Изчезващите имена

  • 60 859
  • 882
# 495
При нас в парка има момиченце което се казва Смила.Не бях чувала това име .Иначе повечето са като навсякъде-Александър,Калоян,Борис,Кристиян,Ема,Габриела,Елена,Яна и т.н.                             Аз да попитам и тук-какво мислите за името Манол?
Виж целия пост
# 496
При нас в парка има момиченце което се казва Смила.Не бях чувала това име .Иначе повечето са като навсякъде-Александър,Калоян,Борис,Кристиян,Ема,Габриела,Елена,Яна и т.н.                             Аз да попитам и тук-какво мислите за името Манол?

Познавам детенце с името Манол, колкото дъщеря ми е. В началото ми беше странно, после свикнах.
Виж целия пост
# 497
Имах съученик Манол и едно момченце познавам, кръстено на дядо си Манол. Не е лошо името.

karlatx, имам познат Смилен, чудно ми беше от къде идва това име.  

п.п. Току що прочетох, че Смилен е от "смил", растение с много трайни цветове. А, Смила е пожелателно име за физическа красота и здраве, производно от смил "растение с красиви цветове".  
Виж целия пост
# 498
 ivap като гледам че си от Габрово, май познаваме един и същи Манол Simple Smile , кръстен на дядо си Манол Цоков, лека му пръст.
Виж целия пост
# 499
Има и Смиляна, предполагам Смила, Смилен и Смиляна са с общо произход.
Виж целия пост
# 500
ivap като гледам че си от Габрово, май познаваме един и същи Манол Simple Smile , кръстен на дядо си Манол Цоков, лека му пръст.

Да, единият ми Манол е точно този сладур  Grinning.
Виж целия пост
# 501
  Бабите на съпруга ми са се казвали Гълъбина и Седефка, а единия му дядо - Йосиф. Сега не се срещат тези имена.
Виж целия пост
# 502
имах съученик на име Йосиф ( 26г. съм). А преди 4-5 години срещнах момиченце на 3г. с името Пенка. Беше ми много странно.
Виж целия пост
# 503
Манол е име, което много харесвам Simple Smile Като Манол от Време разделно.

В семейството си имаме един дядо Исай. Аз освен него друг , с това име не познавам. Различно е и ми харесва.
Виж целия пост
# 504
Аз познавам Исай на моя възраст, към 30 годишен някъде.
Виж целия пост
# 505
Аз да попитам и тук-какво мислите за името Манол?
Старешко ми е Simple Smile Трябва ли да се извинявам за мнението си?  Blush
Виж целия пост
# 506
Манол - харесва ми. Много даже.
Познавам няколко души с това име. Но, май сред тях няма малки деца....
Виж целия пост
# 507
Не харесвам Манол.
Сещам се за едно дете от площадката - Мирон. Много смело решение на майката. Името не е лошо, просто се откроява.
Виж целия пост
# 508
  Бабите на съпруга ми са се казвали Гълъбина и Седефка, а единия му дядо - Йосиф. Сега не се срещат тези имена.

В класа на сина ми имат Седефка.
Виж целия пост
# 509
При нас има детенце Димитрина на баба си Димитрина кръстено.
Иванки май няма вече, но пък Ивана да искаш, честно казано доста по-добре звучи без "ка" накрая.
Познавам детенце на име Радка....Трябваше да е Радост, но бабата/ свека/ в момента като раждала жената се заинатила като чула, че ще е Радост на нея, а бабата нали е Радка.Трябвало да е Радка ooooh! Ама и Рада не ставало!Навила синът си, после дружно натиснали майката и ето ти я Радка...И за да е още по-неприятно ѝ казват както на баба си на галено Рачето... Tired
Много ми е жал...Толкова ли не можеше поне да е Рада...
Ами например дъщерята на Ивана Тръмп е Иванка Тръмп.

За Радка какъв е проблема - асоциации с Радка Пиратка ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия