Изчезващите имена

  • 60 863
  • 882
# 330
Биляна сред изчезващите имена ли е? Познавам само една Биляна, която е родена преди 35 години. И една Боянка, родена преди същ толкова време. Наскоро се запознах с едно момченце Марин, също мислех, че е сред изчезващите имена.
Виж целия пост
# 331
Не знам за Биляна ама май е модерно Билян познавам две деца .
Виж целия пост
# 332
Е, радвам се да чуя, че има бебета с любимите ми имена Simple Smile
Виж целия пост
# 333
Биляна и Марин са от изчезващите.Боянка има,но е вече Бояна.
Виж целия пост
# 334
Биляна е от изчезващите, да, но се среща чат- пат в отчетните.
Име Билян нямаше по принцип, появи се пак по време на възродителния процес, турското име е Билял.
Виж целия пост
# 335
Не знам за Биляна ама май е модерно Билян познавам две деца .
За първи път чувам Билян! Rolling Eyes
Иначе познавам малка Биляна и Бояна!Харесвам много и името Божана, но не познавам детенце с това име!
Виж целия пост
# 336
Аз познавам Божана на около 6, но само тя е.
Виж целия пост
# 337
И няколко изчезващи имена характерни за бургаския регион и Странджа - Златка, Стаматка, Кичка, Гради,Стиляна,Пролетина, Жечка.
Виж целия пост
# 338
Изчезващатие имена за мен ще се върнат с идването на внуците, поне аз така си мисля.
Имена като Десислава, Силвия, Албена, Милена, Надежда, Румяна, Камелия, Галя, Христина, Петя, Златина, Стефан, Павлин, Стоил, Валентин, Тодор, Делян и т.н модерени през 80те и 90те ще имат своя възход отново след 20-30години, така както напоследък има много деца с имената: Рада, Неда, Нина, Нора, Ралица, Калина, Иво, Боян, Борис, Николай, Теодор - кръговрат, винаги ще е така. Истина е, обаче че ще има и имена които ще се загубят безвъзратно като Цон(к)а, Донка, Куна, Стойка, Стоя и т.н.
Виж целия пост
# 339
А какво мислите за Манол.Изчезващо име ли е или май никога не е било много използвано.Аз познавам само един и живот и здраве мислим да кръстим нероден Петко така,че да станат поне двама Simple Smile
Виж целия пост
# 340
Много го харесвам  Peace
Виж целия пост
# 341
Харесва ми, не познавам ни млад, ни стар Манол. От Време разделно само Simple Smile
Виж целия пост
# 342
Моминската фамилия на майка ми е Манолова-,т.е. нейният прадядо се е казвал така.Освен това- и единият и чичо, т.е. брат на дядо ми.Все хора, живели в 19в. и началото на 20в.

Изчезващо сред децата име е Магдалена и Магдалина-второто беше по-често срещано сред моето поколение, а първото-сред по-възрастните.Както и съкратеният му вариант-Магда.
Виж целия пост
# 343
Харесва ми, не познавам ни млад, ни стар Манол. От Време разделно само Simple Smile

В групата на дъщеря ми има един много сладък Манол Simple Smile
Виж целия пост
# 344
Манол е рядко срещано име ,а е хубаво.
Името става и за чужбина,там е МанолО.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия