Модата на 'чуждите имена' от рода на Памела, Джесика, Нанси и т.н. беше през 90-те. Отдавна все по- малко деца се кръщават с такива имена. Може би така излгежда, защото сега това поколение тръгна по конкурси за красота, изявяват се по най- различни начини по телевизията и се чуват много такива имена. Но те са родени отдавна. През последните 10 години са абсолютна рядкост такива имена. Могат да се видят и отчетните във форума, около 15 % да са деца с чужди имена, от които повечето са от смесени бракове и са родени и живеят в чужбина.
Не знам, край нас на познати има да речем 20- 30 деца. Само две близначки има Франческа и Антоанела. Всички други са с типични за България имена. По площадки не ходя, но из Морската градина все подвикват по Мартин и Габриела, даже Александър рядко се чува. Никакви чужди имена не съм чувала. В топ 20, официалната класация на НСИ няма никакви чужди имена. А, има Никол, но него не го броя за чуждо.
Сигурно навремето така едно по едно са навлезли префасонирани някои гръцки имена, които сега считаме за традиционни. 
? Не се заяждам, питам, просто се зачудих.
Препоръчани теми