограждение (например гуми) пред него за да не може да се паркира?
Столичен инспекторат. Можеш да подадеш жалба онлайн!
Благодаря за инфото, аз съм от Варна. В коя институция би работил този "столичен инспектор"в гр Варна? Община?

Аз подавах за Варна такава жалба преди 3години. На сайта на общината имаше форма за подаване на сигнали, отговориха ми след около 3 седмици и бяха премахнати саксиите, които препречваха тротоара и не можеше да се минава.

Ето на този адрес съм го пратила: signali@varna.bg
Виж целия пост
# 63 483
Какви кръвни изследвания се пускат, за да се разбере дали дете боледува от вирус или е за антибиотик?
Виж целия пост
# 63 484
ПКК + СУЕ + ЦРП
Виж целия пост
# 63 485

+ диференциално броене на левкоцити (ръчно) пускаме ние. Peace
Виж целия пост
# 63 486
 В старата версия имаше опция "Спри следенето на тази тема". Сега има ли я и къде да я намеря?
Виж целия пост
# 63 487
Благодаря! А какви са отклоненията в стойностите при вирус и какви при бактериална инфекция? Лекар ще ги погледне така или иначе, просто да имам някаква представа и аз.
Виж целия пост
# 63 488
Ако левкоцитите са повишени, е бактериално и сте за АБ. Ако са в норма-е вирусно и няма нужда от АБ.
Утайката се вдига и при двете. ЦРП се качва само при бактериално ...
Виж целия пост
# 63 489
Здравейте, дами.

В следната ситуация съм и имам нужда от съвет: работя за една фирма от 6 месеца и след 1 месец ще се разделим. Изпратиха ми заповед за прекратяване на трудово правоотношение по взаимно съгласие, което съм склонна да приема, но проблемът е в отпуската ми. За 7 месеца ми се полагат 11 работни дни, а аз съм ползвала 14 дни. Същевременно имам събрани 25 часа оувъртайм, които при нас се плащат двойно. ЧР искат тези 25 часа да компенсират 3-те почивни дни повече, които съм ползвала. Имат ли право по закон да искат това?

Говорих с една приятелка (не е адвокат) и тя ми каза, че когато работодателят ти е позволил да ползваш повече платена отпуска, си е за негова сметка.

Инвестирах супер много в тази позиция и в тази компания и ми се искаше да ми бъде платен този оувъртайм, че си става цифра.

Предварително благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 63 490
Говорих с една приятелка (не е адвокат) и тя ми каза, че когато работодателят ти е позволил да ползваш повече платена отпуска, си е за негова сметка.
Така е. Евентуално на следващото работно място би трябвало да ти намалят ПГО, който ти се полага с тези три дни.
Според Чл. 33. (2) от НАРЕДБА ЗА РАБОТНОТО ВРЕМЕ, ПОЧИВКИТЕ И ОТПУСКИТЕ
(Изм. - ДВ, бр. 54 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Когато след ползуване на платения годишен отпуск в пълен размер трудовото правоотношение се прекрати в същата календарна година, работникът и служителят не дължат обезщетение на предприятието за частта от отпуската, за която не са отработили съответното време. До края на същата календарна година работникът и служителят нямат право да ползуват платен годишен отпуск освен ако за новата работа се предвижда отпуск в по-голям размер.
Ти не си ползвала пълния размер на отпуска, но смисълът смятам е същият.
Виж целия пост
# 63 491
Здравейте,
Да попитам, въпреки, че въпросът ми не е за тук може би, дали знаете за организация която плаща операции на възрастни хора? Става дума за бъбреци и доколкото разбрах, тя е поета от касата, трябва само да се платят консумативите и престоя, но въпреки това  в момента сумата е свръх възможностите на човека.
П.с. Опцията - Социално подпомагане не дава резултат тъй като еднократната помощ се дава след извършване на операцията и представяне на разходните ордери. А реално в началото се плаща със свои пари, които не са налице дефакто.
Виж целия пост
# 63 492
В старата версия имаше опция "Спри следенето на тази тема". Сега има ли я и къде да я намеря?
Ето:
Скрит текст:
От менюто най-горе вляво ->

избираш „Нови отговори“ (или „Следени теми“, зависи къде е темата, принципът е същия)  ->

И след това:

Иначе ако си включила следенето от бутона „Следи“ (и в момента ти пише „Следено“), като го натиснеш пак (кликваш на „Следено“), ще спреш да я следиш. Ето:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 63 493
В старата версия имаше опция "Спри следенето на тази тема". Сега има ли я и къде да я намеря?
Ето:
Скрит текст:
От менюто най-горе вляво ->

избираш „Нови отговори“ (или „Следени теми“, зависи къде е темата, принципът е същия)  ->

И след това:

Иначе ако си включила следенето от бутона „Следи“ (и в момента ти пише „Следено“), като го натиснеш пак (кликваш на „Следено“), ще спреш да я следиш. Ето:
Скрит текст:

Благодаря за хубавото обяснение!!:hibiscus:Flowers HibiscusFlowers Hibiscus
Сетих се и за другата опция- да си мина в старата версияи да си маркирам темите, които не искам да следя вече.

Виж целия пост
# 63 494
Здравейте,
Да попитам, въпреки, че въпросът ми не е за тук може би, дали знаете за организация която плаща операции на възрастни хора? Става дума за бъбреци и доколкото разбрах, тя е поета от касата, трябва само да се платят консумативите и престоя, но въпреки това  в момента сумата е свръх възможностите на човека.
П.с. Опцията - Социално подпомагане не дава резултат тъй като еднократната помощ се дава след извършване на операцията и представяне на разходните ордери. А реално в началото се плаща със свои пари, които не са налице дефакто.
Няма такава. За какви точно консумативи искат пари? Престоят, ако е с определени заболявания, социално слаба, с ТЕЛК и т.н., е безплатен.

Пуснахте ли молба в СП, няма такова изрично изискване? Отпускат в подобни случаи, целта на еднократната не е да възстановятт сума, а да помогнат с непредвидени разходи. Ако откажат, трябва да е мотивирано и може да обжалва отказа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия