Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :)

  • 79 783
  • 736
# 225
Това с тия кърпи хич не ми се вижда хигиенично.

А как махате маслен продукт после от кърпата? Ако е памук, няма да има изпиране, особено на ръка. Ако е коприна, не знам, може коприната да не задържа така.  newsm78
Виж целия пост
# 226
Темата е страхотна! Започвам с почистващо мляко с измиване на L`Oréal Skin Perfection Wash Gel-Cream, а след това L`Oréal Sublime Fresh почистващ тоник - лицето ми се изчисти и стана свежо. Оставих крема настрана, защото те не ми изсушават кожата Simple Smile Понеже са ми на свършване, ще ги заменя със скраб и мицеларната на Биодерма.  Peace
Виж целия пост
# 227
Това с тия кърпи хич не ми се вижда хигиенично.

А как махате маслен продукт после от кърпата? Ако е памук, няма да има изпиране, особено на ръка. Ако е коприна, не знам, може коприната да не задържа така.  newsm78

Аз също съм някак предубедена, нямам съмнения в хигиената на момичетата, но предпочитам всичко да минава и заминава, някак пипкаво ми е и кърпата да обслужвам, макар, че щом има толкова фенове, едва ли е обременяващо .... и все пак съм "пас"  Blush
Виж целия пост
# 228
Два пъти една и съща кърпа не ползвам. На Др. Хаушка са много големи и са предвидени предполагам за многократна употреба. Аз я занесох на шивачка и я маправих на 4 парчета. Ако случайно нямам чиста такава кърпа имам едни хавлиени за лице, малки и точни като размер.  Peace
Виж целия пост
# 229
 Blush ето, не съм разбрала, че кърпите са еднократни  Embarassed
Виж целия пост
# 230
Може и да има еднократни кърпи, но повечето със сигурност не са.
Аз съм от тези, които сравнително често използват муселинови кърпи и не са вманиачени на тема хигиена. Не бих изхвърлила кърпа не след еднократна, а дори и след десетократна употреба.
Никога досега това не ми е създало каквито и да било проблеми(за протокола, имам хубава и чиста, гладка кожа). А и не проумявам откъде ще си ги създам newsm78
Почистила съм преди това кожата с мицеларна вода, нанесла съм малко количество балсам, обтрила съм лицето с кърпата, при което балсамът се е пренесъл на кърпата, но след това я изпирам за секунди и след като е изсъхнала добре, изглежда като нова.
Виж целия пост
# 231
Със сигурност не са еднократни кърпите Peace.Аз моите ги ползвам всеки ден,понякога и сутрин и вечер ако се налага.В настоящият момент използвам две,но на всеки 4 месеца някъде вадя чисто нови.
Виж целия пост
# 232
Луда полудях по тези муселинови кърпи.Предвидила съм ги в следващата ми поръчка от ФЮ,само малко цената на почистващият балсам ме спира и още го умувам.. Crazy
Виж целия пост
# 233
Опитайте първо с мляко.
Виж целия пост
# 234
Хората многократни пелени за бебета използват и са чисти и хигиенични, а един балсам от кърпата да не може да се махне.
Виж целия пост
# 235
Голям дебат и старасти с тези кърпи.  bouquet
Моите са копринени, двойни, мога да кача снимка ако някой иска да види, пише  finest silk muselin.
Аз лично не съм ползвала с някакво мляко та не мога да кажа, но имам много клинзъри и нямам проблем с изпирането, става с едно търкане, аз в повече то време я ползвам  без нищо друго.
Вярно, че аз всяка седмица я пера в пералнята с белите дрехи на хлапето на 90 градуса ...
Виж целия пост
# 236
Хубава тема Hug
Почиствам грима с двуфазен дегримьор - в момента Garnier или мицеларната вода на Klorane. Ползвам от широките тампончета.
След това си измивам лицето с гел Avene Cleanance и се пръскам с термална вода пак на Avene.
Накрая слагам хидратиращ крем Bioderma и крем за около очи Дева. По-рядко ползвам серуми.
Виж целия пост
# 237
с лосиона на Liz Earle вървят 2 кърпи, т.е. могат да се редуват, а и нищо им няма и изплакване за 1 минута им стига, не е като да чистиш прах с тях Peace
Виж целия пост
# 238
Когато съм под душа си търкам лицето със златна халка, след това си правя около 30 секунди масаж на лицето със сода и я оставям за малко да постои. Като изляза от банята си мажа лицето с мед за около 20 минути и след това за затваряне на порите се обтривам с грейпфрут (месестата част). Иначе всяка сутрин от около 7 години си обтривам лицето с пръстен/ халка и след това ексфолирам било то с , или с , а в момента ползвам . Понякога обаче се търкам с пръстена и след това с памучен тампон си минавам по цялото лице и шията със салицилов спирт.  Simple Smile
Виж целия пост
# 239
Е с това за златната халка вече се изненадах Grinning
Какво е действието на златото върху кожата? Имам 2 броя, едната носена само от ритуалната зала до църквата  Laughing  другата малко повече, поне да не стоят така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия