Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се извършва изследване за отрицателен резус фактор и платено ли е?
Какво представлява отрицателният резус фактор и какви са последствията от него по време на бременност?
Какви са причините за кървене по време на бременност и какво трябва да се направи?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се извършва изследване за отрицателен резус фактор и платено ли е?
-
Какво представлява отрицателният резус фактор и какви са последствията от него по време на бременност?
Отрицателният резус фактор е генетична характеристика на кръвта. По време на бременност, ако майката е с отрицателен резус фактор, а бебето с положителен, може да възникне конфликт между кръвта на майката и бебето. Това може да доведе до производството на антитела от майката, които атакуват кръвните клетки на бебето. За да се предотвратят тези проблеми, бременните жени с отрицателен резус фактор получават инжекции с имуноглобулин по време на бременност.
-
Какви са причините за кървене по време на бременност и какво трябва да се направи?
Кървенето по време на бременност може да бъде причинено от различни фактори като имплантационно кървене, инфекции, проблеми с плацентата или шийката на матката. Винаги е препоръчително да се консултирате с лекар, за да установите причината и да предприемете необходимите мерки за запазване на бременността.
-
Какво представлява бялото течение по време на бременност и дали е нормално?
-
Какви са препоръките за хранене по време на бременност?
Благодарим за хубавата тема 




трябва да си силна и да намериш сили да продължиш
после ще кача снимки..На 17.02 съм на преглед при д-р Игнатов и тогава ще съм в 12г.с ..Персенска не ми каза защо,но май за ФМ или аз не съм разбрала..Попитах я дали не мога да се следя в моя град и тя ми каза,че този преглед трябва да е в "Надежда".Задължително ли трябва да ми е казала,че съм за ФМ или той на място ще прецени..
. Още от самото начало. За Емма също бях убедена, че ще е момиче. Да видим. В бабини дъра-бъра не вярвам. Каквото ще да е, да е живо и здраво.

Пуууууууу, такова нещо не ми се беше случвало, даже не се сещам в съзнателния ми живот някога да съм имала разтройство от каквото и да било ако ще и да ям вафла с лютеница... Надявам се днес да съм ок и да не ме свива повече стомаха, че голяма гадория

